З нагоди 80-літнього ювілею колишнього директора Закарпатського драмтеатру Василя Руснака

15 лютого виповнилося б 80 років від дня народження відомого українського театрального діяча, колишнього багаторічного директора Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру, заслуженого працівника культури України Василя Руснака.

З нагоди 80-літнього ювілею колишнього директора Закарпатського драмтеатру Василя Руснака

Народившись у мальовничому селі Тарасівна Тячівського району Закарпатської області 1935 року, Василь Русак закінчив місцеву семирічну школу, а також Самбірський технікум підготовки культосвітніх працівників, історичний факультет Ужгородського державного університету та Московські вищі курси директорів театрів.

Змалку доля зв’язала В. Руснака з мистецтвом. Уже шістнадцятилітнім юнаком він стає завідуючим клубом у рідному селі. Згодом працює секретарем і головою Тарасівської сільської ради і директором Тарасівської восьмирічної школи.

У зв’язку із досягненням значних успіхів в роботі на культурно-освітній ниві Василь Руснака у 1965 році було призначено на посаду завідуючого Тячівським районним відділом культури.

Із 1970 по 1990 рік він очолює Закарпатський обласний український музично-драматичний театр. За успішну роботу в театрі В. Руснак отримав звання заслуженого працівника культури України, а також був нагороджений багатьма Почесними Грамотами та медалями, зокрема Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, Почесними Грамотами Президії Верховної Ради Абхазії, Марійської та Північно-Осетинської Республік. Неодноразово обирався депутатом Закарпатської обласної, Тячівської районної та Ужгородської міської рад народних депутатів.

Василь Руснак багато років був членом Спілки журналістів України та членом Спілки театральних діячів України. Як журналіст В. Руснак був автором понад 500 статей у різних вітчизняних та зарубіжних журналах і газетах.

Значних успіхів добився В. Руснак на ниві кіносценаристики та драматургії. Він автор таких драматичних творів, як „Повінь” за однойменною повістю Федора Потушняка, „Автограф у вічність” та „Закарпатське весілля”, які ставились на сцені не лише українських, але й зарубіжних театрів.

За сценарієм В. Руснака знято трьохсерійний художній фільм „Жменяки” (за однойменним романом Михайла Томчанія), а сам він був продюсером двосерійного українсько-пакистанського художнього фільму „Острів жахів”.

У 1990 році Василь Руснак заснував громадську благодійну організацію – Асоціація „Інтерарт”, президентом якої був багато років. Асоціація надавала практичну допомогу митцям, спонсорувала видання книжок закарпатських письменників, організовувала мистецькі фестивалі та художні виставки.

У 1996 році видавництвом „Карпати” (м.Ужгорода) видано книжку Василя Руснака „Театр Срібної Землі” про півстолітню історію Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру, яка насичена цікавими фактами з життя і діяльності плеяди театральних діячів та видатних акторів театру в місті над Ужем.

До кінця свого життя В. Руснак залишався вірним рідному творчому колективу, він був добрим порадником і консультантом для дирекції і художнього керівництва театру, продовжував творити його історію своїми численними публікаціями та професійними журналістськими розвідками.

12 серпня 2010 року - закінчив свою земну подорож. Добрий, яскравий слід лишив він на землі для всіх, хто його знав, спілкувався та працював з ним.

Світла пам`ять про Василя Руснака довго  житиме в серцях колег, друзів і знайомих.

Василь Кобаль для Закарпаття онлайн

17 лютого 2015р.

Теги: ювілей, Василь Руснак

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
/ 1
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 7
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини