Щоби очистити канал Верке, на Боржаві розпочали монтаж греблі (ФОТО)

У 1892 році було введено в експлуатацію канал Верке, греблю на річці Боржава і шлюз на каналі Верке, в тілі правобережної дамби річки Боржава. Вода з Боржави за рахунок підпору греблі шлюзом подається в канал Верке, а далі самопливом проходить через місто Берегово, покращуючи його санітарний стан і проходить через магістральні канали Берегівської меліоративної системи, надходячи в канали Чаронду-Латорицю та Чаронду-Тису (Ужгородський район).

Щоби очистити канал Верке, на Боржаві розпочали монтаж греблі (ФОТО)

За рахунок подачі води у канал Верке та Берегівську меліоративну систему в Берегівському та Ужгородському районах обводнюється територія площею до 40 тисяч гектарів. Але, нажаль, насьогодні основною функцією каналу Верке залишається розбавлення стічних та недостатньо очищених вод міста Берегово, дослідної станції с. Бакта та інших забруднювачів по трасі каналу. Навіть за умови задовільної роботи очисних споруд, стічні води підлягають доочистці водами з річки Боржава, особливо в маловодні періоди, повідомляє Берегівське МУВГ.

Проте, режим роботи греблі такий, що в період пропуску паводків і нересту з листопада по травень вона розбирається (піднімаються щити, а ферми Корицького укладаються на флютбет) і вода в канал Верке не подається.

За даними Закарпатської гідрогеолого-меліоративної партії Виноградівського МУВГ цьогоріч снігозапаси на території області були значно нижчими за норми, переважала дещо тепла погода, внаслідок чого рівні ґрунтових вод опустились до досить низьких відміток залягання. Це, в свою чергу, призвело до обезводнення каналу Верке. Екологічний стан каналу суттєво погіршився. В зв’язку з цим Берегівське МУВГ офіційно звернулося до Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Закарпатській області з проханням надати дозвіл на початок робіт по встановленню греблі на річці Боржава до початку нерестового періоду. Після отримання необхідних  погоджень, 31 березня 2015 року працівники Берегівського МУВГ розпочали роботи з монтажу греблі на річці Боржава ПК 47+50 в с.Боржава.

Процес монтажу греблі довготривалий та трудоємкий, протягом першого дня було змонтовано металеві ферми Корицького в кількості 21 шт., влаштовано дерев’яні підмостки, захисні перила та встановлено перший ряд щитів

Враховуючи штормове попередження Закарпатського гідрометцентру від 30.03.2015 р. про підвищення рівнів води на річках Закарпатської області, другий ряд щитів буде встановлено після пониження рівнів води в річці Боржава. Таким чином, в другій половині дня 31 березня вода з р.Боржава почала самопливом наповнювати канал Верке.

Питання незадовільного санітарного стану каналу як в межах міста Берегово, так і за його межами й надалі залишається відкритим. Вирішення проблеми полягає не в подачі води в канал, хоча це й необхідно робити для обводнення частини Берегівського району та м. Берегово, а в необхідності централізованого каналізування прилеглих до каналу вулиць і будинків, щоб не здійснювались несанкціоновані каналізаційні скиди в сам канал. Ось над чим повинна задуматись громада міста Берегово, а особливо міська влада.

02 квітня 2015р.

Теги: Верке, дамба, Боржава

Коментарі

Вален 03.04.2015 / 06:48:15
Нашто брехати,кожного року такий час це робится?

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини