Відбулося наречення ієромонаха Варсонофія (Рудніка) на єпископа Ужгородського і Закарпатського (ОФІЦІЙНО) (ФОТО)

24 січня 2015 року, напередодні неділі 33-ї після П'ятидесятниці, про Закхея, після Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Відбулося наречення ієромонаха Варсонофія (Рудніка) на єпископа Ужгородського і Закарпатського (ОФІЦІЙНО) (ФОТО)

Його Святості співслужив собор архієреїв, які прибули до столиці привітати свого Предстоятеля з днем народження  та численне духовенство.

За богослужінням молилися викладачі Київської православної богословської академії, а разом з патріаршим та кліросним хорами собору співав також і хор КПБА під керівництвом диякона Юрія Мигаля.

Наприкінці богослужіння відбулося наречення ієромонаха Варсонофія (Рудніка), насельника Свято-Феодосіївського чоловічого ставропігійного монастиря м. Києва, клірика Київської єпархії на єпископа Ужгородського і Закарпатського, якого було призначено рішенням Священного Синоду від 24 січня 2015 року (Журнал №2).

Вибраний до архієрейського служіння ієромонах Варсонофій (Руднік) звернувся до Святійшого Патріарха Філарета та до архієреїв, що співслужили Його Святості зі ставленицьким словом:

"Ваша Святосте, Святійший Владико!

Преосвященні владики, богомудрі Архіпастирі!

Промислом Божим і рішенням Священного Синоду прикликаюсь я сьогодні на єпископське служіння. В день цей зі страхом предстою перед вами і не можу в повноті осягнути великого таїнства дії Духа Святого. Тому скажу щиро й від усього серця словами царя Давида: «Страх і трепет прийшли на мене» (Пс. 54, 6). Труднощі й висота майбутнього служіння вражають мій розум. Підкоряти Богові своє серце та приносити в жертву Христу думки й відчуття, освячені Святим Духом, – ось висота, якої прагнув я досягти. Але що чую нині? «Не ви Мене обрали, а Я вас обрав і поставив вас, щоб ви йшли й приносили плід» (Iн. 15, 16). Тепер Божа воля посилає мене на нове місце церковного подвигу, таке високе й невимовно відповідальне, що я з ще більшою силою відчуваю свою недостойність і неготовність до прийняття благодаті архієрейства.

Лякає мене те, що голос, який закликає, застав мене в неготовності, бо, зайнятий своїми турботами, я найменше чекав, що саме в цю годину почую голос Владики. Але цей голос досяг мене, і я, як чернець, смиренно, з усіма моїми недоліками, мізерним життєвим досвідом, але зі щирою сердечною вірою підвожуся та йду за Ним.

Я пригадую, з якою радістю прийняв благодать священства, як легко й радісно став на шлях чернецтва. Тому і сьогодні, коли Господь Ісус Христос та Його Свята Церква, кличучи на нове служіння, наче в третій раз запитують, я утретє відповідаю Закликаючому: «Господи! Ти все знаєш: Ти знаєш, що я люблю Тебе» (Ін. 21, 17).

Розумію, що єпископство – це насамперед не влада й почесть, а праця та подвиг. I справді: чи легко бути «для всіх усім»? (1 Кор. 9, 22). Чи легко «знемагати за всіх, хто знемагає, і спокушатися за всіх, хто спокушається» (2 Кор. 11, 29)? Чи легко бути «зразком для вірних у слові, у житті, в любові, у дусі, у вірі, в чистоті» (1 Тим. 4, 12)? Чи легко зуміти, коли треба, одного викрити, іншому заборонити, третього «вблагати з усяким довготерпінням» (2 Тим. 4, 2)? Чи легко відповідати за себе, за паству, за пастирів?

Важко бути гідним звання християнина, ще важче бути гідним звання єпископа. Нелегко це для будь-кого, а тим більше для мене: подвиг єпископства покладається на мене замолоду, тому особливо вручаю себе при цьому всеблагій волі Божій, Покрову Пречистої Богоматері, заступництву святих преподобних і богоносних отців наших Антонія й Феодосія та інших чудотворців Печерських, Іова та Амфілохія Почаївських, молитовному предстательству мого небесного заступника преподобного Варсонофія Великого і всіх угодників Божих.

