У Мукачеві для прийомних батьків та вихователів дитячих будинків провели тренінги на тему запобігання емоційного вигорання (ФОТО)

З 25 по 27 лютого у місті над Латорицею прийомні батьки, батьки-вихователі з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з Мукачівщини та Іршавщини пройшли навчання. Спікерами тренувань виступила подружня пара психологів – Олександр та Андріана Кацьори.

У Мукачеві для прийомних батьків та вихователів дитячих будинків провели тренінги на тему запобігання емоційного вигорання (ФОТО)

Мета заходу - засвоєння знань та навичок, необхідних для ефективного функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, навчання для батьків проводилося у тренінговій формі. За словами психологів, саме ця форма сприяє активній участі батьків в обговоренні виховних проблем, створює довірливу атмосферу у групі між тренерами та учасниками. 

Значну увагу цього разу на навчаннях приділялася висвітленню медичних питань. Відповіді на питання, котрі турбували батьків стосовно здоров’я дітей, надавала завідувач педіатричного відділення №2 обласної дитячої лікарні Галина Подолюх. Не менш цікавим стало спілкування батьків із психологом реабілітаційного центру для дітей з ураженням нервової системи “Росинка” обласної дитячої лікарні Аллою Балог.

Не оминули на навчаннях і тему щодо ситуації на Сході країни. Адже нині діти переживають не менше, ніж дорослі і по-своєму дають оцінку цим подіям. Тому психолог Оксана Богданець, яка проводила з батьками вправи для запобігання емоційному вигоранню, навчала їх основам спілкування з дітьми і як правильно обговорювати гострі проблеми сьогодення.

До речі, подібні навчання щороку організовує для прийомних батьків та батьків-вихователів Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Як розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк, держава не тільки у фінансовій формі підтримує батьків, котрі вирішили взяти на виховання у свої сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й постійно надає педагогічну та психологічну підтримку таким родинам. Зокрема, системою центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Закарпатської області стовідсотково забезпечується соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. А це означає, що за кожною такою сім’єю закріплюється соціальний працівник, який надає всебічну допомогу діткам, які виховуються у сім’ї, прийомним батькам чи батькам-вихователям, так і залучає інші суб’єкти соціальної роботи до надання допомоги таким сім’ям відповідно до потреб родини.

Для батьків-вихователів та прийомних сімей у кожній адміністративно-територіальній одиниці організовуються групи взаємопідтримки. Минулоріч було проведено 48 груп взаємопідтримки для батьків з прийомних сімей та ДБСТ області. Також батьки-вихователі та прийомні батьки  не менше, ніж один раз на два роки проходять навчання з метою підвищення їх виховного потенціалу, які проводяться Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі навчання сприяють як і підвищенню виховного потенціалу, так і запобігають емоційному вигоранню батьків.

Минулого року 39 батьків-вихователів та 60 прийомних батьків взяли участь у восьми таких навчаннях, два з яких були проведені у формі так-званої “Літньої школи”, коли під час навчального процесу батьків, організовувався літній відпочинок для діток, котрі виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

02 березня 2015р.

Теги: прийомні батьки, вихователі, тренінги, емоційне вигорання

НОВИНИ: Соціо

18:10
На Закарпатті затримали організаторів нелегального переправлення Фото новина
16:48
/ 1
На Закарпатті через спеку зійшли з рейок три вагони пасажирського поїзда Фото новина
15:48
Водій із Закарпаття став учасником масштабної ДТП на Львівщині Фото новина
14:37
Румунські рятувальники знайшли українця, який чотири доби провів у горах без води Фото новина
12:17
«Укрзалізниця» запускає новий поїзд Кропивницький – Закарпаття
11:09
У Мукачеві поліція затримала підозрюваного у переправленні військовозобов’язаних Фото новина
09:17
На війні з рф поліг захисник Михайло Грін із Солотвина Фото новина
08:30
/ 19
Після полонини Рівна краматорські "релоканти" беруться знищити вітряками Верховинський Вододільний хребет Фото новина
01:28
/ 1
Жінки, які захищають Карпати. Ч.1. Адвокатка Наталія Майстренко про полонину Рівну Відео новина
18:12
Американський волонтер Джосем Міллер відзначений нагородою на Закарпатті Фото новина
16:44
Біля Ужгорода двоє на самокатах намагалися незаконно перетнути кордон зі Словаччиною Фото новина
15:48
/ 3
Серед звільнених сьогодні з полону - боєць 128-ї Закарпатської бригади Фото новина
14:43
/ 9
Син депутата Закарпатської облради вийшов із СІЗО під 10 млн грн застави Фото новина
14:07
/ 9
Закарпатські прокурори передали сучасні FPV-дрони бійцям 128-ї бригади Фото новина
12:44
/ 1
Посол Бельгії в Україні відвідав Свидовець і закликав зберегти унікальні гори Фото новина
12:06
На Рахівщині врятували двох туристів, які заблукали поблизу гори Туркул
09:37
/ 5
Навчальний політ БпЛА в Ужгороді допоміг виявити пожежу Фото новина
08:38
Закарпатські патрульні повернули додому 70-річного чоловіка, який заблукав уночі Фото новина
18:18
/ 2
На війні з росією поліг Віктор Гранковський із Широкого на Берегівщині Фото новина
17:42
/ 2
На Закарпатті прикордонник допомагав ухилянтам перетнути кордон Фото новина
15:43
/ 1
На Закарпатті в електромобілі знайшли арбалет зі стрілами Фото новина
15:03
На Закарпатті оштрафували ексочільницю МСЕК за приховану землю вартістю 16 млн грн
14:08
На Закарпатті затримали працівника депо, який віз ухилянта до кордону тепловозом Фото новина
13:36
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим військовим Олегом Рабчуком Фото новина
12:43
/ 2
На Закарпатті затримали 26-річну жінку за переправлення військовозобов’язаних Фото новина
» Всі новини