Закарпатські депутати звернулися до влади з пропозицією надання статусу європейського транзитного центру Закарпаттю

На пленарному засіданні 21 сесії депутати Закарпатської облради своїм рішенням звернулися до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо вжиття заходів, спрямованих на ефективне функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів та розвиток залізничного комплексу на Закарпатті.

Закарпатські депутати звернулися до влади з пропозицією надання статусу європейського транзитного центру Закарпаттю

«Закарпаття, знаходячись на перехресті головних транспортних артерій з країнами Євросоюзу, виконує роль західних воріт України в Європу на шляху євразійських транзитних перевезень, - зазначається в Зверненні. - Життєдіяльність області історично пов’язана з роботою митних і прикордонних органів, залізниці і підприємств транспортної інфраструктури. Сьогодні перед нашою країною постали неймовірні фінансово-економічні та військово-політичні виклики з боку Росії, які можуть повністю заблокувати транзитні перевезення через територію України в напрямі країн СНД. Наразі залізничний транзит з ЄС, який раніше пролягав через Україну, переважно скеровується через Білорусь і морські порти Російської Федерації та країн Прибалтики.

У той же час Закарпаття могло б відігравати визначальну роль у забезпеченні євразійських транспортно-торговельних зв’язків. Адже на його території є один із найбільших прикордонних транспортних комплексів України у складі 5-го міжнародного транспортного коридору та шести міжнародних і чотирьох міждержавних залізничних й автомобільних переходів, міжнародного аеропорту. Є можливості для розвитку ще й річкового транспорту. Це об’єктивно визначає Закарпаття як природний транзитний міст між Європою й Азією. Раніше потенційний обсяг перевезень через Закарпатську область оцінювався в 52,0 млн т експортно-імпортних і транзитних вантажів у рік. При цьому головною складовою комплексу транспортних послуг завжди були роботи з перевантаження вантажів із колії 1435 мм на 1520 мм. На території Закарпатської області за часів радянської влади на перевантажувальних фронтах щодоби обслуговувалось 1500 – 1700 вагонів, обсяги перевезень сягали 41,5 млн т на рік, в тому числі 33,4 млн т – експорту та 8,1 млн т – імпорту. Це давало стабільну високооплачувану роботу тисячам закарпатців.

У зв’язку з цим доцільно розробити державну програму на короткострокову та довгострокову перспективи з відновлення позицій України на міжнародному ринку перевезень як транзитної держави, з врахуванням використання існуючого потужного потенціалу. Наявні можливості комплексної термінальної обробки експортно-імпортних і транзитних вантажів на кордоні з ЄС, що відповідають сучасним вимогам міжнародного транспортного ринку інтермодальних перевезень, а також нормативні та практичні напрацювання транспортних компаній свідчать про те, що Закарпаття вже сьогодні може претендувати на статус європейського транзитного центру.

З-поміж головних завдань означеної програми – відновлення довіри європейських партнерів до безпеки та якості послуг всіх підрозділів «Укрзалізниці» та транспортно-експедиторських і термінально-логістичних компаній. При цьому головним сигналом для учасників міжнародного транзиту про відновлення сприятливих умов транспортування через територію України мають стати конкретні кроки з боку «Укрзалізниці» та влади. 

Також задля встановлення об’єктивної картини сучасного стану справ у транспортному комплексі на західних кордонах України та з метою відпрацювання програми з відновлення позицій України на міжнародному ринку перевезень як транзитної держави, вбачаємо за необхідне створення відповідного Агентства 5-го міжнародного транспортного коридору з дислокацією в Закарпатській області, головними завданнями якого стали б: консолідація ділових інтересів співтовариства для збільшення масштабів транспортного бізнесу Євразії; створення транспортно-логістичного сервісу на світовому ринку; розвиток технологій взаємодії інфраструктурної системи з іншими стандартами перевізної діяльності; відтворення ринку ремонту і виробництва рухомого складу нового покоління; збільшення інвестиційних потоків у розвиток транспортної інфраструктури.

Крім цього, у контексті стабілізації та розвитку самоврядних територій Західної України просили б також Вашої підтримки у реалізації проекту відновлення і ефективного функціонування гірських залізниць колії 750 мм в Карпатському регіоні України, ініційованого науковцями Дніпропетровщини та підтриманого громадськістю Закарпатської області. Цей проект не тільки реально доступний для реалізації, а ще і вкрай економічно необхідний для Закарпаття, є значимим не тільки для західних регіонів України, а й для держави в цілому».

Враховуючи наведене вище, депутати облради просять вжити відповідних заходів щодо реалізації наведених пропозицій, спрямованих на розв’язання проблем, що негативно вливають на розвиток залізничного комплексу на Закарпатті».

Прес-служба Закарпатської облради

19 березня 2015р.

Теги: транзитний центр, звернення, пропозиція

НОВИНИ: Соціо

02:57
В Ужгороді оселився представник найбільшого в світі материкового виду сухопутних черепах
02:26
Аеропорт "Ужгород" має запрацювати восени - голова Закарпатської облради
01:46
Сьогодні відбудеться чергове засідання виконкому Ужгородської міськради
13:10
За переправлення нелегалів через кордон мешканець Рахова постане перед судом
12:43
24 вересня закарпатський Чоп виходить із червоної зони
12:14
/ 1
Закарпаття стає першою областю України, яка 100% переходить на продаж необробленої деревини через "Прозорро. Продажі"
11:35
У Мукачеві учні, які мають успіхи в спортивних змаганнях отримують міську стипендію
10:05
На річках Закарпаття прибирають затори зі сміття товщиною до 5 метрів
09:56
60 учнів замість 150 харчуються в шкільній їдальні в Ужгороді під час карантину
09:47
Збір яблук триває у відкритому саду в селі Концово на Ужгородщині
16:23
/ 2
В Ужгороді на набережній Незалежності встановили безкоштовний Wi-Fi
15:28
Із 22 вересня в УжНУ безкоштовано тестуватимуть співробітників та студентів щодо імунної відповіді на COVID-19
10:38
/ 2
Колекційні дамські сумочки від 1,5 тис до 26 тис євро залишив на митниці на Закарпатті буковинець
10:16
/ 1
Вчителька з Мукачева перемогла в конкурсі Teacher Innovation Cup
16:32
Погоджено підозру 23-річній ужгородці, що п'яною за кермом спричинилася до смерті подруги
16:09
/ 2
В Ужгороді відбувся ювілейний концерт Студії сучасного танцю "Бліц"
00:46
/ 2
"Міжнародну ніч кажанів в Україні" в Ужгороді можна відзначити вдень і в оточенні рукокрилих
15:58
У Хусті намагаються повернути у власність держави земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн
10:07
Соляні кімнати облаштували в дитячих садках Мукачева
01:29
/ 3
ВР виділила 300 млн грн на будівництво перинатального центру в Ужгороді
00:35
/ 4
Інавгурація нового очільника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла відбудеться 27 вересня
18:06
П’ятий день збирають розмарин семінаристи Ужгородської греко-католицької академії
15:48
В Україні зареєстрували друге географічне зазначення харчового продукту – гуцульська коров'яча бриндза
15:21
/ 2
Вантажівка з фірмовими речами "фінішувала" на митному посту "Тиса"
14:26
/ 2
Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Закарпаття майже 1,7 млн грн транспортного податку
» Всі новини