Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій — рослини, дерева, стерню та смітники. Дуже часто такі безглузді дії призводить до великомасштабних пожеж, а локалізувати їх на відкритих територіях дуже важко.
Впродовж минулого року на Закарпатті виникла 431 пожежа в природних екосистемах, з яких шість - безпосередньо у лісових масивах.
У 2015 році таких випадків зареєстровано вже 180.
У березні 2012 року мешканці села Великі Лази саме через спалювання сміття поплатилися більше ніж 100 га виноградників. Щось подібне мало місце й у поточному році. Так, 17 березня, у с. Бобовище Мукачівського району через безконтрольне спалювання вогонь знищив суху траву та захаращені виноградники на площі 4 га.
Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Спеціалісти наголошують, що більшість таких пожеж виникає через випалювання сухостою або необережним поводженням з вогнем. Тому У ДСНС України у Закарпатській області вкотре нагадує громадянам, що спалювання сухої рослинності може призвести до знищення матеріальних цінностей, травмування чи загибелі людей, а також до забруднення навколишнього середовища. Та просить бути уважними та обережними з вогнем, дотримуватися правил пожежної безпеки.
У ДСНС України у Закарпатській області