Керівник Закарпаття вважає, що для покращення стану справ у медичній сфері області шляхом оптимізації вистачить місяця

В Ужгороді відбулося засідання колегії обласного Управління охорони здоров'я із підбиттям підсумків роботи галузі за 2014-й рік, участь у якому взяв і голова Закарпатської ОДА Василь Губаль. Вислухавши доповідь начальника управління Василя Скрипа та низки спеціалістів за профілями, керівник області звернувся до медиків з кількома конкретними пропозиціями і питаннями.

Василь Губаль підкреслив: "Багато з тих, хто мав слово, навів чимало статистики. Але, на жаль, я почув мало пропозицій для розвитку галузі - стосовно кроків, які потрібні, аби покращити якість надання медичних послуг на Закарпатті. Вважаю, що ми разом несемо за це відповідальність та запрошую до активної роботи для цього, для змін у сфері".

"Саме про це я хотів би чути на колегії. Адже говоримо про фінансування галузі, про потребу в обладнанні, облаштуванні закладів, але ви не згадуєте потреби оптимізації. Наведу такий приклад: близько 70 мільйонів гривень на рік виділяємо на стоматологічні поліклініки. Водночас люди пільгових категорій, які мають право на оплату такого лікування коштом бюджету, звертаються до мене на прийомі про те, що потребують цього й мають із цим проблеми. У той же час всі ці структури беруть кошти за послуги. Може, нам варто перевести заклади на госпрозрахунок, а пільговикам - оплачувати з бюджету лікування у приватника? Також маємо заклади, коли при десятках працюючих у лікарні там 5 хворих у стаціонарі. Це хазяйський підхід? Наголошую: необхідна оптимізація. Аналіз ситуації і бачення ми вже маємо, треба прийняти вольове рішення і рухатися далі ", - сказав Василь Губаль.

Керівник краю зазначив: треба визнати, що медицина фактично вже є платною, та реально оцінювати ситуацію для того, аби запровадити дієві реформи. 

"Коли б ми об'єдналися і провели оптимізацію мережі лікарень – я ж не кажу про сільських лікарів, вони потрібні на місцях – ми могли б покращити стан справ у галузі принципово. Хочу, щоби ми вже переходили від слів до діла. Думаю, місяця вистачить. І не варто чекати, доки нам спустять вказівку з Києва – потрібно самим ініціювати і втілювати зміни. Я ж у цій сфері переживаю за єдине - аби закарпатці мали якісні медичні послуги й ми могли відновити довіру людей", - акцентував Василь Губаль.

Також голова згадав про "перепустки в лікарню" – тобто про практику, коли лікарі та медичний персонал масово працюють на 0,25 ставки. "Що це? Це просто перепустка в лікарню – аби заробляти там гроші "поза касою". Слід з цим наводити порядок. Треба робити так, аби людина мала повну ставку, була відповідальна, мала можливість віддавати себе роботі, а не чекала від пацієнтів подяки", - відзначив він і повідомив, що йтиметься про атестацію робочих місць, а також про заборону безконтрольного прийому на роботу в лікарні.

Затим Василь Губаль повів мовe про потребу затвердження керівників медичних закладів в області на сесіях місцевих рад, щоби вони були підконтрольні громаді. 

Також обговорили і потреби на Закарпатті потужного пологового і перинатального центру. Та про перспективи створення обласної страхової компанії, яка б допомогла запровадити нові підходи щодо забезпечення медичної допомоги в області - не очікуючи директив з Києва, розпочати ці процеси на Закарпатті.  

Насамкінець голова ОДА наголосив на потребі повної прозорості використання державних коштів та закликав фахівців до співпраці, об'єднання зусиль заради якісних зміну у галузі охорони здоров'я на Закарпатті.

 

Прес-служба Закарпатської ОДА

25 лютого 2015р.

