Керівник Закарпаття вважає, що для покращення стану справ у медичній сфері області шляхом оптимізації вистачить місяця

В Ужгороді відбулося засідання колегії обласного Управління охорони здоров'я із підбиттям підсумків роботи галузі за 2014-й рік, участь у якому взяв і голова Закарпатської ОДА Василь Губаль. Вислухавши доповідь начальника управління Василя Скрипа та низки спеціалістів за профілями, керівник області звернувся до медиків з кількома конкретними пропозиціями і питаннями.

Василь Губаль підкреслив: "Багато з тих, хто мав слово, навів чимало статистики. Але, на жаль, я почув мало пропозицій для розвитку галузі - стосовно кроків, які потрібні, аби покращити якість надання медичних послуг на Закарпатті. Вважаю, що ми разом несемо за це відповідальність та запрошую до активної роботи для цього, для змін у сфері".

"Саме про це я хотів би чути на колегії. Адже говоримо про фінансування галузі, про потребу в обладнанні, облаштуванні закладів, але ви не згадуєте потреби оптимізації. Наведу такий приклад: близько 70 мільйонів гривень на рік виділяємо на стоматологічні поліклініки. Водночас люди пільгових категорій, які мають право на оплату такого лікування коштом бюджету, звертаються до мене на прийомі про те, що потребують цього й мають із цим проблеми. У той же час всі ці структури беруть кошти за послуги. Може, нам варто перевести заклади на госпрозрахунок, а пільговикам - оплачувати з бюджету лікування у приватника? Також маємо заклади, коли при десятках працюючих у лікарні там 5 хворих у стаціонарі. Це хазяйський підхід? Наголошую: необхідна оптимізація. Аналіз ситуації і бачення ми вже маємо, треба прийняти вольове рішення і рухатися далі ", - сказав Василь Губаль.

Керівник краю зазначив: треба визнати, що медицина фактично вже є платною, та реально оцінювати ситуацію для того, аби запровадити дієві реформи. 

"Коли б ми об'єдналися і провели оптимізацію мережі лікарень – я ж не кажу про сільських лікарів, вони потрібні на місцях – ми могли б покращити стан справ у галузі принципово. Хочу, щоби ми вже переходили від слів до діла. Думаю, місяця вистачить. І не варто чекати, доки нам спустять вказівку з Києва – потрібно самим ініціювати і втілювати зміни. Я ж у цій сфері переживаю за єдине - аби закарпатці мали якісні медичні послуги й ми могли відновити довіру людей", - акцентував Василь Губаль.

Також голова згадав про "перепустки в лікарню" – тобто про практику, коли лікарі та медичний персонал масово працюють на 0,25 ставки. "Що це? Це просто перепустка в лікарню – аби заробляти там гроші "поза касою". Слід з цим наводити порядок. Треба робити так, аби людина мала повну ставку, була відповідальна, мала можливість віддавати себе роботі, а не чекала від пацієнтів подяки", - відзначив він і повідомив, що йтиметься про атестацію робочих місць, а також про заборону безконтрольного прийому на роботу в лікарні.

Затим Василь Губаль повів мовe про потребу затвердження керівників медичних закладів в області на сесіях місцевих рад, щоби вони були підконтрольні громаді. 

Також обговорили і потреби на Закарпатті потужного пологового і перинатального центру. Та про перспективи створення обласної страхової компанії, яка б допомогла запровадити нові підходи щодо забезпечення медичної допомоги в області - не очікуючи директив з Києва, розпочати ці процеси на Закарпатті.  

Насамкінець голова ОДА наголосив на потребі повної прозорості використання державних коштів та закликав фахівців до співпраці, об'єднання зусиль заради якісних зміну у галузі охорони здоров'я на Закарпатті.

 

Прес-служба Закарпатської ОДА

25 лютого 2015р.

Теги: медична сфера, покращення, оптимізація, місяць

Коментарі

медик 2015-02-25 / 23:40:15
Не всі люди одинакові.Лікарі отримують зарплату - близько 70 дол.,а по нинішньому курсу - 50.Як можна сім"ї з двох лікарів прогодуватися.А якщо ще й діти є?Хай дадуть гідну зарплату,а після того вже карають тих,хто продовжує брати!Є різниця між "взяткою" і "подякою".На жаль при теперішніх умовах медики вимушені надіятись на вдячних пацієнтів,тим самим ставлячи себе в залежність,а це не дуже приємно.А вимагати хабара - це ницо!Повірте,що і в медицині досі працює багато порядних людей,хоча за корупціонерами їх не видно.Як можна рівняти сімейного лікаря чи терапевта,котрому при бажанні дадуть 50-100 грн. і хірурга або ак.-гінеколога,котрі на такі гроші навіть не подивляться?За взяття хабарів будуть страждати ті,хто бере найменше,а ті ,що по-крупному - відкупляться,як завжди.Треба змінювати всю систему.

