За законопроект №1562 проголосувало 256 народних депутатів, при необхідних 226.
Проектом Закону передбачається запровадження, тимчасово, строком на 12 місяців, починаючи з 1 січня 2015 року, додаткового імпортного збору як особливого виду мита у розумінні Митного кодексу.
"Додатковий імпортний збір справлятиметься з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни їх походження за ставками: 10% для товарів, що класифікуються у 1-24 товарних групах згідно із УКТЗЕД; 5% для товарів, що класифікуються у 25-97 товарних групах згідно із УКТЗЕД; 10% для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу", - йдеться у пояснювальній записці.
Додатковий імпортний збір не справлятиметься при ввезенні життєво необхідних товарів, а саме: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі.
"Нарахування додаткового імпортного збору здійснюватиметься незалежно від нарахування інших податків і зборів, які справляються під час ввезення на митну територію України товарів", - йдеться у документі.
За словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, додатковий імпортний збір не поширюється на мазут, вугілля, ліки, медичні вироби, ліки для онкохворих та медикаменти для гемодіалізу.
Крім того, Яценюк зазначив, що даний збір вводиться лише на один рік.
Також, він зазначив рішення буде узгодженно з партнерами.
"Ми проведемо обовязково консультаціїї з ЄС. І рішення уряду буде прийнято після того, коли ми проведемо ці консультації. Ми по-іншому не плануємо", - сказав Яценюк, коментуючи поправку народного депутата Юлії Тимошенко.
Також, Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1563. За данний документ проголосувало 263 народних депутати.
Законопроектом пропонується включити додатковий імпортний збір, згаданий раніше, до особливих видів мита.
Також документом звільняються від оподаткування особливими видами мита товари гуманітарної, міжнародної технічної допомоги, товари, що ввозяться Глобальним фондом для боротьби з СНIДом, туберкульозом та малярією в Українi.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталії Яресько також зазначила, що ця стаття є тимчасовою.
"Ця стаття є тимчасова, вона і в СОТ і в ЄС зрозуміла, як тимчасова, тому що в нас проблема з платіжним балансом. Цю тимчасову норму, яка дає нам 17,6 млрд до бюджету у цьому році порадив нам і МВФ. Тобто, з усіх міжнародних сторін проблем немає", - заявила Яресько
Як відомо, дефіцит зведеного платіжного балансу України в II кварталі нинішнього року скоротився до 5 мільйонів проти 4,277 млрд в І кварталі.
Нагадаємо, платіжний баланс України в січні-серпні 2014 року зведено з дефіцитом 4,587 мільярда доларів проти профіциту в 1,651 мільярда доларів за аналогічний період минулого року.
Як повідомлялося, платіжний баланс України в січні-липні 2014 року зведено з дефіцитом 4,494 млрд доларів проти профіциту в 1,883 млрд доларів за аналогічний період минулого року.