В Ужгороді відкриють Словацький інформаційно-культурний центр

26 вересня 2007 р. відбулося підписання протоколу за наслідками VII засідання Двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури.

В Ужгороді відкриють Словацький інформаційно-культурний центр

Українську делегацію очолював в. о. Голови Державного комітету України у справах національностей та релігій Георгій Попов (голова Української частини Комісії), Словацьку – Генеральний директор із зовнішніх зв’язків Міністерства закордонних справ Словацької Республіки Васіл Грівна (голова Словацької частини Комісії).

Сторони домовилися, що відповідно до законодавства обох країн надалі докладатимуть зусиль для поліпшення умов щодо збереження мовної, культурної та релігійної ідентичності кожної особи, яка належить до словацької меншини в Україні та до української меншини в Словацькій Республіці. Зокрема, сторони рекомендували Урядам обох країн у місцях компактного проживання представників національних меншин сприяти розширенню мережі шкіл з українською та словацькою мовами навчання. Дійшли також згоди у вирішенні питання про створення українського та словацького інформаційно-культурних центрів у Пряшеві та Ужгороді.

Члени Української частини Комісії поінформували про прийняття Закону України “Про правовий статус закордонних українців”, на виконання якого утворено Національну комісію з питань закордонних українців.

Словацька сторона повідомила про прийняття нового Закону Словацької Республіки “Про словаків, які проживають за кордоном”, на виконання якого утворено Державне управління у справах словаків, які проживають в інших країнах.

Ці та інші пропозиції щодо спільної діяльності культурно-освітнього спрямування знайшли відображення у Протоколі, який буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України та Уряду Словацької Республіки з метою забезпечення його реалізації.

Співголови Українсько-Словацької комісії Георгій Попов і Васіл Грівна, підписавши цей документ, домовилися про проведення УІІІ засідання Комісії у 2008 році та запевнили, що здійснюватимуть всі необхідні заходи для забезпечення прав українців в Словаччині та словаків в Україні.

Урядовий портал
26 вересня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:20
У Мукачеві затримали водія, який у стані наркотичного сп’яніння скоїв ДТП Фото новина
17:27
У пункті пропуску «Ужгород» відкрили пішохідну смугу руху Фото новина
16:13
/ 1
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
14:15
/ 4
Андрія Савчука звільнили з посади очільника Закарпатського ОТЦК
13:04
/ 1
На війні з росією поліг Герой із села Нанково на Хустщині Василь Марчишинець Фото новина
11:00
У селі Собатин з родини вилучили чотирьох дітей через неналежні умови Фото новина
10:02
/ 1
Стало відомо про смерть захисника із Косівської Поляни на Рахівщині Івана Бердара Фото новина
17:54
/ 2
На війні з росією поліг 25-річний воїн із Ясіні Андрій Сергійчук Фото новина
17:13
Закарпатські патрульні повернули додому пенсіонера, який загубився й був дезорієнтованим Фото новина
16:34
/ 4
Інспекторів Закарпатської митниці відсторонили після відео з можливим хабарем
18:39
Підтверджено загибель понад рік тому 25-річного Василя Поповича зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:34
Нетверезий водій з’їхав у кювет у Мукачеві Фото новина
13:02
/ 1
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
18:13
/ 2
У Карпатах зафіксували рись поблизу державного кордону Фото новина
16:14
/ 1
У Дротинцях на Берегівщині попрощалися з полеглим військовим Іваном Келеменом Фото новина
14:41
/ 7
У Мукачеві оголосили результати конкурсу «Червене вино 2026» Фото новина
12:45
/ 4
У Бороняві на Хустщині попрощалися з 26-річним Героєм Сергієм Клованичем Фото новина
09:00
/ 1
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 11 січня
16:20
До Мукачева прибули евакуйовані родини із Запорізької області Фото новина
13:17
/ 3
Три з кожних чотирьох гривень у закупівлях витрачали з порушеннями – підсумки контролю тендерів на Закарпатті впродовж 2025 року
12:36
На лекції в ужгородському скансені розкажуть про бабу-повитуху та її сакральну роль в традиційній культурі Закарпаття
12:13
/ 1
У Мукачеві в неділю нагородять переможців конкурсу "Червене вино"
10:21
Поїзди на Закарпаття курсують із суттєвими затримками
» Всі новини