В Ужгороді на автовокзалі приватна охорона перешкоджала роботі журналістів

В Ужгороді, сьогодні, 23 лютого, приватна охорона заборонила знімальній групі «21 каналу» проводити відеозйомку на місцевому автовокзалі.

В Ужгороді на автовокзалі приватна охорона перешкоджала роботі журналістів

Як повідомила регіональному кореспонденту ІМІ журналіст телеканалу Ольга Сорочук, знімальна група готувала сюжет про подорожчання вартості проїзду у міжміських автобусах. Відтак оператор та журналіст прибули на автовокзал, аби взяти коментарі про подорожчання квитків від керівництва автостанції, водіїв та пасажирів.

Однак охоронець усно заборонив проводити відеозйомку, мотивуючи це тим, що на це потрібен дозвіл керівництва. Аби не поглиблювати конфлікт, знімальна група припинила зйомку.

Голова правління ПАТ «Закарпатавтотранс» Йосип Кречко телефоном повідомив журналістам, що без його дозволу на автовокзалі дійсно заборонено знімати, бо це, з його слів, «режимний об’єкт».

У коментарі представнику ІМІ Йосип Кречко підтвердив: вважає, що зйомку на вокзалі проводити без дозволу не можна, оскільки це «його приватна територія». Також він вважає вокзал «технологічною площадкою», яку також не можна знімати без дозволу.

Згідно із статтею 25 Закону України «Про інформацію», під час виконання  професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенка вважає цей випадок перешкоджання журналістській діяльності.

“Автовокзал не може розглядатися як режимний об’єкт, тому що через нього щодня проходить багато людей і вони не проходять особливого контролю з приводу наявності вибухівки, зброї і так далі”, - сказав Головенко.

Інститут масової інформації

23 лютого 2015р.

Теги: автовокзал, Ужгород, журналіст

Коментарі

1422 23.02.2015 / 15:22:49
Сказали "а", скажіть і "б": регіональному кореспонденту ІМІ про це повідомила його дружина. Хіба це перший такий випадок? Хіба хтось в ІМІ звернув би на це увагу, якби не сімейні відносини?

НОВИНИ: Соціо

11:30
Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП
09:24
/ 2
Кінолога Чопського прикордонного загону Андрія Сливоцького та його вівчарку Вайка відзначили на всеукраїнській церемонії "Чотирилапі захисники"
08:45
Під час конкурсу "Міс і Місіс Закарпаття" активістки вийшли з плакатами проти руйнування гір під вітряки Фото новина
17:43
Закарпатські прикордонники затримали групу чоловіків, які намагалися втекти до Словаччини Фото новина
15:35
Нічна пожежа у Новому Давидкові знищила гараж Фото новина
15:11
Стало відомо про загибель Івана Дорогі з Великої Копані Виноградівської громади, що вважався зниклим безвісти з 2023-го Фото новина
14:31
На Донеччині поліг Сергій Юхимчук з Червеньова на Мукачівщині
18:45
/ 5
Підтверджено загибель на війні захисника із села Майдан на Міжгірщині Володимира Вдовенка Фото новина
14:26
/ 1
На Закарпатті камера прикордонників зафіксувала бурого ведмедя Фото новина
09:09
/ 1
Закарпатські лікарі відновили ріст кістки 12-річній пацієнтці без складної операції Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф поліцейським Юрієм Василиженком Фото новина
14:14
/ 1
Закарпатці зустріли евакуаційний поїзд із ДніпропетровщиниФото новина
12:45
/ 2
Найстарша жителька Іршавської громади відсвяткувала 104-й день народження Фото новина
10:35
/ 1
Перший незалежний іспит з медицини невідкладних станів стартував на Закарпатті Фото новина
15:42
У Мукачеві окропили землю молодим вином на відкритті міжнародного форуму виноробів Фото новина
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Олександром Поповичем Фото новина
09:01
Ветеран встановив рекорд України, підкоривши Говерлу з трьома ампутаціями Фото новина
18:41
На Закарпатті відкрили першу бочку вина врожаю 2025 року Фото новина
17:32
/ 5
На Закарпатті прикордонник переправляв ухилянта до Румунії за криптовалюту Фото новина
16:54
/ 1
На Берегівщині попрощаються із захисником Іваном Серебряковим Фото новина
16:05
На Тячівщині вогнеборці врятували будинок багатодітної родини Фото новина
14:59
Підтверджено загибель Героя із села Лоза на Іршавщині - Василя Химича Фото новина
14:12
/ 1
Закарпатець планував переправити харківʼянина за кордон за 20 тисяч євро Фото новина
12:56
/ 6
Поліція оприлюднила подробиці нічної смертельної ДТП в Ужгороді Фото новина
12:13
/ 3
На Закарпатті викрили багатомільйонні махінації під час будівництва спорткомплексу Фото новина
» Всі новини