Навзамін встановленню 2-х міні-ГЕС в Ужгороді городянам обіцяють понад 16 тис євро податків щомісячно за зниження екологічного статусу

Сьогодні в Ужгороді відбулася презентація проекту-пропозиції облаштування на річці Уж двох міні гідроелектростанцій. Як повідомляло Закарпаття онлайн, у планах підприємства, яке подало до міськради клопотання щодо отримання дозволу сесії на розробку детального плану територій задля облаштування міні-ГЕС в районі Боздоського парку та ще однієї – поблизу парку «Підзамковий».

Навзамін встановленню 2-х міні-ГЕС в Ужгороді городянам обіцяють понад 16 тис євро податків щомісячно за зниження екологічного статусу

Презентувати проект-пропозицію до містян в Ужгороді вийшов представник підприємства  "Закарпатське енергетичне товариство" Віктор Акатов. Як розповів чоловік, у разі отримання погодження на встановлення міні гідроелектростанцій вони будуть облаштовані на Ужі за новітньою французькою технологією. «Прямоточні турбіни не передбачають відведення води у труби і є цілком безпечними для риби. Турбіна встановлюється під нахилом і забезпечує підйом води до 2-х метрів, швидкість її обертання складає 37 обертів за хвилину. Низький рівень шуму робить споруди безпечними для фауни і збагачують воду киснем. Турбіна – повністю у воді, не виходить на суходіл. Сміття прибивається до греблі, утилізується та переправляються на переробку. – розповідав про плани підприємства Віктор Акатов. 

За його словами, фінансовими розрахунками передбачено також берегоукріплення вздовж річки, зведення греблі та облаштування рекреаційної у Боздоському парку. Міні-ГЕС забезпечуватиме виробництво 1 мегавата на годину, тобто, 6,5 млн мегават на рік. Досягається також підвищення рівнів води до 2-х метрів та стабільність електропостачання. 

Наразі за технологією, яка має використовуватися при облаштуванні міні-ГЕС в Ужгороді, аналогічні гідроелектростанції працюють у Німеччині, Австрії, Франції, Італії тощо.  Однак, на запитання – чи є прецеденти спорудження таких міні-ГЕС саме у межах міста або іншого населеного пункту, – Віктор Акатов зміг згадати тільки містечко у Франції.

Варто зауважити, що наразі йдеться не про остаточно прийняте рішення про спорудження гідроелектростанцій – підприємство нині просить дозвіл виключно на створення детального плану територій. На сьогодні підприємством проведені лише розшукувальні роботи і вивчення характеристик Ужа вартістю у 700 тис. грн.. Віктор Акатов переконує: зараз питання – лише в отриманні дозволу на створення детального плану територій, лише після цього є можливість розробки детального проекту міні-ГЕС і винесення його на обговорення громадських слухань. 

Втім, уже зараз у громади було чимало питань до представника компанії-інвестора, найперше і головне з яких – які вигоди від облаштування міні-ГЕС отримає місто. «Підняття грунтових вод може призвести до підняття рівня води у підвалах… Мілководдя лишиться, адже водосховище не планується, то тоді про яку рекреацію можна говорити? Що отримуємо в плюс як громада? Окрім як певного пониження екологічного фону? Ви отримуєте надприбутки за «зеленим тарифом», а ми що отримуємо навзамін», – цікавилися містяни. 

Серед обіцяних вигод присутні представники влади та підприємства вирізнили повернення рівнів води в Ужі до показників приблизно 70-х років минулого століття. Крім того, зазначали, що облаштування міні-ГЕС відбуватиметься паралельно з облаштуванням відпочинкової зони в Боздоському парку, де нині – лише болото. Оскільки ж ідеться про комерційний проект, забезпечуватимуться і фінансові надходження у бюджет міста – щомісячна сума сплачуваних від діяльності підприємства податків складатиме понад 8 тис євро з одного об'єкта, тобто, понад 16 тис євро в цілому. 

ТОВ "Закарпатське енергетичне товариство", розповів Віктор Акатов, зареєстроване в 2014 році в Ужгороді з метою розвитку енергетичної галузі саме в рамках області. Тож донині досвіду спорудження подібних об’єктів фірма не мала, зізнався Віктор Акатов.  

 
 
 
 
 
 
 
06 квітня 2015р.

Теги: міні-ГЕС, податки, екологічний статус

Коментарі

васман 2015-04-07 / 11:21:24
рівень води в Ужі з кожним роком катастрофічно падає. зробите греблю - все одно через пару років дно замулить. про заборону вирубки лісів і їх відновлення треба думати, про економію ел.енергії, а не про турбінки на 1Мвт/год - це мізер,вона й проспект не потягне

nik 2015-04-06 / 20:38:57
У Німеччині, Австрії, Італії та Франції фірми, які не мають досвіду будівництва МГЕС до такого будівництва не допускаються

Копча 2015-04-06 / 20:24:49
Волошин дивиться на Акатова як на г..но.

НОВИНИ: Соціо

14:23
У Барвінку під Ужгородом волонтери будували вольєри для безпритульних тварин
13:10
У мисливських угіддях Закарпаття триває облік чисельності диких тварин
01:53
Закарпатських реабілітологів навчатимуть на семінарі в Чехії
19:08
/ 13
Звільнено третього члена "лісової мафії" Мурги - директора ДП "Ужгородське ЛГ" Василя Кия (ДОКУМЕНТ)
16:39
/ 6
На Закарпаття приїде заступник міністра освіти і науки України
15:06
/ 2
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
16:46
/ 1
При в'їзді в Україну на Закарпатті у водія мікроавтобуса вилучили 180 л кокосового молока
16:32
Торік на ділянці Мукачівського прикордонного загону затримали 48 нелегалів і вилучили 33, 5 кг наркотиків
16:28
У Тячеві з вини нетверезого водія зіткнулися два ВАЗи
13:32
На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"
13:26
Ужгородський університет отримав у 2020 році збільшене на 21,9 млн грн фінансування
12:36
Зимовий карантин в Ужгороді жодним чином не позначиться на інтенсивності роботи учнів
10:38
/ 1
Як зміниться проєкт перспективного плану формування територій громад Закарпатської області
09:29
/ 1
В Ужгороді відбулося громадське вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні
09:21
В Ужгороді презентували видання відомих дослідників
03:24
/ 1
Основні загрози для тварин Закарпаття становлять вірус африканської чуми свиней, високопатогенний грип птиці та сказ
02:14
У Барбові на Мукачівщині селяни протестували проти бездоріжжя
01:30
/ 8
Вслід за Мургою, попри незгоду Рахівської РДА, звільнено директора ДП "Великобичківське ЛМГ" Юрія Сойму (ДОКУМЕНТ)
18:18
/ 8
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 3
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
17:44
В Ужгороді обговорили готовність медзакладів міста до чергового етапу медреформи
» Всі новини