На останній сесії Чопська міськрада затвердила мінімальні ставки місцевих податків та зборів

23 січня на розгляд чергової сесії Чопської міської ради було винесено ряд важливих проектів рішень. Особлива увага приділялась місцевим податкам та зборам.

На останній сесії Чопська міськрада затвердила мінімальні ставки місцевих податків та зборів

У зв'язку із  прийняттям змін до Податкового кодексу України, населення міста та суб’єкти господарювання були занепокоєні фактом сплати податку на нерухоме майно, адже Податковим кодексом передбачено ставку податку яка не перевищує 2% мінімальної заробітної плати, тобто 24.36 грн. за 1 м.кв. загальної площі об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності. Також Кодексом передбачено, що загальна площа нерухомого майна яка не оподатковується становить 60 м.кв. для квартир та 120 кв.м. для житлових будинків.

В ході вивчення даного питання, Чопською міською радою проведено ряд засідань та круглих столів з мешканцями міста та суб’єктами господарювання.

Враховуючи соціальну напругу в місті, зменшення доходів громадян та збільшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання, міський голова Галина Цар виступила із ініціативою затвердити ставку податку на нерухоме майно в розмірі 0,1 % від мінімальної заробітної плати, та збільшити граничну межу житлової нерухомості, яка не підлягає оподаткуванню відповідно до 80 м.кв. для квартир та 180 м.кв. для житлових будинків. Так власники житлової нерухомості податок на майно будуть сплачувати у розмірі 1 грн. 22 копійки за 1 м.кв. площі яка  перевищує 80 м.кв. для квартир та 180 м.кв. для житлових будинків. Також встановлено пільгу для гаражів, сараїв, господарських прибудов у розмірі 0 %. Тобто власники таких об’єктів не сплачуватимуть даний податок.

Враховуючи специфіку нашого міста, в економіці якого здебільшого задіяні підприємства транспортної інфраструктури та торгівлі, міський голова виступила за зважений підхід і до встановлення податку на майно власниками якого є суб’єкти господарювання. Так ставка податку на нежитлову нерухомість для суб’єктів господарювання, як для юридичних так і для фізичних осіб підприємців, встановлена в розмірі 0,1 % від мінімальної заробітної плати, що становить 1 грн. 22 копійки за 1м.кв. нерухомості.

Також на сесії міської ради було обговорено та прийнято рішення про ставки земельного податку, які не змінилися та лишилися на рівні минулого року. Отже земельний податок будуть сплачувати власники земельних ділянок у розмірі 1% від нормативно грошової оцінки землі, Податковим кодексом передбачено у розмір земельного податку до 3%.  Також не змінився розмір плати за земельні ділянки які перебувають в оренді. Такі суб’єкти господарювання будуть сплачувати 6 % від нормативно грошової оцінки землі. Відмінністю є те, що Податковим кодексом передбачено ставку земельного податку у розмірі не більше 12 % від нормативно грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної власності), такі суб’єкти господарювання сплачуватимуть до бюджету міста 3% від нормативно грошової оцінки землі.

На сесії міської ради було прийнято рішення про сплату акцизного податку: суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів на території міста, сплачуватимуть до  бюджету міста у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) акцизний податок у розмірі 5%.

Також депутати  затвердили ставки цілого ряду інших місцевих податків та зборів , це транспортний податок, туристичний збір та збір за місця для паркування транспортних засобів .

Власники, які мають транспортні засоби до п’яти років з об’ємом двигуна вище 3 тис.куб. сантиментрів, до міського бюджету сплачуватимуть 25 тис. грн.. в рік транспортного податку.

Туристичний збір не збільшувався і лишився на рівні минулих років, тобто у розмірі 1% від вартості проживання (ночівлі).

Збір за місця для паркування транспортних засобів лишився на рівні минулих років та становить 0,03 % мінімальної заробітної плати за 1 м.кв. в день, повідомили Закарпаття онлайн в Чопській міській раді.

26 січня 2015р.

Теги: податки, сесія, Чопська міськрада, мінімальні ставки

НОВИНИ: Соціо

09:29
Сьогодні суд розгляне справу щодо будівництва мініГЕС на Шопурці у Великому Бичкові на Рахівщині
18:11
В Ужгороді під час візиту генконсула Чехії обговорили питання відновлення військового цвинтаря на Шахті
17:59
/ 9
В Ужгороді відхилили пропозицію щодо перейменування вулиці іменем українофоба
16:10
У рейтингу університетів "ТОП-200 Україна" 2019 року УжНУ посів 35 сходинку
13:06
На Закарпатті додатково передадуть під праліси майже 17 тис га
11:25
Новий диспетчерський пункт водоконалу працюватиме у Мукачеві
09:40
Закарпаття стане другою областю в Україні, де запрацює система транстелефонної передачі ЕКГ
09:33
Міжнародна конференція "Від Голокосту кулями до Аушвіцу" відбулася в Ужгороді
09:17
На Закарпатті супутникова зйомка полів виявила "необліковані" посіви озимого ріпаку
08:50
/ 16
Ужгородець ініціює ідею запровадження безкоштовного громадського транспорту в місті
08:04
/ 1
Через загрозу повторного блокування на Рахівщині розпочали ямковий ремонт дороги Мукачево-Рогатин
07:29
З 19 сіл на Тячівщині вже третій тиждень не вивозять сміття
07:19
Масштабні навчання за участі британських військових стартували на Ужгородщині
21:35
/ 8
До Берегова прибув постамент майбутнього пам’ятника Ференцу Ракоці
17:37
Дні енергії триватимуть в Ужгороді відсьогодні й до 21 червня
17:30
В Ужгороді стартувала акція "Місто без поліетилену"
17:17
Експерт із Києва презентував під час скайпконференції для працівників мерії Ужгорода можливості геопорталу міста
16:31
/ 3
Слідчі чекають для показів власника Porsche, на якому 21-річна студентка скоїла серйозну ДТП в Ужгороді
16:13
/ 3
На Слов’янській набережній в Ужгороді позапланово обстежили вулично-шляхову мережу
15:44
19 червня в Ужгороді низка вулиць буде без води, ще кілька до них – із пониженим тиском
14:26
Через ремонтні роботи на перегонах тимчасово змінюється графік курсування кількох "закарпатських" електричок
12:31
Через ремонтні роботи із заміни газопроводу рух Капушанською в Ужгороді обмежений
12:02
/ 5
Діти закарпатських прикордонників відпочиватимуть у спеціальному дитячому таборі в угорській Ніредьгазі
11:57
Понад 180 тис грн щорічно надходитимуть у бюджети сільрад Закарпаття завдяки земельним торгам, проведеним у травні
09:44
В Ужгороді триває реформа сімейної медицини
» Всі новини