Замість відкликати зініційований Пацканом позов по 500 ділянках, прокуратура Ужгорода прикривається "відсутністю підстав для реагування"

Про таке за підсумками останнього судового засідання, в якому прокуратура за зверненням народного депутата Валерія Пацкана просить скасувати містобудівну документацію кварталу в районі вулиці Стефаника (між кар’єром і об'їзною дорогою), повідомив екс-керуючий справами виконкому міської ради Олександр Волосянський, який нині допомагає містянам відстояти свої земельні ділянки.

Замість відкликати зініційований Пацканом позов по 500 ділянках, прокуратура Ужгорода прикривається "відсутністю підстав для реагування"

Як повідомляло Закарпаття онлайн, у судовому порядку нині триває розгляд справи за позовом прокуратури на звернення нардепа Валерія Пацкана. Зазначеним позовом через суд йдуть намагання скасувати містобудівну документацію кварталу в районі вулиці Стефаника (між кар’єром і об'їзною автодорогою), що тягне за собою скасування державних актів на землю для більш ніж 500 ужгородських сімей.

У зазначеній справі вже відбулась низка судових засідань. Поміж котрими городяни, які нині з ініціативи нардепа В. Пацкана ризикують залишитись без у законному порядку набутих власних земельних ділянок письмово звернулись до прокуратури із вимогою відкликати ганебний позов.

І ось - отримали відповідь, чи то, радше, відписку з прокуратури міста, в якій ідеться про "відсутність підстав для прокурорського реагування", повідомляє Олександр Волосянський. Це попри те, що містяни формулювали конкретну вимогу - просили не якогось умовного "реагування", а конкретного відкликання позову, що цілком у компетенції та в можливостях прокуратури. 

"Ось таку відписку отримав на днях від прокуратури у відповідь на колективне звернення більш ніж тридцяти ужгородців. У колективному зверненні ужгородці просили прокуратуру відкликати з суду позов (за зверненням нардепа Пацкана В.), задоволення якого тягне за собою скасування актів на право власності на землю на близько 500 земельних ділянок кварталу в районі вулиці Стефаника. "Геніальна" міська прокуратура на прохання відкликати позов відповіла, що немає підстав для вжиття заходів прокурорського реагування. Але ж люди в своєму зверненні не просили прокуратуру вживати заходів прокурорського реагування, а прохали відкликати позов (поданий, УВАГА, з ЄЗУЇТСЬКИМ ФОРМУЛЮВАННЯМ - В ІНТЕРЕСАХ ДЕРЖАВИ - проти близько 500 українців, громадян ДЕРЖАВИ УКРАЇНА). Схоже, прокуратура відстоює приватні інтереси народного депутата Пацкана і ставить під сумнів право власності на земельні ділянки близько 500 ужгородських сімей.

І ще - на передостанньому судовому засіданні (26 січня) суддя врахував мою думку та думки інших правозахисників і залучив більш близько 250 ужгородців (прізвища яких вдалось встановити суду і міськраді) у якості третіх сторін без самостійних вимог на стороні відповідача(міськради), тому що у результаті ухвалення рішення по даній справі права ужгородців-власників земельних ділянок в районі Стефаника можуть бути порушені (фактично вони вже порушені - оскільки з моменту подачі прокуратурою даного позову до суду в кінці серпня 2014 року міськрада призупинила приватизацію неприватизованих ділянок в районі Стефаника, а міська архітектура не видає жодних дозволів на забудову ділянок в тому районі). Тепер позов набув іншого змісту: прокуратура і Пацкан проти 250-500 ужгородських сімей. Потім суд оголосив перерву до вчорашнього дня для виклику до суду всіх постраждалих ужгородців-третіх сторін.

Вчора, 5 лютого було чергове засідання, на яке прийшло близько 60 ужгородців-власників земельних наділів в районі Стефаника. На засіданні міськрада аргументувала свою позицію (щодо правомірності надання землі ужгородцям) пропуском прокуратурою піврічного строку подачі позову до суду, недотриманням прокуратурою і сільгоспінспекцією норм і правил проведення перевірки законності надання землі в районі Стефаника, і вказує на те, що порушення закону, на які спирається прокуратура в своєму позові, є надуманими і "притягнутими за вуха". Суд зобов'язав прокуратуру надати всі матеріали прокурорської перевірки для аналізу до наступного засідання, а міськраду - надати докази надіслання в прокуратуру в 2010 році оскаржуваного рішення сесії (яким було затверджено містобудівну документацію кварталу в районі вулиці Стефаника)", - повідомляє Олександр Волосянський.

За його інформацією, наступне засідання призначено на четвер, 26 лютого, на 9.00, в адміністративному суді Закарпатської області. 

06 лютого 2015р.

Теги: позов, Пацкан, прокуратура, підстави для реагування, відкликання

НОВИНИ: Соціо

17:08
/ 2
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
17:49
В Ужгороді попрощалися із 56-річним офіцером Олександром Сахнюком Фото новина
17:12
Підтвердили загибель на війні захисника із Біласовиці на Мукачівщині Олександра Власова Фото новина
12:42
/ 1
У поїзді з Будапешта до Чопа виявили психотропні препарати Фото новина
09:12
В Ужгороді попрощалися з полеглим солдатом Михайлом Швандою Фото новина
20:49
В обласній бібліотеці імені Федора Потушняка презентують книжки про Карпатську Україну
17:42
/ 1
У Довгому прощатимуться з 25-річним Героєм Василем Бабинцем, який півтора року був зниклим безвісти Фото новина
15:54
Підтвердили загибель 30-річного захисника із Оленьова на Мукачівщині Едуарда Фейси Фото новина
13:15
У Мукачеві медики пішки через ліс діставалися до травмованого підлітка Фото новина
12:21
/ 10
Уряд погодив створення нового університету на Закарпатті
18:31
/ 1
На кордоні Закарпаття викрили двох чоловіків із підробленими документами
10:59
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 9
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
/ 1
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
11:12
/ 1
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні захисником Василем Котобеєм Фото новина
09:32
/ 1
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
» Всі новини