В Ужгороді помер відомий закарпатський художник Микола Керечанин

Місто Ужгород та Закарпатську область облетіла сумна звістка, – відійшов у Вічність знаний і шанований у краї художник, прекрасна людина Микола Керечанин.

В Ужгороді помер відомий закарпатський художник Микола Керечанин

Людина... В першу чергу це – незламна осо бистість, це – людина, яка творила сама себе, всупереч обставинам, які постійно перешкоджали йти до мети, це – культурний діяч, який не вимагав собі заслужених винагород. Він жив для інших... Його творча Спілка незалежних художників ім. А.Кашшая приклад і доказ жертовності особистого заради громадського. Він зумів згуртувати навколо себе художників, був прикладом організаторським і креативним. Щорічні пленери і творчі звіти в музеях Ужгорода, Будапешта, Пряшева, Чина-дієва – доказ успішної реалізації своїх позитивних бажань, що втілились у життя. Він не міг жити по принципу „моя хата скраю” – жив у середовищі громадських і культурних проблем і самовіддано працював на громадських роботах. Будучи членом Художньої ради м.Ужгорода, мав вагомий голос у вирішальний момент.


Це – особистість, до якої у важку і вирішальну годину люди йшли за порадою і підтримкою, (як колись до Петра Скунця), його слово було переконливим і сповнювалось зі 100 % пророчою точністю. Він був діяльним, чесним, справедливим, порядним. Він був острівцем надійності і його плече ми завжди відчували поруч. Він не любив підлості, боровся з нею на своєму рівні розумінні добра і зла. Він був постійно у творчих пошуках і в пошуках істини. Його вже з нами нема, але він наблизився до розуміння національної духовності. Думаю, його душа полетить у Ірій, царство предків Українського народу, а не на лоно Аврамове.


Микола Керечанин любив своїх близьких, Ужгород, любив Україну. Його практичний розум і художне відчуття не зраджували під час творчої роботи. Він малював рідну Землю, оспівував красу Карпатських гір, залишив сотні картин з милими нашим очам краєвидами. Він працював багато і невтомно, серед його творчого доробку були справжні шедеври живопису, ми захоплювалися Керечанинським вмінням передачі живої води. Він був реалістичним художником, не піддавався на спокуси течій безпредметного, формального мистецтва, це для нього було незрозумілою тратою часу. Він був національним художником, його цікавило рідне, близьке, прекрасне, а не чуже і беззмістовне.


Він ніколи не хворів і майже ніколи не жалівся на своє здоров’я. Дуже прикро, що життя так несподівано забрало його від нас. Та він ще поміж нас, він з нами. Назавжди залишаться з нами його картини і світлий образ чесної талановитої людини.

Від членів Міжнародної Спілки незалежних художників КЕТ ім.А.Кашшая – Сергій ГЛУЩУК
10 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:06
У Карпатах посилили охорону хвойних дерев перед новорічно-різдвяними святами Фото новина
19:14
/ 8
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 3
16:18
На війні з рф поліг 25-річний військовий з Вишківської громади на Хустщині Богдан Піпа Фото новина
12:54
/ 5
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 2
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 13
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
/ 1
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 3
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
» Всі новини