Закарпаття чекає допомоги від Кабміну задля вирішення ситуації у Солотвині

Як відомо, днями у селищі Солотвино, що в Тячівському районі Закарпаття, утворилося ще одне провалля над виробітками солерудника – 16 квітня новий масив ґрунту пішов під землю. Це, звісно, ще більше загострило настрої в зоні надзвичайної ситуації, котра, власне, триває роками без активних процесів вирішення.

Закарпаття чекає допомоги від Кабміну задля вирішення ситуації у Солотвині

Прокоментував стан справ директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Василь Пригара, котрий бере участь у робочій групі, що працює в Солотвині з кількох питань життєдіяльності селища.

"Власне, нове провалля - це одна зі складових тих процесів, які тривають у районі шахти. Це не можна кваліфікувати як катастрофу або щось таке, що виходить із ряду подій, які відбуваються на території солерудника. Це якщо розуміти природу того, що коїться. Коротко нагадаю: свого часу під час експлуатації солерудника було допущено потрапляння води, яка є лютим ворогом цього типу шахт, і вона й почала ці негативні процеси. У підсумку це призвело до того, що довелося закривати виробітки, згортати господарську діяльність, і нині солерудник є на стадії ліквідації. Водночас активізувалися процеси підтоплення й утворення карстових проваль. Були розроблені заходи, проект, який передбачав значне фінансування, утім, воно не було надане. Цього року підприємство отримало лише трохи більше двох мільйонів гривень на заходи, пов’язані з ліквідацією, а на інші потреби грошей не виділяли. Нагадаю, що йдеться про державне підприємство, яке підпорядковане не області, а Києву. У зв’язку з тим, що сталося, ми звернулися до Кабміну з проханням знайти фінансування на першочергові роботи. Мова про суму у трохи більше ніж 23 мільйони гривень. Йдеться про заходи, пов'язані з обмеженням доступу людей до зони надзвичайної ситуації, а також – для дослідницьких робіт. Адже, якщо говорити відверто, то сказати про те, що процеси, які відбуваються в солеруднику і масивах біля нього, вивчені й зрозумілі – не можна. Тим паче, що вони неконтрольовані". 

Василь Пригара розповідає про деталі процесів, що кояться: "До слова, зараз біля провалля ми чуємо звук, подібний на виливання води в воду, і це значить, що шахта наповнюється, вода прибуває. У цій ситуації це позитивно, адже від утворення нових проваль нас рятуватиме саме заповнення шахти водою. Учора ми мали виїзну нараду в Солотвині, стосовно кількох проблем, не лише цієї. Зле загалом звучали такі думки: швидше за все, зараз вода в тих шахтах, які ще не затоплені, піднялася досить високо, і відбувається підмивання верхніх шарів, контакт із породою, через що й маємо провали – як вторинний ефект того, що вода сягає верхніх горизонтів. Зараз немає підстав вважати, що внизу є величезна порожнина, незаповнена водою, через яку може відбутися катастрофа. Але у кожному разі треба активізувати дослідницькі роботи. Для цього потрібне фінансування. Та йти до ліквідації наслідків і до убезпечення слід не із "заплющеними очима", а знаючи ситуацію. Подія ця – державного значення, тож і звертаємося до Уряду та чекаємо відповіді".

Варто додати: під час дослідницьких робіт принагідно вивчатиметься й перспектива подальшої розробки Солотвинського родовища, адже є підстави вважати, що потенціал покладів і їхнього видобутку – величезний і є зміст не ставити на ньому хрест. Нагадаємо, що видобуток солотвинської солі має історію в кілька століть, а її якість – найвища. 

У п’ятницю ж, 24 квітня, відбудеться позачергова сесія Тячівської районної ради, на якій, з-поміж інших пунктів порядку денного, заплановано затвердити звернення громади до урядовців з проханням виділити кошти на потреби, пов’язані з протидією ситуації на солеруднику, повідомляють у прес-службі Закарпатської ОДА.

23 квітня 2015р.

Теги: допомога, солерудник, Кабмін

НОВИНИ: Соціо

05:16
/ 1
На Закарпатті відбувся мовно-літературний конкурс імені Шевченка
13:33
Тячівські водники заявляють про корупційний тиск з боку правоохоронців
11:10
/ 3
Робоча група вивчала готовність медичних закладів Іршавщини до контрактування з НСЗУ
11:06
/ 12
На Закарпатті розглядають можливість створення біля пунктів пропуску зон відпочинку для далекобійників
09:40
Традиційна акція "Письменник за прилавком" триває в Ужгороді
09:37
У Закаратському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відзначили День Збройних сил
09:33
Новий інклюзивний центр запрацював у Вільхівцях на Тячівщині
09:30
До річниці ЗСУ студенти військової кафедри УжНУ підготували привітальний відео-флешмоб
18:07
ФОТОФАКТ. У Сваляві відкрили пам’ятник борцям за волю України
17:31
У Перечині до 230-річчя легендарного листоноші Федора Фекети погасили марку з його зображенням
17:22
На Берегівщині 2 га земель повернуто у державну власність
16:54
/ 2
Керівниця Міносвіти Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття
16:23
/ 3
"Туалетну" проблему у школах Закарпаття планується вирішити впродовж 3-ох років
16:19
На Хустщині повернуто громаді земельну ділянку, яку посадовці РДА протиправно передали у приватну власність
16:17
Майже 875 млн грн боргують закарпатці за спожитий газ
15:26
/ 1
В Ужгороді врочисто відзначили 28-у річницю Збройних сил України
13:21
Гуцульська овеча бриндзя отримала свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення
12:39
З нагоди Дня волонтера у головній книгозбірні області працювала "жива бібліотека"
12:34
/ 9
На Закарпатті виявили 6 нелегальних АЗС
12:10
/ 2
На Закарпатті констатували потребу в активізації роботи місцевих відділів та відділень поліції у боротьбі з наркоторгівлею
10:46
Понад 4 млрд грн ЄСВ спрямували на соціальні потреби мешканці Закарпаття
10:22
70 світловідбивних жилетів отримали учні третьої школи в Ужгороді
10:16
Понад 2,5 тисячі пенсійних документів перевели в електронну форму на Закарпатті
10:13
Понад 240 тис грн щорічно надходитиме до сільських рад Закарпаття завдяки "листопадовим" земельним торгам
10:10
У Мукачеві для ще однієї дитини-сироти зможуть придбати житло
» Всі новини