Він же й організовував збір коштів та всього необхідного для військовослужбовців, побратимів Олександра Шимона, що загинув у зоні АТО.
Непоправна втрата земляка поріднила бійців з громадою села, які після трагедії взяли шефство над солдатами і постійно їм допомагають матеріально. Вони ж часто навідуються в Углю на могилу бійця та відвідують батьків і рідних героя.
Після повернення із Дебальцевого і майже двохмісячного перебування у військовій частині – для бійців - це їх перший від’їзд на полігон з подальшою дислокацією на передову. Однак попередній досвід на війни показав, як важко у польових умовах інколи обійтися без елементарних побутових речей. Тож на цей раз за допомогою волонтерів укомплектувалися всім до найменших дрібниць.
Перед тим, спілкуючись з командиром РВБ 128 ОГПБр Віталієм Погасієм, було визначено перелік найнеобхіднішого для військовослужбовців.
- Ця допомога для нас дуже важлива, адже завдяки волонтерам ми отримали і продукти, і воду, і все необхідне, доки не буде налагоджено забезпечення відповідно уставу, - відзначив підполковник.
Основне, звісно, харчі для солдатів, яких отримали майже тонну. Це картопля, овочі, крупи, олія, кава, цукор, кондитерські вироби тощо. А ще багато хліба. Його було спечено у спеціальних формах з патріотичним тризубом на пекарні приватного підприємця Михайла Підгурного в Буштині. Як запевнили активісти така оригінальна задумка допоможе зміцнити бойових дух наших захисників і додасть їм наснаги та сил у нелегкій солдатській службі.
Волонтери закупили чимало інструментів для ремонту військової техніки та встановлення бліндажів, електроприборів для роботи. Зокрема 3 генератори 1 водяний насос та 4 бочки для води. А також набори ключів, 3 бензопили, 3 болгарки. Електрозварювальний апарат електродами, дрилі, 1 рулон плівки, електрокабелі, включатилі, діодні ліхтарі тощо. Окрім цього 8 котелків різного об’єму, 15 ліжок з матрацами, заготовки для бліндажів тощо. Не забули і про одяг та взуття, засоби гігієни.
Всі цю вкрай необхідну допомогу вдалося закупити за кошти небайдужих меценатів, які не залишаються осторонь всього того, що відбувається в нашій державі і проявляють благодійництво та свою громадянську позицію. Так, майже 50 тисяч гривень на потреби армії надав Ужгородський благодійний фонд «Дім милосердя», долучились приватні підприємці – Михайло Куцина («Мегабуд», Буштино), Олександр Бордей (Хуст) та ін.
За волонтерські кошти придбали і набір колес для джипа. Ще коли 128 –а бригада перебувала на Сході активісти купили і привезли для них позашляховик. Цей транспорт дуже допоміг бійцям там на фронті та при виході зі сумнозвісного «дебальцівського кільця».
- Коли на головній дорозі, по якій їхала спецтехніка, утворилися затори, ми на джипі могли легко маневрувати. Це і допомогло нам вибратися із меншими втратами, - пригадує боєць Погасій.
Тепер цей позашляховик є незамінним помічником для бійців як під час дислокації, так і коли перебувають у військовій частині.
А ще підполковник розказує, якою важливою для них була в зоні АТО волонтерська підтримка з тилу.
- Не передати словами як багато для нас зробили земляки нашого побратима Шимона, якою неоціненною є для нас ця допомога, - наголошує підполковник Віталій Іванович.
І висловлює щиру подяку всім мешканцям, хто долучився до цієї благородної справи. Особливо активісту Віталію Богдану, який неодноразово приїжджав до бійців на схід і зараз опікується їх матеріальним забезпеченням.
На знак вдячності перед від’їздом на полігон в Чугуїв, а відтак на передову бійці підписали український прапор і передали його волонтеру Віталію Богдану.
Любов Немеш
Копча 2015-05-04 / 09:42:41
Головне щоб після "дембеля" бійці не повезли цю допомогу додому чи на базар