В.Грегор звернувся до суду із позовною заявою про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 9 липня 2014 року №244 «Про тарифи на міські пасажирські перевезення», яким на думку В.Грегора було протиправно встановлено тариф на перевезення одного пасажира автобусами міського сполучення, які працюють у режимі руху маршрутного таксі, у розмірі 3 грн.
Як раніше повідоляло Закарпаття онлайн, вчора, 31 березня, в Ужгороді також відбулися і громадські слухання з приводу перегляду тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусах загального користування в м.Ужгороді, за наслідками якої була винесена резолюція, якою було підтримано вимогу громадськості до міської ради дотримання прозорості у питанні перевезень та оптимізації мережі міських рейсів. У резолюції учасники громадських слухань також прописали вимогу дотримання перевізниками графіків руху, для чого, вважають, на кожній автобусній зупинці мають бути облаштовані спеціальні інформаційні табло. Також у резолюцію внесли вимогу до міської ради винести на сесію питання та звільнити з посади нинішнього секретаря міської ради Богдана Андріїва, який, будучи чиновником вищої ланки, одночасно є фактичним власником найбільшої кількості автобусів. що здійснюють пасажирські перевезення в обласному центрі.
На даних слуханнях В.Грегор подав свої зауваження щодо проекту рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради «Про тарифи на міські пасажирські перевезення», яким Виконком пропонує встановити новий тариф на перевезення одного пасажира автобусами міського сполучення, які працюють у режимі руху маршрутного таксі, у розмірі 4 грн.
Мотивами таких зауважень, як і аналогічного судового позову, В.Грегор вважає те, що даний проект рішення виконкому міськради не відповідає жодним кількісним та якісним характеристикам, зокрема, навпаки, всі прописані раніше обіцянки підвищення якості перевезень при введені діючого тарифу були такими же голослівними та грубо не виконуються по сьогоднішній день.
Щодо кількісних характеристик мова йде про те, що в даному проекті рішення не вказані основоположні відомості як про результати обстеження пасажиропотоків, так і про фактичні показники роботи, а відтак дані, необхідні для розрахунку тарифу,
Це підтвердили також під час громадських слухань члени громадської ради Ужгородської міськради, які зазначили, що в розрахунках тарифу, поданих перевізниками, відсутні окремі показники обсягів пасажиропотоків по місту Ужгород, а фактичні не можливо встановити через відсутність забезпечення тими же перевізниками, в порушення законодавства, обілечування пасажирів. Спеціаліст відділу транспорту міськради також зазначив, що наразі лише проводиться обстеження пасажиропотоків, яке планують закінчити десь за місяць.
Зокрема, з цих самих підстав Ужгородським міськрайонним судом було скасовано як незаконне попереднє рішення виконавчого комітету від 23 січня 2013 р. №25 «Про тарифи на міські пасажирські перевезення», яким необґрунтовано було збільшено попередній тариф на перевезення в місті до 2,30 грн.
З цих же самих підстав оскаржується і діючий тариф в 3,00 грн.
Однак, другим і основним мотивом такого судового позову і виправданої критики громадськості є відсутність жодних покращень умов перевезень. Оскільки останні не відповідність санітарним та технічним нормам, вимогам безпеки на транспорті, умовам перевезень в цілому, зокрема, це грубе не дотримання встановленого графіку руху та понаднормове перевезення пасажирів, технічно застарілий автопарк тощо.
Також в даному проекті відсутні жодні відомості про те, яким саме чином буде покращена якість послуг із перевезення населення міста, наприклад, скільки буде оновлено автопарку, що буде вжито для забезпечення дотримання графіків руху тощо.
Відтак, В.Грегор хоче зауважити, що повернутися до будь-якого обговорення підвищення вартості проїзду в місті можливо, але лише за умови конструктивно діалогу з громадськістю і за виконання двох умов:
1. почати прозоро спільно з громадськістю дії з встановлення реальних даних обсягів пасажиропотоків, наприклад – шляхом створення відповідної робочої групи;
2. реально підняти якість перевезень шляхом недопущення грубих порушень графіків руху, понаднормових перевезень, санітарного утримання транспорту, здирництва і хамства зпо відношенню до пенсіонерів тощо.
Лише виконання цих двох умов дасть не лише законні, а й моральні підстави владі та перевізникам стати на шлях діалогу про необхідність обговорення збільшення існуючого тарифу.
Виктор 2015-04-06 / 00:12:42
БРАВО! как говорится не все так потеряно из судовой системой в Закарпатье, только помнить надо одно, сегодня суд по закону, уму и совести поступил - защитил людей, а завтра может (например, за деньги) - и бизнес.
По этому, как показывает украинская практика, советую общественности держать руку на пульсе и контролировать судебный процесс, дабы закон восторжествовал над коррумпированными чиновниками и жители получили порядок хоть в этой сфере общественной жизни Ужгорода
326374758327 2015-04-05 / 23:52:52
а власть могла б и рассказать, как расчитывается тариф на перевозку одного пассажира.
34509678435 2015-04-05 / 21:36:43
Интересно, сам Грегор знает, как расчитывается тариф на перевозку одного пасажира? Интересно было б посмотреть исковое заявление.
palatka 2015-04-03 / 19:48:57
Молодець,Грегор, ще подай в суд аби бензин вернули на 8 гр. і долар на 5 гр.
Андрііви мають 4 маршрути в Ужгороді а решта менти,прокурори і пару трутнів.
А тепер роби висновки . Пропоную купити Богдан порошенка за 1 000 000 гр і попробувати Бізнес ...
Винна Держава а не Ти і ні Я.
Відмінити тендера,ліцензіі,ГАІ,лєві техосмотри і най хоч на біціглях пасажув возять але тоді буде СЕРВІС.
Дідо 2015-04-03 / 15:54:01
Слава самомому гуманому Ужгородському суду!!!. Кажіть де буде їм памятник бо понесу квіти.
Пак 2015-04-03 / 12:01:51
Се діло! Це не істеричні і безтолкові гойкання свободівців про "недопустимо!"
ужгородка 2015-04-03 / 02:43:38
Правильно!!!
Ужгородець 2015-04-01 / 21:39:47
Був я в Італії. Так ось в Римі громадський транспорт рухається по графіку і не чекає коли заповниться пасажирами, але не дивлячись на це я пустих автобусів і трамваїв там не бачив. І оплата ведеться через термінал-компостери. Один білет закомпостований в метро, трамваї чи автобусі діє протягом 70 хвилин. Таким чином і оплата і облік все через термінал-компостер.