Юрій Фущич навів кілька прикладів: «В центри зайнятості Закарпаття станом на 27 квітня цього року звернулись 15 військовослужбовців, учасників АТО. Це – п’ять мешканців міста Ужгорода, двоє мешканців Мукачівщини, двоє жителів Перечинщини, один – з міста Берегова, по двоє в Рахівському та Великоберезнянському районах та один у Свалявському. Серед них – інженер, менеджер готельного бізнесу, економіст, юрист, оператор комп’ютерного набору, монтажник радіоапаратури, помічних машиніста електропоїзда. В Ужгороді одного з демобілізованих працевлаштовано на ТОВ «Турбогаз». Громадянам, які звертаються у центри зайнятості краю, надаються профінформаційні, профконсультаційні послуги, проводиться підбір підходящої роботи, призначена допомога по безробіттю», - підкреслив Юрій Фущич.
«Нині діяльність служби зайнятості значною мірою залежить від ситуації на ринку праці, - зауважив посадовець. - Негативні тенденції в економіці країни зумовили зменшення попиту на ринку праці. Відчутно зменшилась кількість вакансій. Так, з початку року роботодавці потребували укомплектування 7,2 тис. вільних робочих місць, що на 8,6% менше від потреби січня-квітня минулого року».
Він також зазначив, що існує відчутний дисбаланс між попитом на робочу силу та її пропозицією. Так, станом на 1 травня 2015 року на 1 вільне робоче місце претендувало 10 безробітних. При цьому, якщо в Ужгородських районному та міському центрах зайнятості чисельність безробітних громадян перевищувала кількість вакансій у 3 рази, то у Воловецькому та Міжгірському - на одну вакансію претендувало 43 та 45 осіб відповідно.
За професійними групами найбільший попит спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (понад третина від усіх вакансій), працівників сфери торгівлі та послуг (15,7 %) та робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (12,7%), тоді як кожний п’ятий безробітний – з числа осіб без професії або займав місце, яке не потребує спеціальної підготовки.
«З початку 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 19,3 тис. осіб, з них 16,3 тис. мали статус безробітного», - зазначив чиновник.
Профорієнтаційними послугами скористалися вже 38,3 тис. осіб, із майже 15,7 тис. зареєстрованих безробітних, або 95% до загальної кількості зареєстрованих безробітних, що перебували на обліку в службі зайнятості області.
У січні-квітні 2015 року професійну кваліфікацію здобували та підвищували 1,3 тис. безробітних.
Для забезпечення тимчасової зайнятості безробітного населення, їх матеріальної підтримки організовуються громадські та інші роботи тимчасового характеру, до яких з початку року було залучено 859 осіб.
За перші чотири місяці 2015 року за сприянням центрів зайнятості області роботу отримали 5,8 тис. осіб, з них 3,1 тис. зареєстрованих безробітних.
«Отримавши допомогу по безробіттю одноразово, 125 осіб із числа зареєстрованих безробітних відкрили власну справу, - констатував директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич. - Станом на сьогодні 177 безробітних працевлаштовані на нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцям у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.