Закарпатська делегація у Брюсселі отримала підтримку в реалізації нових проектів

Як вже повідомлялося, цього тижня на запрошення депутата Європейського Парламенту, члена фракції Європейської народної партії Андреї Бочкор, голова обласної ради Володимир Чубірко та депутат Верховної Ради України Василь Брензович побували у Брюсселі.

Закарпатська делегація у Брюсселі отримала підтримку в реалізації нових проектів

24 лютого відбулася зустріч Володимира Чубірка та Василя Брензовича із Представником України при ЄС Костянтином Єлісеєвим. Обговорено останні політичні події в Україні, вплив конфлікту на сході України на Закарпатську область, можливості співпраці нашого краю в рамках відносин Європейського Союзу з Україною, презентації інвестиційних і культурних можливостей регіону в ЄС з метою майбутнього розвитку.

Володимир Чубірко та Василь Брензович взяли участь у засіданні угорської делегації, зустрілися з депутатами Європейської народної партії, обраними за списком правлячої угорської коаліції Фідес – Християнська демократична народна партія.

Учасники зустрічі одноголосно висловилися за мир та територіальну цілісність України.

Крім того, відбулася зустріч представників Закарпаття із новообраним Президентом Комітету Регіонів ЄС Маркку Марккулою, у ході якої обговорили питання реалізації реформи з децентралізації та зміцнення ролі місцевого самоврядування в Україні.

Цього ж дня Володимир Чубірко та Василь Брензович взяли участь в інавгураційному засіданні Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС. Після вступних промов співголови комітету парламентської співпраці Україна – ЄС Андрея Пленковича, голови Європарламенту Мартіна Шульца та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, члени Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС обговорили всі аспекти політичної, економічної та безпекової ситуації в Україні, актуальний стан відносин між Україною та ЄС.

Українські депутати поінформували європейських колег про імплементацію Угоди про асоціацію, реформи в сфері боротьби з корупцією, децентралізації, судочинства, конституційну реформу, над якими зосередилася Верховна Рада. Також українські політики поінформували про виконання зобов'язань України в контексті другої фази лібералізації візового режиму і заявили про очікування України отримати під час Ризького саміту Східного партнерства позитивний сигнал про впровадження безвізового режиму. Також Україна очікує від Ризького саміту позитивний сигнал про перспективи членства в ЄС - наголошує українська делегація.

Ключовою темою обговорення стала ситуація на Донбасі і наслідки війни, розв'язаної РФ проти України. Депутати Верховної Ради висловили спільну позицію щодо необхідності значного посилення санкцій проти РФ.

На думку українських політиків, санкції мають бути розширені в банківський та енергетичній сферах, вимагають розширення також візові санкції. Європейські і українські політики виступили з рішучим протестом проти утримання в російській в'язниці Надії Савченко і закликали РФ терміново звільнити її.

Загалом результати поїздки голова Закарпатської обласної ради вважає більш ніж результативними. "Йшлося про нові можливості для Закарпатської області в рамках співпраці Україна-ЄС, а також програм Східного партнерства. Також ми взяли участь у першому засіданні Комітету парламентської асоціації Україна-ЄС. Ми отримали повну підтримку у реалізації запропонованих нами проектах, які служитимуть на благо закарпатській громаді. Європейські партнери поінформовані про те, які проекти в області вже реалізуються. Те, що ми маємо спільні кордони з чотирма країнами ЄС відкриває для нас великі перспективи участі в проектах транскордонної співпраці у новому фінансовому періоді до 2020 року. Безумовно, Закарпаття буде брати активну участь у цих проектах. І у Брюсселі ми отримали підтримку наших кроків", – запевнив Володимир Чубірко.

Прес-служба облради

26 лютого 2015р.

Теги: підтримка, проекти, Брюссель

НОВИНИ: Соціо

21:31
/ 2
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 1
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 1
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 1
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 3
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
13:48
Представник Офісу із залучення та підтримки інвестицій цікавився в Ужгороді, куди в місті залучати інвестиції
12:20
У Тячеві відбудеться масштабний етнофестиваль народної музики та творчості
10:57
Для бібліотек Мукачева закуплено книг на 25 тис грн
» Всі новини