У ці святі хвилини переді мною проходять усі прожиті роки, і я згадую тих, кому зобов’язаний своїм життям, вихованням і становленням як особистості, ченця та священнослужителя. Я безмежно вдячний батькам, які не тільки дали мені земне життя, а й навчили, що воно не є самоціллю і лише тоді має сенс, коли веде до обителі Отця Небесного. Віру, любов до Бога й відданість Святій Церкві я увібрав із молоком матері.

З великою повагою вклоняюсь перед архієпископом Тернопільським, Кременецьким та Бучацьким Нестором – з його благословення та мудрих настанов я зумів розпочати свою ходу до «чернечої Голгофи». З братською любов’ю дякую наміснику Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря міста Києва архімандриту Макарію та сивочолим ченцям цієї обителі, які, як мудрі вчителі, навчали мене подвигу чернецтва. Назавжди в моєму серці залишаться святі чудотворні ікони цього монастиря, перед якими у скрутних хвилинах я молився.

Через обставини сьогоднішньої події, Святійший Владико, мені не дістане часу в повній мірі висловити все, чим завдячую я Вашому благословенню, Вашим мудрим настановам, Вашому самовідданому прикладу. Зі смиренням я наважуюсь просити ніколи не полишити мене без своїх першосвятительських молитов. Благав і завжди благатиму Господа, щоби Він ще многії літа Вашого благословенного життя зберігав Вас у кріпості душевних і тілесних сил на радість українській пастві.

В цей хвилюючий для мене день зі словами синівської вдячності звертаюся до Вас, Ваша Святосте, і до вас, Преосвященні Архіпастирі, з проханням про допомогу і підтримку в несенні важкого єпископського служіння.

Сподіваючись на благодатну силу Всесвятого Духа, відповідно до чернечої обітниці послуху, славлячи Бога, Який благодіє мені, схиляюся серцем моїм і на заклик до служіння відповідаю: «Дякую, приймаю й нічого всупереч не кажу». Зі всією можливою рішучістю приймаю рішення Священного Синоду, як волю Божу, згадуючи при цьому слова старозавітного пророка Амоса: «Я не пророк і не син пророка» … «але Господь взяв мене» і сказав: «Іди!» (Ам. 7:14-15).

Смиренно прошу вас, святителі Божі, піднести про мене щирі молитви Пастиреначальнику Христу, щоб Він сподобив Своєю Божественною благодаттю достойно нести хрест єпископського служіння на славу Божу і для спасіння ввіреного стада Христового. Амінь".

Завершився чин наречення уставним многоліттям.

Архієрейська хіротонія нового єпископа Ужгородського і Закарпатського відбудеться у неділю, 25 січня 2015 року, під час Божественної Літургії у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Офіційний сайт УПЦ КП

25 січня 2015р.

Теги: єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій

Коментарі

Данило 2015-02-21 / 07:59:03
Знаю Варсонофія особисто - дуже порядний і чесний чоловік. Дай Бог щоб кар'єрний зріст не спортив його, як людину. Більше би таких служителів церкви. Вітаю всіх на Закарпатті!

правда 2015-02-07 / 00:01:01
так і є щира правда католики українці, папа в ватикані щирий українець, як писав Шевченко як були ми козаками а унїї нечуть було...?

jurius 2015-01-26 / 23:41:34
Ну так, звичайно, ніяких олігархів :) Від початків української незалежності УПЦ (МП) існувала дякуючи щедрим пожертвуванням меценатів, пов'язаних з Росією і пов'язаних з кожним окремим регіоном України. Закарпатське УПЦ (МП) фінансували різні добродії починаючи з Нусенкіса, закінчуючи проросійськими депутатами міських та районних рад різних партій. А щодо того як духовні УПЦ (МП) у Закарпатті моляться за мир видно з діяльності митр. Антонія Паканича чи о. Дмитра Сидора. Нажаль від початку свого існування в Україні УПЦ не має нічого спільного з українською церквою... І навпаки типовими українськими в Закарпатті є церкви УПЦ-КП та Мукачевська єпархія ГКЦ

зоро 2015-01-26 / 22:58:31
громади на закарпатті упц не фінансуються олігархами і моляться за мир в ненці україні в православії церква це не якісь особи а всі віруючі є церквою яких визнають всі кононічні церкви світу

jurius 2015-01-26 / 20:22:52
Активне церковне будівництво на гроші олігархів ще не свідчить про суспільну підтримку церкви. І навпаки, невеличкі за розміром нечисельні церковні громади, які вкладабть душу в парафіяльне будівництво і є свідченням що конфесія живе і розвивається. Як на мене люди все більш не сприймають політику політичного кремлівського православ'я, представленого митр. Онуфрієм, Антонієм Паканичем та о. Сидором.

