«За результатами аналізу ціноутворення на хліб є підстави вважати, що вартість «основного продукту», яка встановлена нині у торгових точках, є дещо завищеною. Це може бути результатом недобросовісних дій підприємців, які не дотримуються вимог державного регулювання цін на продовольчі товари», - констатував Михайло Ківкович.
Водночас контроль за формуванням, встановленням та застосуванням регульованих державою цін підприємствами, установами та організаціями та підприємцями здійснюється виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки (крім Державної фіскальної служби та Державної фінансової інспекції України).
За підсумками наради прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України щодо надання дозволу контролюючим органам перевіряти діяльність підприємств, які займаються в області виробництвом та реалізацією хліба та борошна. В першу чергу що стосується - формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Департаменту агропромислового розвитку надано доручення прискорити забезпечення виробників хліба борошном з аграрного фонду, аби максимально зменшити ціну соціальних сортів хліба в краї.
Довідка: Відповідно до вимог пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. №1548 „Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)” облдержадміністрацією запроваджено державне регулювання цін на основні продукти харчування.
Так, розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.08.2008 №489 „Про державне регулювання цін на продовольчі товари” із змінами внесеними розпорядженнями облдержадміністрації від 04.06.2010 № 382 та від 30.05.2011 № 285 встановлено для всіх суб’єктів господарювання:
- граничні торговельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні на борошно, хліб в розмірі 10 відсотків (у тому числі граничні постачальницько-збутові надбавки – 5 відсотків);
- граничні рівні рентабельності виробництва борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту, борошна житнього обдирного, хліба вагою більш як 500 грамів з борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків у розмірі 5 відсотків.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА