Балога пропонує негайно провести всеукраїнський референдум з ключових питань державотворення

Щоби уникнути дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, до якої вдається Росія, народний депутат Віктор Балога пропонує Президентові України Петру Порошенку провести всеукраїнський референдум з ключових питань державотворення – державного устрою, державної мови, форми правління, судової системи, територіального поділу тощо.

Балога пропонує негайно провести всеукраїнський референдум з ключових питань державотворення

Пане Президенте.

Розумію, що ви робите все, що у ваших силах, щоб повернути в Україну мир, але позиція нашої держави в міжнародних переговорах залишається слабкою. З одного боку керівник МЗС Російської Федерації диктує нам форму державного устрою. З іншого – країни Заходу, які б могли урівняти ситуацію на нашу користь, все більше втрачають єдність через поведінку членів ЄС, які з тих, чи інших причин піддаються тиску з боку Москви. Маю на увазі Грецію, Кіпр, Угорщину, частково Чехію і Словаччину.

Чим далі, тим важче нам буде відстоювати свою країну в міжнародних переговорах. Адже тиск на європейських лідерів посилюватиметься, і тому виникає все більше сумнівів у тому, що ЄС готовий пожертвувати своєю єдністю заради України. А це означає, що на кожних переговорах ми будемо змушені йти на нові поступки, від яких наші громадяни будуть, м’яко кажучи, не в захваті. І це шлях до ще більшої внутрішньої дестабілізації ситуації в Україні.

Але, навіть з цієї ситуації є вихід. А саме – приймаючи ключові рішення, спиратися на волю людей. Для західної демократії рішення влади завжди матиме нижчу легітимність, ніж волевиявлення громадян. Так само і Росія, яка зробила референдуми головною зброєю своєї зовнішньої політики, не зможе ставити під сумнів результати всенародного, визнаного світом плебісциту.

Що я маю на увазі. Не керівник МЗС сусідньої країни має нам нав’язувати форму державного устрою. Цього не повинні робити і лідери західного світу. Так само, як і влада одноосібно не повинна приймати рішення щодо мови, форми правління, судової системи і територіального поділу. Усі ці питання потрібно винести на всеукраїнський референдум. І якщо народ скаже, що він за унітарну державу, жоден керівник МЗС, жоден лідер держави світу не зможе з цим посперечатися.

Якщо українці в Харкові, Миколаєві, Одесі, Маріуполі скажуть, що вони за те, що у нас повинна бути одна державна мова – українська, то тема захисту російськомовного населення більше не буде приводом для агресії.

А якщо такі рішення напрацює Конституційна комісія, то будь-який клерк і зі Сходу, і Заходу постійно тикатиме пальцем на статті нашого Основного закону і говоритиме, що він не враховує інтереси людей.

Часу на проведення референдуму залишилося не так багато. Максимум до липня, коли розглядатиметься питання санкцій щодо РФ. До того часу у нас є шанс, що таке голосування не буде зірвано нашим сусідом, оскільки це повністю зламає їх плани щодо послаблення економічного тиску.

Тому, вважаю, що зараз головна задача Конституційної комісії – не марнувати час на дискусії, а визначити ключові питання, які слід винести на всеукраїнський референдум. І нехай дискутують люди, а їм точно видніше, в якій державі вони хочуть жити. І народ – найбільш справедливий арбітр, рішення якого ніхто не візьметься оспорювати.

Звертаюся до Вас, пане Президенте, як до Гаранта Конституції і лідера держави. Воля народу – набагато потужніша зброя, ніж танки і артилерія, і набагато сильніший аргумент, ніж посилання на дані соціологічних досліджень. Якщо ми проведемо всеукраїнський референдум з головних питань Конституції, Ви, як глава держави, значно посилите свої позиції в будь-яких переговорах – чи то в Брюсселі, чи в Москві.

21 квітня 2015р.

Теги: референдум, державний устрій, державна мова, Балога

Коментарі

Степан Крук 21.04.2015 / 16:47:25
Згідний з кожним словом політика! Взагалі вважаю Балогу мудрим, толерантним політиком. Але, звернення до Президента може не мати бажаного результату, може бути не почуте. Віктору Івановичу було б доцільно винести на голосування ВР законопроект з цього приводу

НОВИНИ: Соціо

10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 5
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
11:12
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні захисником Василем Котобеєм Фото новина
09:32
/ 1
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
/ 1
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
» Всі новини