На Тячівщині планують реорганізувати стоматологічну службу

У районній владі кажуть: це дозволить зробити стоматологічні послуги доступними для пільгових категорій у кожному населеному пункті району та дозволить зберегти робочі місця.

На Тячівщині планують реорганізувати стоматологічну службу

Перспективи створення комунального закладу «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» розглянули у Тячеві вчора, 12 березня. В обговоренні взяли участь в.о. керівника апарату державної адміністрації Богдан Макусій, в.о. голови Тячівської райради Ігор Грабарь, начальник управління охорони здоров’я РДА Федір Яринич, сільські та селищні голови, головні лікарі медичних закладів, лікарі-стоматологи, представники профкомів медичних працівників Тячівщини.  

Передусім, думками з приводу реорганізації поділилися фахівці. Районний стоматолог Мирослав Фединець розповів, що майбутній заклад об’єднає усіх стоматологів району, які залишаться на своїх робочих місцях. «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» буде складатися з двох частин: звичайна стоматологічна поліклініка з усіма підрозділами (терапія, хірургія та ін.) та госпрозрахункове стоматологічне відділення, яке так само надаватиме весь спектр меддопомоги, але за оплату. Такі послуги зможе замовити будь-яка установа чи організація, в тому числі і за бюджетні кошти.

Депутат Тячівської районної ради, голова комісії з питань охорони здоров’я, головний лікар Тереблянської ДЛ  Михайло Даруда наголосив, що створення такого комунального закладу доцільне, адже не можна повністю переводити стоматологію на платну основу. І у кожному населеному пункті має бути лікар, який обслуговуватиме пільговиків. 

Керівник медичної галузі району Федір Яринич, пояснюючи присутнім мету реформування стоматологічної служби на Тячівщині, зазначив: це робиться для того, щоби розмежувати первинну та вторинну ланки медичної допомоги. Але зуболікувальні послуги треба зробити однаково доступними для мешканців усіх населених пунктів, від віддалених гірських сіл і до Тячева, в тому числі для пільгових верств населення – дітей, інвалідів, пенсіонерів, вагітних, матерів, які виховують дітей до трьох років, малозабезпечених. На Тячівщині це близько 60% населення, або майже 90 тисяч осіб, понад 40 тисяч з яких – діти. Усі вони мають право на безкоштовне лікування у стоматолога.

Також важливо зберегти робочі місця у стоматологічній службі.  Відчутною буде й економія бюджетних коштів. Якщо наразі витрати на стоматологічну службу в районі складають понад 3,6 мільйона гривень, що йдуть на виплату зарплати та відрахування з неї, то після реорганізації вдасться заощадити близько 50 відсотків, тобто 1,8 мільйона гривень. Їх можна буде спрямувати на закупівлю пломбувального та інших необхідних матеріалів. Адже для того, щоб забезпечити медичною допомогою пільговиків, достатньо 25 посад лікарів-стоматологів, а зараз їх є 53. Також для всіх медиків новоствореного закладу діятиме одна ліцензія. Це дасть право лікарю обирати або перехід у госпрозрахункове відділення, або на приватну практику. Керівники місцевого самоврядування здаватимуть в оренду приміщення стоматкабінетів з обладнанням, які є у власності територіальних громад.  А вартість послуг, наданих пільговикам, будуть відшкодовувати згідно з калькуляцією, яку, як очікується, найближчим часом буде прийнято на рівні держави.

Під час дискусії в.о. голови райради Ігор Грабарь зауважив, що рано чи пізно медицина стане страховою, тобто платною. Але на перехідний період найбільш оптимальним варіантом буде збереження існуючої мережі без зменшення обсягу і доступності стоматологічних послуг для населення. 

Очільники територіальних громад задали чимало питань стосовно реорганізації стоматологічної служби і отримали на них вичерпні відповіді. 

Наталія Маджара, Тячівська РДА

16 березня 2015р.

Теги: стоматологічна служба, реорганізація

НОВИНИ: Соціо

14:23
У Барвінку під Ужгородом волонтери будували вольєри для безпритульних тварин
13:48
Держстат порахував, скільки закарпатців користуються інтернетом і телебаченням
13:10
У мисливських угіддях Закарпаття триває облік чисельності диких тварин
01:53
Закарпатських реабілітологів навчатимуть на семінарі в Чехії
19:08
/ 13
Звільнено третього члена "лісової мафії" Мурги - директора ДП "Ужгородське ЛГ" Василя Кия (ДОКУМЕНТ)
16:39
/ 7
На Закарпаття приїде заступник міністра освіти і науки України
15:06
/ 2
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
16:46
/ 1
При в'їзді в Україну на Закарпатті у водія мікроавтобуса вилучили 180 л кокосового молока
16:32
Торік на ділянці Мукачівського прикордонного загону затримали 48 нелегалів і вилучили 33, 5 кг наркотиків
16:28
У Тячеві з вини нетверезого водія зіткнулися два ВАЗи
13:32
На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"
13:26
Ужгородський університет отримав у 2020 році збільшене на 21,9 млн грн фінансування
12:36
Зимовий карантин в Ужгороді жодним чином не позначиться на інтенсивності роботи учнів
10:38
/ 1
Як зміниться проєкт перспективного плану формування територій громад Закарпатської області
09:29
/ 1
В Ужгороді відбулося громадське вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні
09:21
В Ужгороді презентували видання відомих дослідників
03:24
/ 1
Основні загрози для тварин Закарпаття становлять вірус африканської чуми свиней, високопатогенний грип птиці та сказ
02:14
У Барбові на Мукачівщині селяни протестували проти бездоріжжя
01:30
/ 8
Вслід за Мургою, попри незгоду Рахівської РДА, звільнено директора ДП "Великобичківське ЛМГ" Юрія Сойму (ДОКУМЕНТ)
18:18
/ 8
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 3
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
» Всі новини