Відповідні звернення направлені 14 травня 2015 року на адреси офіційної електронної пошти нардепів, зазначені на офіційному веб-сайті Верховної Ради України -
Горвату Роберту Івановичу, депутату від Ужгорода та Ужгородського району;
Балозі Віктору Івановичу, члену Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції;
Соболєву Єгору Вікторовичу, Голові Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції;
Чорновол Тетяні Миколаївні, члену Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони;
Чижмарю Юрію Васильовичу, члену Радикальної партії Олега Ляшка;
Парасюку Володимиру Зіновійовичу, члену Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції
Ляшку Олегу Валерійовичу, Голові депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка;
Лещенку Сергію Анатолійовичу, Голові підкомітету з питань міжнародного співробітництва та імплементації антикорупційного законодавства;
Пташник Вікторії Юріївні, члену Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики;
Кужель Олександрі Володимирівні, заступниу голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва.
Надісланий народним депутатам текст є розширеною версією раніше адресованого Генеральній прокуратурі України звернення про невжиття органами прокуратури Закарпатської області заходів по боротьбі із корупцією та злочинністю першого заступника міського голови Івана Волошина та пов’язаних із ним осіб.
У документі наведено вичерпний і аргументований перелік порушень і зловживань І.Волошина, на які не мають бажання реагувати органи прокуратури. Про нереагування з боку правоохоронних органів вже не йдеться. Її злочинна бездіяльність у цьому випадку пояснюється тим, що очільник УМВС України в Закарпатській області Сергій Шаранич є ставлеником тієї ж політичної сили, яку на минулих парламентських виборах в ужгороді представляв І.Волошин - політичної партії "Народний фронт".
З метою інформування чинного керівництва держави про злочинну, на їх думку, діяльність І.Волошина, активісти підготували ряд інших звернень, які будуть надіслані на відповідні адреси ближчим часом.
БЛЕСК И НИЩЕТА ОБЛАСТНЫХ ПРОКУРОРОВ: ЗАКАРПАТЬЕ 2015-05-19 / 12:18:54
Доходам, богатству и удачливости закарпатских прокуроров можно откровенно позавидовать.
Облпрокурору Владимиру Янко удается покупать дорогие автомобили за сущие копейки и жить в роскошном доме в 454 кв.м., принадлежащем его супруге.
Плечом к плечу с Янко стоит его первый зам, земельный магнат Иван Шимон. В собственности прокурора и его семьи целых семь вполне не маленьких участков.
А вот заместитель облпрокурора Павел Русняк, почти с голой зарплатой сидит на шее у семьи, которая в год зарабатывает около миллиона гривен.
Его коллега Игорь Сендак при скромной зарплате, едва перевалившей за 100 тыс. грн., владеет огромным участком, шикарной квартирой и другой недвижимостью. Только заместитель облпрокурора Игорь Рымарук по непонятным причинам попросил себе материальную помощь в размере 400 грн.
В марте 2015-го новая власть назначила Янко облпрокурором Закарпатья. На новом месте прокурор сразу же попытался найти общий язык с общественниками, устраивая им внеочередные приемы. Тем не менее, услышать «глас народа» новому прокурору не удалось - активисты буквально сразу же обвинили Янко в том, что он покрывает коррупционные и незаконные деяния «больших людей» региона.
Общественная организация «ДемАльянс» обвинила Янко в том, что он намеренно скрывает доходы своих сотрудников и не предоставляет соответствующую информацию активистам. Так, в ответе на информационный запрос общественников, вместо информации о доходах прокуроров, Янко предоставил порядок начисления зарплат, поощрений и количество ставок в прокуратуре – одну воду и никакой конкретики.
Что интересно, даже после того, как на противоправные действия прокурора указала омбудсмен Валерия Лутковская, Янко не стал исправляться.
Что же официально задекларировал сам облпрокурор?
Владимир Янко весь прошлый год жил на 114 тыс. грн. других доходов (зарплаты у Янко не было, так как он после уход с поста зама облпрокурора Ивано-Франковщины нигде не работал), а его семья в 2014-м заработала только 151 тыс. грн., из них 146 тыс. грн. – доход от продажи имущества, лишь 5 тыс. грн. – доход от предпринимательства (интересно какого?).
Но, несмотря на это, в 2014-м Янко купил себе Toyota Camry 2012 года за 148,5 тыс. грн., и это при том, что она тогда стоила минимум 500 тыс. грн. К слову, ездит прокурор все же не на личном авто, а на казенном «мерине» и паркует его на месте для инвалидов.
Імре 2015-05-19 / 10:41:37
У нас, у Берегівському районі така сама ситуація, прокурор Братюк всіх підприємців обклав даниною, кришує контабанду наркотиків.
Пиринець 2015-05-19 / 06:49:43
ми теж будемо звертатись, а то наш прокурор Міжгірського району Цап вже всіх дістав підприемців району своїм вимаганням грошей, скільки йому недавй все йому мало він називае себе смотрящим района ,