Теги: медична сфера, покращення, оптимізація, місяць

Коментарі

медик 2015-02-25 / 23:40:15
Не всі люди одинакові.Лікарі отримують зарплату - близько 70 дол.,а по нинішньому курсу - 50.Як можна сім"ї з двох лікарів прогодуватися.А якщо ще й діти є?Хай дадуть гідну зарплату,а після того вже карають тих,хто продовжує брати!Є різниця між "взяткою" і "подякою".На жаль при теперішніх умовах медики вимушені надіятись на вдячних пацієнтів,тим самим ставлячи себе в залежність,а це не дуже приємно.А вимагати хабара - це ницо!Повірте,що і в медицині досі працює багато порядних людей,хоча за корупціонерами їх не видно.Як можна рівняти сімейного лікаря чи терапевта,котрому при бажанні дадуть 50-100 грн. і хірурга або ак.-гінеколога,котрі на такі гроші навіть не подивляться?За взяття хабарів будуть страждати ті,хто бере найменше,а ті ,що по-крупному - відкупляться,як завжди.Треба змінювати всю систему.

До медика 2015-02-25 / 21:57:49
Шановний пане , нашим медикам можна дати 200000000000 гривень зарплати , але вони ніколи не відмовляться від хабарів. Звичка. Є величезна вина і пацієнтів , які пропонують хабарі. Але і лікарі також винні. І знищити корупцію в медицині можна тільки одним - реальною кримінальною відповідальністю лікаря.

медик 2015-02-25 / 18:19:49
Звісно,що грошей не вистачає і потрібно економити,але робити це треба зважено.Кількість пацієнтів у стаціонарах залежить від сезонності,в один період може бути кілька людей на все відділення,а вже через тиждень-два не залишається вільних ліжок і людей ложать на тапчани.Легше за все закрити лікарню або скоротити відділення,а що потім робити з хворими?Перевіряючі завжди знають,коли прийти на перевірку,щоб людей було обмаль і під цим приводом закрити лікарню.Звісно корупція в медицині присутня,але де її нема?Хай дадуть лікарям відповідну зарплату,а потім говорять про хабарі,бо вижити на дохід - 2000грн. при теперішніх цінах неможливо!А після підйому зарплат можна вже карати тих,хто продовжує вимагати хабаря.

НОВИНИ: Соціо

18:23
Продовжується формування списку присяжних Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
17:43
Бондаренко затвердив висновок щодо відповідності створення Берегівської ОТГ (ДОКУМЕНТ)
17:14
На Закарпатті пройшов відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine-2019
17:07
Дорожній експеримент на Мукачівщині буде продовжений за сприятливих погодних умов
16:31
ФОТОФАКТ. Ведмеді в НПП "Синевир" на Закарпатті все ще не впали у зимову сплячку
15:55
Наступного року на Закарпатті реалізовуватимуться інфраструктурні проєкти на суму понад 286 млн грн
14:35
/ 2
Важкохворий мукачівець отримає 1 млн грн на лікування складного онкогематичного захворювання
14:30
У Керецькій ОТГ, на Свалявщині розроблять Стратегічний план розвитку громади
14:22
/ 1
Рівень оплати населенням Закарпаття за житлово-комунальні послуги за січень-жовтень становив 118,6%
14:19
/ 4
Працівники аеропорту "Ужгород" після зустрічі з керівництвом області припинили страйк
14:17
/ 4
Закарпатська ОДА не розглядає закриття Іршавської райлікарні
13:42
У бюджет Мукачева на наступний рік закладено будівництво нового парку та пішохідного мосту
12:32
/ 4
На Іршавщині, в Сільці люди перекрили дорогу на знак протесту проти закриття райлікарні
12:18
У 2020 в Мукачеві реалізують 7 проектів бюджету громадських ініціатив
10:54
/ 3
У Брустурянському лісгоспі на Закарпатті вирощують сосну кедра європейського
10:49
Схвалено бюджет Мукачівської міської ОТГ-2020
10:47
/ 1
У Мукачеві облаштували 4 пункти обігріву
10:37
У виховательки, що працювала у дитсадку на Хустщині, виявили туберкульоз
10:29
30 млн грн щороку отримуватимуть важкохворі Мукачівської ОТГ
09:48
В Ужгороді завершилася акція "Збір теплих речей"
09:25
Мистецька акція "Різдвяна листівка з Ужгорода" стартувала в обласному центрі
09:21
Проєкт бюджету міста на 2020 рік презентували в Ужгороді
09:14
Фахівці Пенсійного фонду двічі на місяць прийматимуть закарпатців на виїзді
03:25
В Ужгороді на публіку обговорювали проєкт бюджету міста на 2020 рік
02:07
/ 1
Закарпаття відвідає міністерка освіти
» Всі новини