B.B. 2015-01-26 / 12:27:57
Для чого КП взагалі пхається на Закарпаття. За весь час перебування мають декілька ледве дихаючих громад, люди їх політику не сприймають.

ІВАН 2015-01-26 / 11:53:52
Буде велика проблема із виселенням Кирила із приміщення єпархії на вул. Залізничній в Ужгороді, яке було придбане за гроші надані УПЦ КП(Філаретом).

Злий дядько 2015-01-25 / 21:54:15
Кирило був і є для мене братом- решта отих відгодованих хряків - просто клауни, , нема тепер для мене храму, невірю вже і УПЦ КП, гидота....

jurius 2015-01-25 / 16:42:45
Сподіваюся, на фоні агресії "русскаго мира" усі православні мешканці Закарпаття зрозуміють нарешті, що не можна отримати благословіння та спасіння у стінах московських храмів. Закарпаття має багато християнських конфесій, в тому числі у краї є віряни традиційного українського православ'я та греко-католики Мукачівської єпархії. Є незрівняна можливість бойкотувати кремлівську політичну церкву і підтримати свій рідний східний обряд. Пам'ятайте шановні віряни УПЦ (МП) - Ваша церква тільки політичне знаряддя в руках лицемірного путінського кагебістського мракобісся. Виходьте звідси та іншим пропонуйте!

ника 2015-01-25 / 15:45:58


Тролінг під різними ніками. Коментар видалено. Автору - попередження. Адмін


Васильцюн 2015-01-25 / 15:24:12
"карпати", а ти вже отримав повістку?

карпати 2015-01-25 / 15:18:14
цей хай теж бере автомат якщо патриот

007 2015-01-25 / 14:30:31
... піп Федор(мамасуєв)тоже...

довбуш 2015-01-25 / 12:05:26
Xaj pip Sydor teper trepeshche!!!

НОВИНИ: Соціо

17:53
/ 2
На Закарпатті звільнено керівника територіальної організації Держекоінспекції
17:43
/ 1
Закарпаття, Львівщина та Прикарпаття підписали Меморандум для реалізації проекту "Мале Карпатське коло"
15:07
На 4% зросла впродовж тижня на Закарпатті кількість звернень до лікарів з приводу ГРІ
15:06
Цьогорічних виборів у 9 ОТГ Закарпаття могло і не бути – КВУ
13:41
За підсумками акції "Купи зустріч – подаруй дитині свято" на Закарпатті зібрали понад 83 тис грн
13:29
/ 2
Ужгородські училища влаштовують профорієнтаційні дні відкритих дверей для школярів
13:17
Чергове засідання сесії Закарпатської облради відбудеться 20 грудня
11:23
21 млн грн передбачили на лікування мешканців Мукачівської ОТГ
09:26
В обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Мукачеві не вистачає фахівців
05:16
/ 1
На Закарпатті відбувся мовно-літературний конкурс імені Шевченка
13:33
Тячівські водники заявляють про корупційний тиск з боку правоохоронців
11:10
/ 3
Робоча група вивчала готовність медичних закладів Іршавщини до контрактування з НСЗУ
11:06
/ 18
На Закарпатті розглядають можливість створення біля пунктів пропуску зон відпочинку для далекобійників
09:40
Традиційна акція "Письменник за прилавком" триває в Ужгороді
09:37
У Закаратському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відзначили День Збройних сил
09:33
Новий інклюзивний центр запрацював у Вільхівцях на Тячівщині
09:30
До річниці ЗСУ студенти військової кафедри УжНУ підготували привітальний відео-флешмоб
18:07
ФОТОФАКТ. У Сваляві відкрили пам’ятник борцям за волю України
17:31
У Перечині до 230-річчя легендарного листоноші Федора Фекети погасили марку з його зображенням
17:22
На Берегівщині 2 га земель повернуто у державну власність
16:54
/ 2
Керівниця Міносвіти Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття
16:23
/ 3
"Туалетну" проблему у школах Закарпаття планується вирішити впродовж 3-ох років
16:19
На Хустщині повернуто громаді земельну ділянку, яку посадовці РДА протиправно передали у приватну власність
16:17
Майже 875 млн грн боргують закарпатці за спожитий газ
15:26
/ 1
В Ужгороді врочисто відзначили 28-у річницю Збройних сил України
» Всі новини