На Закарпатті переселенці писатимуть грант за підтримки влади (ФОТО, ВІДЕО)

Це дасть можливість облаштувати соціальне житло

На Закарпатті переселенці писатимуть грант за підтримки влади (ФОТО, ВІДЕО)

Про це йшлося під час круглого столу в Ужгороді, участь у якому взяли переселенці зі сходу України та представники державних установ та організацій, діяльність яких скерована на сприяння вирішення різнопланових питань, надання їм як консультативної, так і практичної допомоги. Захід відбувся за ініціативи ГО “Щасливі діти”.

Під час “Відкритого діалогу” переселенці озвучили найактуальніші для них питання. У першу чергу, що стосуються житла. Однак, оскільки ситуація із житловим фондом Закарпаття є складною, було знайдено вихід. Відтак  активні переселенці та представники Регіонального штабу Закарпатської області з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються, вирішили скоординуватися і подати заявку на отримння фінасування проекту на реконструкцію будівель, які роками перебувають у занедбаному стані і не використовуються, однак які можна переобладнати під соціальне житло.

У процесі діалогу порушили не менш актуальне питання — працевлаштування переміщених осіб. З цього приводу переселенцям повідомили про Програму розвитку ООН в Україні, яка покликана забезпечити створення робочих місць. Згідно з цією програмою буде виділено понад 2 млн. доларів. За рахунок цих коштів, за оцінками експертів, приблизно 3 тисячі людей, що переїхали зі Сходу, зможуть отримати постійну чи тимчасову роботу.

Анжела Бабкіна, що приїхала з Шахтарську Донецької області, належить до активних переселенців. Сьогодні вона з однодумцями займається реєстрацією ГО “Закарпаття — Донбас”. “По-перше, для переселенців такі зустрічі є дуже корисними, оскільки дають нам можливість краще дізнатися про свої права, про нововведення у законодавстві і озвучити свої проблеми представниккам влади. По-друге, ми створюємо свою громадську організацію, а спілкування із відповідальною особою від Регіонального штабу дало нам багато доречних і практичних підказок. Ми дійсно відчули зацікавленість, підтримку і домовилися про активну співпрацю, що, сподіваюся, вже найближчим часом дасть результат”, — розповіла пані Анжела.

Своїми враженнями від заходу поділилася й донедавна мешканка Донецька Руслана Омельченко: “Після зустрічі і мені, і багатьом присутнім стало зрозуміло, що необхідно терміново звернутися до територіального підрозділу міграційної служби, щоб поставити печатку на довідці переселенця. Також були розвіяні міфи з приводу постанови про продовження виплат допомоги переселенцям на наступні 6 місяців. І, найголовніше, я познайомилася з кількома людьми, які дійсно готові допомагати і допомагають, незважаючи на сильну зайнятість, роботу та власні проблеми”. 

* * *

Метою проекту “Соціально-психологічна адаптація переселенців з дітьми на новому місці проживання, інтеграція в закарпатську спільноту”, що здійснюється ГО “Щасливі діти” за підтримки Програми “Громадські ініціативи нової України” Міжнародного фонду “Відродження”  є сприяння психологічній адаптації членів сімей переселенців з дітьми у новому для них середовищі; ознайомлення їх з національно-культурними особливостями регіону; інформування суспільства про життя, побут, потреби та особисті історії внутрішньо переміщених осіб;  сприяння формуванню об’єктивного ставлення як переселенців до місцевих мешканців, так і навпаки; підтримка діалогу та побудова взаєморозуміння, толерантності і солідарності у громадах.

Прес-служба ГО "Щасливі діти"

26 березня 2015р.

Теги: переселенці

НОВИНИ: Соціо

00:18
/ 3
Інша хвора на COVID-19 жінка з Іршавщини - з Лисичева
17:44
/ 12
Суд у Львові поновив на посаді прокурора Закарпаття "люстрованого" Сидорчука із виплатою майже 1 млн грн
16:24
Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків
14:32
На підприємствах і в організаціях Закарпаття в лютому було задіяно 149,3 тис осіб
13:35
На Закарпатті до місцевого бюджету перераховано понад 1,2 млрд грн податків та зборів
13:24
Мукачівцям пропонують платити за воду, не виходячи з дому
12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
» Всі новини