За добу в гірських районах Закарпаття зійшло 4 лавини

Упродовж доби (9-10 січня) на території двох гірських районів, Тячівського й Рахівського, зійшло 4 снігових лавини. У небезпечній ситуації опинилися автошляхи різного значення.

За добу в гірських районах Закарпаття зійшло 4 лавини

Так, на дорозі державного значення Мукачево–Рогатин–Львів (поблизу с. Ділове на Рахівщині), вночі 9 січня снігова маса об’ємом 400 метрів кубічних снігу та протяжністю близько 100 метрів частково обмежила проїзд автотранспорту на даній ділянці. А 10 січня о 19:40 близько 70 м3 снігу на цьому ж автошляху, правда, вже поблизу м. Рахів (165 км), також частково перекрило проїжджу частину.

10 січня від лавин потерпали й автошляхи місцевого значення на  Тячівщині. О 02:45 3000 м3 снігу засипало 100 метрів автошляху місцевого значення між населеними пунктами Тисолово та Широкий Луг. А о 12:30 800 м3 снігу «взяло в полон» автошлях між селами Нересниця та знову ж таки Широкий Луг.

Такому перебігу подій, зокрема сходженню снігових лавин, сприяє, в першу чергу, значне коливання температури повітря та випадання чималої кількості опадів у вигляді мокрого снігу. Хоча тисячі метрів кубічних снігу накрили сотні метрів автошляхів різного значення, проте загрози нормальному функціонуванню населених пунктів не було. На щастя, не постраждали й люди. У всіх випадках відповідні служби життєзабезпечення області, серед яких і рятувальники, спрацювали оперативно та за короткий проміжок часу зуміли ліквідувати наслідки сходження лавин.

Дуже велику небезпеку несуть у собі лавини й для любителів гірськолижного відпочинку. На жаль, гори вже забрали не одне людське життя через сходження снігової маси. Отож, відправляючись на відпочинок у гори - в Альпи, чи в Карпати, варто всім пам’ятати про особисту безпеку і в жодному разі не нехтувати застереженнями місцевих рятувальників. Це допоможе уникнути будь-якої халепи. А у разі оголошення лавинонебезпеки, Управління ДСНС України у Закарпатській області  звертається до всіх відвідувачів турбаз та відпочиваючих, суб’єктів підприємницької діяльності, які надають туристичні послуги, з проханням відкласти свої відвідини гірських масивів та не здійснювати сходження в гори до нормалізації ситуації, повідомляють в У ДСНС України у Закарпатській області.

12 січня 2015р.

Теги: лавини, доба, гірські райони

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

18:43
У Бедевлі на Тячівщині через пожежу в гаражі згоріли припарковані поруч причепи і бульдозер Фото новина
15:49
/ 1
На Рахівщині біля румунського кордону виявили тіло невідомого чоловіка Фото новина
14:14
У суботу в Ужі та Латориці виявили потопельників
13:16
У Чинадійові через пожежу в надвірній споруді з сіном "підгоріли" два припарковані поруч авто Фото новина
14:06
/ 4
У Великих Лучках на Мукачівщині, влетівши в прибудову магазину на узбіччі, загинув мотоцикліст Фото новина
13:42
У Лавках Мукачівської громади через піч, залишену розпаленою для приготування їжі, згоріла надвірна споруда Фото новина
11:45
У Чопі в озері втопився 65-річний чоловік
11:40
У приужгородському Минаї у пожежі в будинку загинув 40-річний чоловік Фото новина
14:21
Через незагашену свічку у Греблі на Хустщині вигорів будинок Фото новина
13:58
У зіткненні Skoda та Volkswagen біля Середнього травмувалися 7 людей, з яких 3 – діти Фото новина
13:59
У Нанкові Хустської громади в ставку втопився хлопчик
12:50
На Рахівщині внаслідок зіткнення двох автівок одна перекинулася і впала на дах іншої Фото новина
12:00
У Керецьках на Хустщині згоріли житловий будинок, літня кухня та дровітня під спільним дахом Фото новина
16:00
/ 1
На Берегівській-об'їзній у Мукачеві зіткнулися автомобіль "Нової пошти" і трактор, водій якого – в реанімації Відео новина
15:04
У селі Гать на Берегівщині зіткнулися Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter і Dacia Logan Фото новина
11:39
Жінку з Бедевлі на Тячівщині судитимуть за те, що передала мотоцикл підлітку
11:32
/ 1
У Жденієві на Мукачівщині згорів УАЗ-3303
11:21
У четвер і п'ятницю у Лалові на Мукачівщині згоріли два причепи з вугіллям
17:22
У Мукачеві горіли два гаражі в гаражному кооперативі Фото новина
17:15
У районі Петроса рятувальники допомогли підлітку, що хворий пішов у похід Фото новина
00:14
/ 1
На місці зруйнованого мосту між Жденієвом і Підполоззям облаштували тимчасову переправу Відео новина
17:35
В Ужгороді внаслідок зіткнення 3-х авто одне, з двома дітками у салоні, перекинулося на дах Фото новина
17:11
/ 3
Через обвал мосту між Підполоззям і Жденієвом на Мукачівщині 2-річного малюка з температурою 40°С і судомами на руках переносили через річку Фото новина
16:34
У приужгородських Оноківцях вогонь з покинутого будинку перекинувся на сусідську оселю Фото новина
01:06
/ 1
У дозволі для руху вантажівок зі щебенем через міст, що обвалився, було відмовлено, а на місці НП аврально споруджують тимчасову переправу Фото новина
» Всі новини