Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО, ВІДЕО)

Про складнощі процесу мобілізації говорили на нараді у Хустській РДА 16 лютого. Зібрання за участю влади району, військових комісарів, представників правоохоронних органів та, головне, місцевих громад Хустщини ініціював голова ОДА Василь Губаль.

Голова Закарпатської ОДА провів у Хусті нараду, присвячену проблемам мобілізації (ФОТО, ВІДЕО)

Після того, як т. в.о. військового комісара  Хустського і Міжгірського районів підполковник Ігор Жуков прозвітував про хід чергової хвилі часткової мобілізації, керівник області звернувся до хустян. "Так сталося, що на нашу долю випав важкий час і дуже складна задача - чергова хвиля мобілізація. Відверто: непросто організовувати цей процес й навіть непросто говорити це все вам. Але ще складніше чути питання матерів, дружин, сестер і дітей тих, хто зараз там служить: коли вже буде ротація наших хлопців? Такі завдання нам ставить час і центральна влада, таку відповідальність поклала на нас держава. І як би ми не ставилися до цього, виконувати – мусимо. Хоча б з тієї причини, що треба замінити тих закарпатців, які зараз служать на Сході". "Кажу щиро: якщо не братися за важку роботу, а думати про  місцеві вибори і тільки про це – то їх може і не бути, може не бути майбутнього. Будьте певні: Путін не зупиниться у Донецьку, йому треба вся Україна, у тому числі і Закарпаття, йому треба, аби всі ми були рабами. Й лише спільними зусиллями, об’єднавшись, можемо зарадити цій біді і зберегти державу", - сказав Василь Губаль.

На нараді, де був присутній і обласний військовий комісар Іван Васильцюн, роз’яснили деталі мобілізаційного процесу. Так, поінформовано, що кожен район, кожен населений пункт отримали повістки рівномірно – відповідно кількості призовників, і розподілено так, аби ніде не зупинити роботу - у жодному місті, селі, господарстві, на підприємстві. Ішлося і про базові засади захисту мобілізованих: це збереження робочого місця й заробітної плати, грошове забезпечення і амуніція, які надаються. Васильцюн зазначив: кожен, хто спрямований в зону АТО за бойовим наказом, щодня отримує 1000 гривень плюс те грошове забезпечення, яке має, і премії за знищену військову техніку ворога. Оформляються документи учасника бойових дій, що дає право на виділення землі та матеріальної допомоги, пільги для родини, тощо.

Комісар детально розповів про те, хто саме підлягає і хто звільняється від мобілізації. Також згадали і про те, що основна відмінність цієї хвилі часткової мобілізації у тому, що нікого не спрямовують одразу військові частини, а спершу - у навчальні центри. Мобілізовані ж прикордонники - служитимуть за місцем проживання. На зібранні наголосили: гостра проблема в лікарях і медичному персоналі середньої ланки, до слова, мобілізовані медики їдуть у військово-медичну академію, де проходять вишкіл за стандартами НАТО, а лише потім спрямовуються на виконання завдань.

Водночас в області дуже велика кількість лікарів з тих, які були оповіщені, не пройшли медичних комісій – більшість їх визнано непридатними. У цьому варто вважати ознаки корупції – наголосив голова ОДА, який ініціював заміну медичних комісій у кількох районах, та звернувся з цього приводу в Міністерство оборони. Також Василь Губаль звернувся в Міністерство оборони з проханням відновити посади військових комісарів у тих районах, де вони були скасовані через укрупнення комісаріатів.

Голова ОДА також, наголосивши на такій ситуації: трапляється, що керівники підприємств, отримавши повістки для колективу, попереджають людей і звільняють їх заднім числом, поставив питання місцевому військовому комісару – чи звертався військкомат в правоохоронні ограни з цього приводу. До слова, відповідні доручення про факти, які мають ознаки корупційних дій, вже надане ним відповідним структурам.

Опісля того, як учасники зібрання докладно обговорили проблемні моменти мобілізації (а серед них як певні явища зловживань, так передовсім об’єктивні причини, як от значна трудова міграція населення Закарпаття, слабкий кадровий потенціал військкоматів тощо), було акцентовано: задачі стоять складні і серйозні, але слід прикласти максимальних зусиль для виконання поставлених задач, інакше на Україну загалом і Закарпаття загалом чекає важке майбутнє, і загалом мобілізація є спільним випробуванням і спільною відповідальністю.

Прес-служба Закарпатської ОДА

17 лютого 2015р.

Теги: мобілізація, Василь Губаль

Коментарі

Ярема І В 18.02.2015 / 07:31:10
пане Гебаль, збирай всю свою нечисть і ідіть в АТО, і там показуйте свій геороїзм,

жаль 17.02.2015 / 21:17:09
Губаль так і не виріс від містячкової привязанності до Хуста. Це максимально його рівень. До керівництва областю йому ой як далеко.

мобілізований пенсіонер 1966 р.н. 17.02.2015 / 20:34:47

1.Агітувати за мобілізацію може лиш той керівник, який сам побував хоч місяць на передовій АТО . Це і буде як і приклад для інших, так і щеплення від корупції.

2.У області проводились на минулих вихідних зимові кубки з футболу (в Хусті!), з гірських перегонів. Ці змагання серед параолімпійців чи білобілетників?

Ось це і є основні питання, як до необстріляних полковників військкомату Жукова та Васильцюна, так і мобілізаційного віку В.Губаля.

Копча 17.02.2015 / 20:00:25
Вангую, коли резонанс від нинішніх подій у Дебальцево докотиться до Закарпаття теперішні проблеми мобілізації в краї покажуться квіточками.

НОВИНИ: Соціо

16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
15:31
/ 1
На Закарпатті перевізника оштрафували на понад 86 тисяч гривень за 203 порушення Фото новина
12:17
/ 1
У румунських Карпатах врятували 23-річного українця, який чотири дні блукав біля кордону Фото новина
11:06
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Сасово на Берегівщині Михайло Тимканич Фото новина
10:04
У передмісті Ужгорода зупинили водія з 2,26 проміле алкоголю Фото новина
09:01
Закарпатців попереджають про ускладнення руху через КПП «Вилок – Тисабеч»
16:09
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 5
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
13:35
/ 2
Біля місця падіння метеорита на Закарпатті планують нові вело- та піші маршрути Фото новина
11:01
На Рахівщині 11-місячний хлопчик отримав важкі опіки гарячим супом Фото новина
10:14
Закарпаття отримає нові та прискорені поїзди в літньому розкладі Укрзалізниці
17:59
/ 3
На дорогах Закарпаття проводять покіс трави та розчищення узбіч Фото новина
17:00
/ 1
На Пагорбі Слави в Ужгороді поховали військового Івана Бабуку Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті жінка наколола руку на кілок під час роботи на городі Фото новина
14:41
У Мукачеві сталася пожежа в покинутому будинку Фото новина
14:02
В Ужгороді три дні безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
12:50
На Мукачівщині через суд конфіскували земельну ділянку у громадянина росії Фото новина
10:22
На війні загинув Герой із села Плоский Потік на Мукачівщині Павло Малярчик, який понад рік був безвісти зниклим Фото новина
09:15
В Ужгороді біля ринку «Краснодонців» тимчасово змінюють схему руху
» Всі новини