"У когось з місцевих бжолярів вилетів цілий рій бджіл і оселився на дереві у дворі між багатоповерховими будинками навпроти аеропорту (вул. Собранецька, 152). Скоріше за все комахи десь з Червениці. Мешканці бояться за дітей, які граються у дворі. Шкода, якщо замість бджолярів швидше приїдуть приїдуть надзвичайники", - написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук викладач філологічного факультету УжНУЮрій Бідзіля.
Довідка
РОЇННЯ — історично сформований спосіб розмноження й розселення бджолиних сімей за рахунок відділення від материнської сім'ї половини бджіл — рою.
Настання ройової пори в бджіл залежить від погоди, величини узятку й кількості бджіл у сім'ї.
По-перше, тут спрацьовує багатовіковий інстинкт розмноження сім'ї, коли від неї відходить частина робочих бджіл, трутнів і матка (рій). Коли рій знайде собі житло, зробить собі гніздо, то вийде нова сім'я.
Ройовий стан з'являється в тих сім'ях, де накопичується велика кількість бджіл. Недостатня кількість у гнізді личинок звільняє частину бджіл від виховання розплоду, а відсутність значного узятку не забезпечує повної завантаженості їх роботою.
Роїння відбувається стихійно, його появу неможливо вирахувати. В одні років воно буває дуже сильним, в інші зовсім відсутнє. Відбувається роїння також у різний час. Ранні рої виходять за 45- 50 днів до початку головного узятку, середні — за 25-30 днів до початку медозбору, а пізні виходять перед або під час основного медозбору.