Закарпатська влада з "афганцями" на зустрічі говорили про виділення землі, забезпечення ліками та російську агресію (ФОТО)

Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль на зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, що відбулася у суботу, 14 лютого, наголосив: попри те, що хотілося б такі зібрання починати з приємного і цікавого, змушені констатувати, що переживаємо біду – війну в державі, і мусимо зустрічати сумні вантажі. Відтак Василь Губаль запропонував ушанувати пам'ять закарпатців, загиблих під час бойових дій, хвилиною мовчання.

Закарпатська влада з "афганцями" на зустрічі говорили про виділення землі, забезпечення ліками та російську агресію (ФОТО)

Затим керівник області почав відверту ромову з чоловіками, які мають бойовий досвід. Він наголосив: "Мені приємно бути поруч із вами, спілкуватися і чути вашу думку. Звісно, зараз наша увага у першу чергу віддану учасникам АТО і я щодня на зв’язку з військовими. Усі ми переживаємо за наших хлопців та молимося за них. Учасникам АТО потрібна і моральна підтримка, і практична. І я розраховую і на вашу участь – на увагу до ваших молодших побратимів, які зараз повертатимуться зі Сходу". "Ваше дружнє чоловіче слово, порада, для них просто необхідні, адже ви розумієте їх як ніхто інший", - зазначив Василь Іванович.

Голова ОДА доповів: на щастя, для 128-ї бригади, яка зараз на самій передовій, вдалося організувати дуже велику допомогу, це дуже потрібні речі на значні суми. Також область підтримує постраждалі міста, зокрема, Маріуполь. Так, на Луганщину практично щодня надходять вантажі – завдяки не тільки владі, а населенню краю, волонтерам. "Біда нас об'єднала. Ми разом переживаємо дуже складний час, намагаємося впоратися і робимо все, що в наших силах. Кажу відверто: важко дається мобілізація, об’єднуємо усі зусилля, повістки розподіляються рівномірно, найбільші сподівання маємо на добровольців", - сказав керівник області.

Далі тривала щира розмова – як про ситуацію в краї та країні, так і проблеми воїнів-інтернаціоналістів. Керівник області акцентував на кількох важливих моментах, які під час зустрічі порушували "афганці". Так, він повідомив, що дав доручення Держкомзему про те, аби представники цієї категорії отримували ділянки паралельно з учасниками АТО. Земельне питання щодо цих двох категорій обласна влада бере на особистий контроль – наголосив голова ОДА. Що ж до аптек, про що також вели мову воїни (а саме висловлювали прохання розширити мережу спеціалізованих аптек), Василь Губаль доповів: при спеціалізованому медичному закладі, де вони отримують лікування, як і пропонували керівники "афганських" організацій, буде аптечний пункт, і там безпосередньо і відбуватиметься забезпечення і розподіл медикаментів. Також ішлося про зубопротезування коштом бюджету, інші проблеми та запитання до влади. Голова ОДА ініціював ширшу зустріч представників громадських організацій воїнів-інтернаціоналістів разом з керівниками міст і районів та відповідних обласних служб – вона відбудеться вже наступного тижня.

Водночас воїни-інтернаціоналісти зазначили, що в цей день не бажають у першу чергу порушувати свої побутові та інші проблеми, бо маємо важливішу біду – війну в державі. Лише попросили голову ОДА наголосити перед підлеглими на необхідності ставитися з належною увагою і повагою до учасників бойових дій – як "афганців", так і учасників АТО.

Разом з головою обласної ради Володимиром Чубірком Василь Губаль запросив досвідчених і мужніх чоловіків – воїнів-інтернаціоналістів - брати активнішу участь у громадському житті краю, тим паче, що саме на них Закарпаття може розраховувати і стосовно підтримки учасників АТО, і забезпечення спокою в регіоні. Насамкінець голова ОДА побажав учасникам зустрічі здоров'я і передовсім того, аби не повторилася жодна війна – ані така, в якій вони брали участь, ані така, що триває нині, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

14 лютого 2015р.

Теги: зустріч, афганці, ліки, земля, російська агресія

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини