Закарпаття чекає допомоги від Кабміну задля вирішення ситуації у Солотвині

Як відомо, днями у селищі Солотвино, що в Тячівському районі Закарпаття, утворилося ще одне провалля над виробітками солерудника – 16 квітня новий масив ґрунту пішов під землю. Це, звісно, ще більше загострило настрої в зоні надзвичайної ситуації, котра, власне, триває роками без активних процесів вирішення.

Закарпаття чекає допомоги від Кабміну задля вирішення ситуації у Солотвині

Прокоментував стан справ директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Василь Пригара, котрий бере участь у робочій групі, що працює в Солотвині з кількох питань життєдіяльності селища.

"Власне, нове провалля - це одна зі складових тих процесів, які тривають у районі шахти. Це не можна кваліфікувати як катастрофу або щось таке, що виходить із ряду подій, які відбуваються на території солерудника. Це якщо розуміти природу того, що коїться. Коротко нагадаю: свого часу під час експлуатації солерудника було допущено потрапляння води, яка є лютим ворогом цього типу шахт, і вона й почала ці негативні процеси. У підсумку це призвело до того, що довелося закривати виробітки, згортати господарську діяльність, і нині солерудник є на стадії ліквідації. Водночас активізувалися процеси підтоплення й утворення карстових проваль. Були розроблені заходи, проект, який передбачав значне фінансування, утім, воно не було надане. Цього року підприємство отримало лише трохи більше двох мільйонів гривень на заходи, пов’язані з ліквідацією, а на інші потреби грошей не виділяли. Нагадаю, що йдеться про державне підприємство, яке підпорядковане не області, а Києву. У зв’язку з тим, що сталося, ми звернулися до Кабміну з проханням знайти фінансування на першочергові роботи. Мова про суму у трохи більше ніж 23 мільйони гривень. Йдеться про заходи, пов'язані з обмеженням доступу людей до зони надзвичайної ситуації, а також – для дослідницьких робіт. Адже, якщо говорити відверто, то сказати про те, що процеси, які відбуваються в солеруднику і масивах біля нього, вивчені й зрозумілі – не можна. Тим паче, що вони неконтрольовані". 

Василь Пригара розповідає про деталі процесів, що кояться: "До слова, зараз біля провалля ми чуємо звук, подібний на виливання води в воду, і це значить, що шахта наповнюється, вода прибуває. У цій ситуації це позитивно, адже від утворення нових проваль нас рятуватиме саме заповнення шахти водою. Учора ми мали виїзну нараду в Солотвині, стосовно кількох проблем, не лише цієї. Зле загалом звучали такі думки: швидше за все, зараз вода в тих шахтах, які ще не затоплені, піднялася досить високо, і відбувається підмивання верхніх шарів, контакт із породою, через що й маємо провали – як вторинний ефект того, що вода сягає верхніх горизонтів. Зараз немає підстав вважати, що внизу є величезна порожнина, незаповнена водою, через яку може відбутися катастрофа. Але у кожному разі треба активізувати дослідницькі роботи. Для цього потрібне фінансування. Та йти до ліквідації наслідків і до убезпечення слід не із "заплющеними очима", а знаючи ситуацію. Подія ця – державного значення, тож і звертаємося до Уряду та чекаємо відповіді".

Варто додати: під час дослідницьких робіт принагідно вивчатиметься й перспектива подальшої розробки Солотвинського родовища, адже є підстави вважати, що потенціал покладів і їхнього видобутку – величезний і є зміст не ставити на ньому хрест. Нагадаємо, що видобуток солотвинської солі має історію в кілька століть, а її якість – найвища. 

У п’ятницю ж, 24 квітня, відбудеться позачергова сесія Тячівської районної ради, на якій, з-поміж інших пунктів порядку денного, заплановано затвердити звернення громади до урядовців з проханням виділити кошти на потреби, пов’язані з протидією ситуації на солеруднику, повідомляють у прес-службі Закарпатської ОДА.

23 квітня 2015р.

Теги: допомога, солерудник, Кабмін

НОВИНИ: Соціо

21:58
/ 5
На Луганщині двоє закарпатців після заробітків в Росії збирають гроші на дорогу до Мукачева
09:47
/ 4
Станом на вечір неділі Олександр Костюк, що постраждав у зіткненні з Porsche Cayenne, почав приходити до тями
12:12
Спека. Закарпатці долучаються до флешмобу #водутваринам
21:31
/ 5
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
/ 1
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 2
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 3
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 3
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 5
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
» Всі новини