Цьогоріч на проведення весняно-польових робіт на Закарпатті потрібно 104,9 млн грн

Про нинішній стан підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та їх забезпеченість матеріально-технічними ресурсами розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо.

Цьогоріч на проведення весняно-польових робіт на Закарпатті потрібно 104,9 млн грн

Як зазначає посадовець: «Під урожай 2015 року по  всіх категоріях господарств посіяно 34,4 тис. га озимих зернових, з них на зерно 33,8 тис. га, в тому числі сільгоспвиробники 8,0 тис. га. За даними моніторингу стану озимих культур у доброму стані знаходяться 27,7 тис. га (81,9 %), задовільному - 5,1 тис.га (15,0 %), слабкі і зріджені - 1,0 тис.га (2,9 %). Проводиться систематичне обстеження площ посівів озимих культур, фітосанітарний стан посівів добрий. На даний час посіви знаходяться у стані зимового спокою».

«Для проведення посіву ярих культур в осінній період 2014 року проведено зяблеву оранку на площі 80,0 тис.га. Посів ярих культур по всіх категоріях господарств прогнозується провести на площі 108,7 тис.га у тому числі: ярих зернових - 50,7 тис. га, (з них ранніх – 6,8 тис.га, а саме: - яра пшениця - 1,7 тис.га; ярий ячмінь – 1,6 тис.га; овес – 3,5 тис.га); технічних культур -  5,1  тис.га, (в т.ч.соняшник – 2,8 тис.га, соя – 2,3 тис.га); картоплі - 5,8 тис. га; овочів - 13,5 тис. га; кормових культур - 3,6 тис.га», - поінформував Юрій Лесьо.

Для проведення посіву ярих зернових культур сільгоспвиробниками області засипано насіння в кількості 225 тонн при потребі 284 тонн, що становить 79%.

«Закуплено мінеральних добрив у діючій речовині 1670 тонн, що становить 72,9% до потреби, засобів захисту рослин – 89,8 тонн, або 47% до потреби. Закупівля мінеральних добрив та засобів захисту рослин продовжується», - каже Юрій Лесьо.

Водночас він підкреслив, що проблем із заготівлею матеріально-технічних ресурсів в області не має. «Рівень матеріально-технічного забезпечення дозволяє провести комплекс весняно-польових робіт 2015 року в повному обсязі відповідно до прогнозу. Проводиться ремонт та підготовка сільськогосподарської техніки для проведення весняно-польових робіт. У сільгосппідприємствах області є в наявності 881 тракторів (готовність – 95%), 395 плугів (96%), 256 сівалок (94%), 280 культиваторів (97%)». 

Сільгосптоваровиробниками проводиться робота щодо закупівлі та накопичення пально-мастильних матеріалів. Потреба на цей період становить 1001 тонн дизпалива та 174 тонн бензину. 

«Загальна потреба у фінансових ресурсах на проведення весняно-польових робіт у поточному році становить 104,9 млн. гривень, у тому числі  власних коштів 93,9 млн. гривень. Прогнозується залучення кредитних ресурсів в обсязі 7,0 млн. гривень.  

Витрати для проведення весняних робіт поточного року на 1 гектар ріллі становитимуть 3555,0 грн., що на 38% більше до минулого року», - констатує заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

13 лютого 2015р.

Теги: весняно-польові роботи, проведення, потрібно

НОВИНИ: Соціо

11:10
На Говерлі травмувалася 15-річна туристка з Вінниці Фото новина
09:13
/ 3
У Мукачеві мобілізували 58-річного вчителя математики, який мав законну відстрочку
17:21
/ 2
Завтра в Ужгороді відбудеться благодійний забіг UZHTRAIL у Шахтинському лісі
15:30
На Хустщині відновлюють популяцію струмкової форелі Фото новина
13:56
Уночі на Хустщині в пожежі загинула 29-річна жінка Фото новина
12:42
В Ужгороді запрацював новий механізм подачі документів на відстрочку Фото новина
11:09
Кікбоксер із Закарпаття переміг суперника з Китаю та став чемпіоном світу Фото новина
18:25
У Мукачеві вшанували пам’ять блаженного священномученика Теодора Ромжі Фото новина
17:46
/ 1
В Ужгороді жінку засудили до шести років ув’язнення за наркоторгівлю Фото новина
16:47
У горах врятували туристку, яка заблукала поблизу Петроса Фото новина
15:35
На кордоні в Ужгороді зупинили вантажівку з рідинами для електронних сигарет Фото новина
14:28
У Підвиноградові вантажівка збила велосипедиста Фото новина
13:21
На Закарпатті оштрафували трьох водіїв, які працювали без ліцензії Фото новина
12:08
На Рахівщині під час руху зайнявся легковик Фото новина
11:24
/ 13
На ПП «Велика Паладь – Надьгодош» мобілізований адвокат на авто протаранив шлагбаум і втік в угорщину Відео новина
10:07
В Ужгороді водія оштрафували на 75 тисяч грн Фото новина
09:02
Румунські рятувальники знайшли двох українців, які чотири дні блукали засніженими Карпатами Фото новина
17:42
/ 1
В Ужгороді частково перекриють рух на вулиці Карпатської України Фото новина
16:18
На війні з рф поліг військовослужбовець із Соломонова Золтан Шім Фото новина
15:20
Суд залишив під вартою підозрюваних у жорстокому вбивстві на Тячівщині Фото новина
13:49
На Закарпатті розслідують забруднення річки Верке Фото новина
12:25
Мукачівець Ростислав Трусов став майстром спорту України Фото новина
11:25
Поліція розслідує ДТП у Невицькому під час якої загинув мотоцикліст Фото новина
10:15
У Мукачеві попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Лапіковим Фото новина
09:11
На Закарпатті запроваджено погодинні відключення електроенергії через масовану атаку на енергосистему України
» Всі новини