До медика 2015-02-25 / 21:57:49
Шановний пане , нашим медикам можна дати 200000000000 гривень зарплати , але вони ніколи не відмовляться від хабарів. Звичка. Є величезна вина і пацієнтів , які пропонують хабарі. Але і лікарі також винні. І знищити корупцію в медицині можна тільки одним - реальною кримінальною відповідальністю лікаря.

медик 2015-02-25 / 18:19:49
Звісно,що грошей не вистачає і потрібно економити,але робити це треба зважено.Кількість пацієнтів у стаціонарах залежить від сезонності,в один період може бути кілька людей на все відділення,а вже через тиждень-два не залишається вільних ліжок і людей ложать на тапчани.Легше за все закрити лікарню або скоротити відділення,а що потім робити з хворими?Перевіряючі завжди знають,коли прийти на перевірку,щоб людей було обмаль і під цим приводом закрити лікарню.Звісно корупція в медицині присутня,але де її нема?Хай дадуть лікарям відповідну зарплату,а потім говорять про хабарі,бо вижити на дохід - 2000грн. при теперішніх цінах неможливо!А після підйому зарплат можна вже карати тих,хто продовжує вимагати хабаря.

НОВИНИ: Соціо

13:01
В Ужгороді правоохоронців навчали особливостям виборчого законодавства
12:12
На Тячівщині повернуто у комунальну власність землі, що незаконно вибули на підставі підробленого державного акту
11:26
На Закарпатті з початку року виявлено крадіжок газу на понад 5 млн грн
11:13
Закарпаття потрапило до п'ятірки областей, де "хронічно" переплачують на закупівлях
10:49
У Мукачеві облаштовують 45 переходів для людей з обмеженими можливостями
10:28
Більшість шкіл Ужгорода – без охорони, сигналізації та відеонагляду: тематичну програму призупинили через брак грошей
10:15
Майже 90% пенсіонерів Закарпаття з 1 липня отримуватимуть підвищену пенсію
10:11
На Закарпатті незабаром пацієнтам-"сердечникам" зможуть ставити діагноз одразу у "швидкій"
10:06
В Ужгороді студентів навчали інформаційній гігієні виборця
10:00
Із початку року у Мукачеві на лікування пацієнтів витрачено понад 13 млн грн
09:46
Етнофестиваль косарів у Велятині на Хустщині цьогоріч зібрав близько 20 учасників
09:29
Сьогодні суд розгляне справу щодо будівництва мініГЕС на Шопурці у Великому Бичкові на Рахівщині
18:11
В Ужгороді під час візиту генконсула Чехії обговорили питання відновлення військового цвинтаря на Шахті
17:59
/ 9
В Ужгороді відхилили пропозицію щодо перейменування вулиці іменем українофоба
16:10
/ 1
У рейтингу університетів "ТОП-200 Україна" 2019 року УжНУ посів 35 сходинку
13:06
На Закарпатті додатково передадуть під праліси майже 17 тис га
11:25
Новий диспетчерський пункт водоконалу працюватиме у Мукачеві
09:40
Закарпаття стане другою областю в Україні, де запрацює система транстелефонної передачі ЕКГ
09:33
Міжнародна конференція "Від Голокосту кулями до Аушвіцу" відбулася в Ужгороді
09:17
На Закарпатті супутникова зйомка полів виявила "необліковані" посіви озимого ріпаку
08:50
/ 16
Ужгородець ініціює ідею запровадження безкоштовного громадського транспорту в місті
08:04
/ 2
Через загрозу повторного блокування на Рахівщині розпочали ямковий ремонт дороги Мукачево-Рогатин
07:29
З 19 сіл на Тячівщині вже третій тиждень не вивозять сміття
07:19
Масштабні навчання за участі британських військових стартували на Ужгородщині
21:35
/ 10
До Берегова прибув постамент майбутнього пам’ятника Ференцу Ракоці
» Всі новини