Закарпатський "Радіоцентр" газифікували. Нарешті!

Цей присілок Коритнянської сільради Ужгородського району Закарпаття, де проживає лише 117 чоловік, завжди називали "Радіоцентр". Свій колишній військовий статус це поселення втратило з початком незалежності України. Військові, переважно, роз'їхалися у свої регіони, а ті, що залишилися, опинилися наче відрізані від світу, хоч від обласного центру лише 9 кілометрів. І свої побутові проблеми намагалися вирішувати самотужки.

Закарпатський "Радіоцентр" газифікували. Нарешті!

З 1955 року тут проживає Гелена Мацкаль. Тепер їй вже вісімдесят. Бабуся і не вірила що колись і в її оселі буде газ.

Не вірили й інші жителі цього присілку. Але влада помінялася. І сільський голова Іван Вайда, і керівництво району вирішили допомогти тим, про кого давно забули.

І ось цими днями у присілку включили газ. Є тут велика заслуга мешканки присілку, депутата сільради Валентини Сере-динської. Дружина колишнього військового Ігоря активно взялася за газифікацію. Валентина — з Уралу, Ігор — з Вільнюса. Тепер вони — закарпатці. Жартують, що син їхній — справжній українець. До речі, батько прекрасно вивчив українську мову. І такі тут всі сім'ї. Географію можна вивчати за їхнім походженням.

Мешканці 8 будинків приватного сектору, 16, 12, 8 та 4-квартирні будинки, нарешті, зможуть користуватися газом, забудуть про клопоти з дровами.

Будівництво газопроводу загальною протяжністю 2512 п.м. розпочалося торік. Проводила його підрядна організація ТОВ «Агробудпласт» з Виноградова. Загальна вартість — 270 тисяч 108 гривень. З районного бюджету на газифікацію присілку було виділено 243 тисячі 208 гривень. Населення додало лише 27 тисяч гривень.

День пуску газу став справжнім святом. Люди раділи і дякували районній владі за турботу. На урочистостях були головний інженер «Закарпатгазу» Ігор Багрій, його заступник Богдан Микитів, начальник служби підземних газопроводів Ігор Кирей. Тепло привітав жителів заступник голови РДА Анатолій Черниченко.

Ми познайомилися з Анатолієм Мацікою, колишнім військовим, нині він працює на «Ядзакі». Познайомились і з Ганною Лялько, з іншими дружинами колишніх військових. Чоловіки, вочевидь, були на своїх роботах.

Усі запевняли, що наш край став для них усіх рідним. Але їм набридло жити в присілку, який не має навіть назви. Тому проситимуть владу допомогти узаконити назву. І взагалі задумуються над самоврядуванням. А назвати присілок люди хочуть Райдужний. Що ж, назва обіцяє людям радість, щастя, гарний настрій.

Богдан Микитів, вітаючи мешканців присілку, сказав, що він радий, що «Закарпатгаз» отримав нових клієнтів, але турбується, чи будуть вони справно платити за газ.

А неспокійна депутатка сільради Валентина Серединська поділилася своїми новими планами: треба телефонізувати присілок.

Марія Підгорна, "Вісті Ужгородщини"
08 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:54
/ 1
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 4
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 10
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
» Всі новини