Для вихованців дитбудинків Закарпаття влаштували майстер-клас із писанкарства (ФОТО)

9 квітня у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся майстер-клас «Чарівний світ писанки», організований для вихованців прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу області.

Для вихованців дитбудинків Закарпаття влаштували майстер-клас із писанкарства (ФОТО)

Всього зібралося близько сотні учасників: дітей та їхніх батьків-вихователів, котрі опановували мистецтво писанкарства під наглядом 15-ти образотворців, переважно, членів крайового осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Учасники мали змогу повправлятись у різних писанкарських техніках, зокрема, виготовити такі оригінальні та складні писанки, як вирізані, декоровані бісером чи мотанки. «Тут представлено чимало сучасних способів декорування писанок, та, певно, улюбленими для багатьох залишаються традиційні, виготовлені з природних матеріалів і за старим бабусиним звичаєм писанки, ті, в які вкладено душевне тепло й мудрість нашого народу, - каже начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба, - Ми раді, що з допомогою наших народних умільців можемо передати такі вміння молодому поколінню».

Подібний майстер-клас із писанкарства управління культури організовує вже 4 рік поспіль, та цьогорічний захід є чи не найчисельнішим. За словами Світлани Якімеліної, побачене вкотре засвідчує, наскільки важливе для дитини родинне виховання. «Нині в області 38 будинків сімейного типу та 64 прийомні сім’ї, у кожній із яких зростає від 2 до 10 вихованців, - розповідає начальник служби у справах дітей Закарпатської ОДА. – Щиро дякуємо всім батькам-вихователям за їхню чуйність та відповідальність і зобов’язуємося, наскільки це можливо, забезпечувати соціальний  захист їхніх родин».

Чи не найбільшу родину залучила до майстер-класу сестра Йосафата. Мати-вихователька будинку сімейного типу в с. Королево на Виноградівщині, опікується 9 вихованцями віком від 7 до 18 років. Каже, різниці між дітьми, котрі ростуть у біологічних родинах і нашими підопічними – немає: ті самі проблеми, переживання, радощі. «Для дитини ж важливо, щоби було з ким це все розділити», - запевняє сестра Йосафата. Щодо писанок, їхнє значення своїм дітям пояснює так: яйце – символ життя, а все зображене на ньому – це те, що в нашому житті найдорожче, таким чином, даруючи комусь писанку – ми відкриваємо йому свій внутрішній світ.

По закінченню майстер-класу, всі родини отримали святкові кошики з пасками та шоколадними писанками. Також для дітей організували солодкі пригощання та пізнавальну екскурсію Ужгородським скансеном.

Управління культури Закарпатської ОДА

09 квітня 2015р.

Теги: майстер-клас, писанкарство, дитбудинки

НОВИНИ: Соціо

11:04
На Петросі врятували туриста, який травмувався під час походу Фото новина
11:00
У Мукачеві сталася ДТП за участю мотоцикла та легкового автомобіля Фото новина
10:10
В Ужгороді на одній із вулиць тимчасово ускладнений рух через ремонт водогону
18:36
/ 1
В Ужгороді патрульні затримали водія, який перевищив норму алкоголю більш ніж у 11 разів Фото новина
12:10
На війні з рф загинув 30-річний Герой із Чинадійова на Мукачівщині Василь Дзямко Фото новина
22:47
/ 4
Європарламент у своїй резолюції розкритикував побудову вітряків на високогір’ї Карпат
15:17
/ 2
На Закарпатті 13-річний хлопець отримав важкі травми, впавши з електросамоката Фото новина
14:11
На Мукачівщині медики надали допомогу постраждалому в ДТП, випадково ставши свідками аварії Фото новина
12:57
/ 1
На Закарпатті зросла кількість випадків сказу серед тварин
10:20
У Сваляві попрощалися зі Станіславом Клочковським, що загинув у 2024-му на російській Курщині Фото новина
16:12
Ужгород провів в останню путь воїна Василя Мартина Фото новина
15:29
У Хусті прощаються із полеглим на війні з рф захисником Ярославом Коцаком Фото новина
14:57
Рятувальники евакуювали туристку, якій стало зле біля водоспаду Шипіт Фото новина
11:38
/ 1
На Закарпатті облаштовують тимчасовий об'їзд через зруйновану дорогу поблизу Липецької Поляни Фото новина
16:51
На Рахівщині рятувальники допомогли травмованій туристці з Київщини Фото новина
11:27
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Мартином Фото новина
14:49
Через негоду туристи заблукали на маршруті до Говерли Фото новина
12:26
В Ужгороді через карантинного шкідника вирубають ясени на одній із вулиць Фото новина
11:39
На Мукачівщині знайшовся 73-річний грибник, якого три доби шукали в лісі Фото новина
09:02
/ 2
На Мукачівщині двоє підлітків постраждали в аварії на електросамокаті
15:18
Таксист на Рахівщині помітив пожежу та допоміг вчасно викликати рятувальників Фото новина
10:00
В Ужгороді попрощалися із захисником Юрієм Легезою, який більше року був безвісти зниклим Фото новина
09:10
У Карпатах рятувальники евакуювали двох туристів Фото новина
17:42
/ 5
На Закарпатті екслісничому повідомили нову підозру через декларацію Фото новина
16:32
/ 1
У Сваляві гойдалка вдарила по голові дворічну дівчинку
» Всі новини