Реклама B3

Закарпатська делегація у Височині домовилася про інвестиції на 6 млн крон

Височинці й закарпатці домовлялися щодо майбутніх проектів, які планують реалізувати у 2015 році. У перемовинах взяли участь гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек та керівники крайового уряду Височини, депутати. Також велися перемовини з гетьманом Пардубіцького краю Мартіном Нетоліцки.

Закарпатська делегація у Височині домовилася про інвестиції на 6 млн крон

Сторони обговорили першочергові проекти та подальшу співпрацю, узгодили деталі підписання офіційного документу. 

Загалом, Закарпаття та Височина співпрацюють з 2007 року. Чеський край інвестував у соціальну сферу Закарпатської області понад 40 мільйонів чеських крон. Це дало змогу здійснити спільно майже 80 культурно-освітніх, гуманітарних та інвестиційних проектів.

Враховуючи складну політичну та економічну ситуацію в Україні, край Височина на 2014 рік збільшив надання Закарпаттю фінансової допомоги – до шести мільйонів крон. За рахунок цього вдалося реалізувати 11 спільних інвестиційних проектів, ще 2 знаходяться на стадії завершення і 2 будуть продовжені цього року.

Сторони досягли домовленостей щодо проектів, які будуть цього року реалізуватися на Закарпатті. Загалом, це 22 заклади освіти – школи та садочки. Чехи планують і цього року інвестувати 6 мільйонів крон. В резерві проектів ще два заклади освіти. 

Зокрема, цього року планується оновити заклади: садочки у Жорнаві, Верхньому Водяному, Броді, Вільхівцях (Іршавщина), Нижніх Воротах, Плоскому, №16 у Мукачеві,  школи  - ЗОШ №3 в Ужгороді, в Новоселиці (Виноградівщина),Хижі, Березові,Гандеровиці, Кальнику, НВК у Монастирці, Сасові, Соймах, Копинівцях, Страбичові, Осої, №2 у Ясіня.

Також з гетьманом Пардубіцкого краю Мартіном Нетолілцкі йшлося про співпрацю з їх краєм. У травні закарпатська сторона запросила гетьмана на огляд реалізованого проекту в рамках співпраці – оновлено дитсадочку «Ялинка» в Хусті. Пропонувалося продовжити наші партнерські зв’язки.

Також домовлено, що цьогоріч і надалі чехи постачатимуть гуманітарну допомогу для наших шкіл та садочків – комплекти меблів. 

Також чеська сторона пропонувала заходи щодо проведення Днів Закарпатської області. Для цього можливо долучити допомогу Височини, яка буде мати у вересні виставку у Італії, в Мілані. Під час Днів Закарпаття можливо презентувати інвестиційні, туристичні, культурні та природні можливості Закарпаття, досягнення у розвитку транскордонного співробітництва.

Закарпатці подякували керівництву краю Височина, особисто панові гетьману Їржі Бєгоунеку, депутатам крайової ради й членам правління благодійного фонду «ВіЗа», які інвестують у соціальні проекти на Закарпатті. 

Прес-служба Закарпатської облради

09 лютого 2015р.

Теги: Височина, крони, делегація

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 23
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
» Всі новини