Рада церков просить закарпатців об'єднатися заради миру в Україні (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні очільники Закарпатської ОДА Василь Губаль та обласної ради Володимир Чубірко зустрічалися із представниками релігійних конфесій – єпископами та настоятелями церков краю. Такі зустрічі напередодні Великодня є традиційними, вони стають імпульсом до подальшого співробітництва місцевого самоврядування та духовенства області. На них йдеться про актуальні проблеми церков сьогодення. Цього разу йшлося і про суспільну ситуацію у країни, області та про збереження міжконфесійного миру та порозуміння.

Рада церков просить закарпатців об

Серед присутніх настоятелів церков були – керуючий Мукачівською єпархією УПЦ архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, секретар Хустською єпархією УПЦ архімандрит Іов, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Варсонофій, єпископський єпископ Мукачівської дієцезії Мукачівської римо-католицької церкви Антал Майнек, старший єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець , голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор та інші.

Керівники області запевнили духовенство, що влада Закарпаття відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства, до підтримки релігійних громад. Такі зустрічі й надалі будуть відбуватися, влада буде реагувати, де це необхідно, де можна надати правову та іншу допомогу.

Василь Губаль зазначив, що нині головне – це те, що Закарпаття об’єдналося як ніколи. «Наші військові показали справжній патріотизм. Я хотів подякувати вам за ваші молитви, за практичну допомогу, за гуманітарну допомогу військовим та пересенецям. Ми розробили програму підтримки воїнів, які повертаються, вже створюється відповідний центр. І тут теж доречна ваша допомога», - зазначив голова ОДА.

Керівник краю повідомив, що було вже зроблено на прохання духовенства після минулої зустрічі. Область зверталася з питань встановлення тарифів на енергоносіїв для церковних громад. Реакції зі сторони центральних органів поки ще нема. «Але ми робимо ставку на енергозберігаючі технології. В бюджетних установах переводимо опалення на альтернативні види – в першу чергу відходи деревообробної галузі. Зараз обласна рада виділила 36 мільйонів з обласного бюджету на переведення опалення на альтернативні види опалення», - зазначив Василь Губаль.

Володимир Чубірко зауважив, що на жаль, багато закарпатських родин святу Пасху зустрічають із сумом у серці – у них війна забрала життя дорогих людей. «Багато наших земляків зараз в зоні АТО або готується туди поїхати. Тому такою важливою є місія духовних пастирів: священнослужителі вміють знайти саме ті слова, які здатні не тільки стишити душевний біль, але і зняти напругу серед людей...», - вважає керівник ради.

Єпископ Феодор відзначив, що на сьогоднішній день головне побажання, щоби Господь дав нам мир і стабільність. «Кожен день – жахливі звістки зі сходу країни. Маємо багато переселенців, тому доцільно допомагати й цим людям, щоби вони відчули опіку», - запропонував владика.

Василь Губаль зазначив, що в області діє штаб, є «гаряча» лінія для переселенців. Вже зареєстровано більше 3,6 тис. людей, які переселилися. Всі люди розселені, надається допомога із працевлаштуванням. 

Йшлося і про те, що область звернулася в центральні органи з пропозиціями щодо облаштування споруд для переселенців.

Єпископ Мілан Шашік констатував, окрім подій на сході, де ведеться війна, маємо й економічну проблему - збідніння народу. «Це вдарило по кожній родині. Дорогим став і хліб, й інші продовольчі товари. Що робити людям у цій ситуації? Хотілося б побажати, щоби вдалося розв’язувти ці проблеми. Молимося за нашу державу, за мир», - зазначив владика.

Василь Губаль зауважив, що наразі ціна на борошно зменшилася, дешевшим буде і хліб. Також запропонував допомогти тій категорії населення, яка цього потребує. «Влада хоче спільно звернутися до підприємців-хлібоперкарів, щоби допомогли краянам, які опинилися в скрутній ситуації з придбання великодніх Пасок». 

Єпископ Василь Райцинець зазначив, що церква готова допомагати тим воїнам, які повертаються з війни. «Вже сталися десятки самогубств, адже вони пройшли нелегкий шлях, не можуть облаштуватися в мирний час. Натомість ми бачимо через засоби телебачення про масштабну корупцію в країні. У людей різна позиція до влади, тому мають бути зміни у країні. Влада має більше реагувати на потреби людей».

Керівництво області привітали представників найбільших в Закарпатті конфесій всіх з наступаючими святами. 

Святі отці зі свого боку подякували керівництву області за шану і повагу, яку виказують депутати своїми добрими справами та побажали всім закарпатцям добра, щедрої Паски, сонячного многолітня, любові й радості.

Наприкінці зустрічі ради церков і релігійних організацій запропоновано прийняти звернення до жителів Закарпатської області про об’єднання заради миру в Україні, збереження її незалежності та територіальної цілісності

«Закликаємо усіх жителів Закарпаття, політиків, представників громадських організацій об’єднатися у пості та молитві заради подолання зовнішньої агресії, встановлення миру, довіри, братерства та відновлення територіальної цілісності нашої української держави. Закликаємо віруючих усіх Церков та релігійних організацій області до організації надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців у зоні АТО та сім’ям вимушених переселенців зі Сходу України. 

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати усі труднощі! Шановні краяни! У переддень Великодня прийміть найщиріші вітання з нагоди одного з найвеличніших свят для усіх християн – Воскресіння Христового! Нехай ці світлі прийдешні дні подарують нам усім мир, радість, духовне піднесення. Закликаємо на всіх благословення Боже», - наводить проект заяви прес-служба Закарпатської обласної ради.

30 березня 2015р.

Теги: рада церков, мир

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 9
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини