Під час Форуму місцевого самоврядування Закарпаття створено регіональне об'єднання "Реформи – задля гідного життя" (ФОТО)

В місті Ужгороді 12 грудня 2014 р. в сесійній залі Закарпатської облради відбувся уже ІІІ-ій Форум місцевого самоврядування Закарпаття «Реформи заради майбутнього» 2014 року.

Під час Форуму місцевого самоврядування Закарпаття створено регіональне об

Ініціаторами і організаторами Форуму виступили: Закарпатські регіональні відділення Асоціації міст України (АМУ) та Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад (ВАССР), обласна Асоціація розвитку і реформ міст, селищ і сіл «Закарпаття – ХХІ століття» та коаліційне об’єднання громадських організацій Закарпаття «За реформи та євроінтеграцію України».

В роботі Форуму взяли участь близько 70 учасників, серед яких переважали міські, селищні і сільські голови, майже з усіх районів Закарпаття, представники обласної і районних влад та громадських організацій, експерти і науковці Ужгородського національного університету. До учасників заходу з привітаннями звернулись голова Закарпатської ОДА Губаль В.І. та заступники виконавчого директора ВАССР з міста Києва Ключник Н.Л. і Савченко В.І.

Провідною ниткою на Форумі місцевого самоврядування Закарпаття звучала не один раз повторювана теза як про необхідність проведення широкої інформаційно-розяснювальної роботи і консультацій, так і дотримання темпів і планів системних реформ. Адже старт реформам було покладено ще у квітні цього року із затвердженнями Урядової Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, а пізніше – і Плану заходів з її реалізації уже в місцевих радах і громадах країни. Зокрема, про це йшлося і в доповіді пленарного засідання Форуму, виголошеній консультантом АМУ і віце-президентом Асоціації міст, селищ і сіл «Закарпаття – ХХІ століття» Лукшою О.В., який проаналізував основні ризики і загрози системним реформам в Україні.

Про особливості участі міських і селищних та сільських рад у міжмуніципальній співпраці з перспективою об’єднавчих процесів і утворенням майбутніх нових адміністративно-територіальних одиниць – громад з урахуванням специфіки територій і громад Закарпаття – розповіли у своїх доповідях виконавчий директор ЗРВ АМУ Ревтій І.І. та голова ЗРВ ВАССР, Невицький сільський голова Лаба М.М.

Багато корисної методичної літератури, виданої за підтримки швейцарсько-українського проекту «Децентралізація влади в Україні», учасникам Форуму роздали київські фахівці і менеджери ВАССР Ключник Н.Л. і Савченко В.І. Вони ж коротко доповіли про нинішній стан реформування в країні з погляду інтересів сільських громад та результатів здійснення пілотних проектів по співробітництву і об’єднанню територіальних громад, що реалізується нині у Чернівецькій і Полтавській областях. А також – часто відповідали на численні запитання учасників Форуму щодо багатьох проблемних питань організаційної підготовки місцевих рад і громад до реформ.

Загалом підвищена активність сільських і селищних голів, які ще на годину самі собі продовжили передбачений програмою 3-х годинний термін заходу, стала відмітною особливістю Форуму. Справді, адже саме на сільські громади падає нині головний організаційний тягар процесів реформних змін. І це – поки-що при «нульовому» рівні інформаційно-роз’яснювальної, консультаційної і навчальної роботи з боку держави щодо найзначнішої і масштабної реформи за всі роки незалежності!

Ще однією особливістю Форуму стала і активна участь представників громадських організацій у його роботі. Якщо Коаліція ГО «За реформи та євроінтеграцію України» взяла на себе навіть організаційні питання і підготовку анкет, презентацій та підсумкових документів, то представники «Закарпатського Конвенту» і активні ужгородські євромайданівці Павло Гомонай і Юрій Світлик виступили зі своїм баченням перебігу процесу реформних змін в Україні уже за нинішньої центральної влади.

Справді, виклики і загрози реформам, на жаль, можуть перерости у свідомий і несвідомий спротив їх реалізації, якщо суспільству, як мінімум, вчасно не надаватимуть повну і правдиву інформацію щодо змісту, сутності і головне – щодо перспектив позитивних змін у рівні і якості життя людей в результаті реформ. І якщо громади опиняться лише в ролі об’єкта, а не активного суб’єкта реформ територіальної влади. До такого висновку схиляє  і підсумковий аналіз результатів анкетного опитування учасників Форуму щодо ризиків і загроз реформам та потреб місцевих рад в експертно-консультаційній допомозі задля їх реалізації.

Все ж головним результатом Форуму стала не чергова фіксація проблем, а обговорення і прийняття рішення, як консолідуватись і об’єднати зусилля тим, хто прямо зацікавлений в продуманому, раціональному, ефективному, а в підсумку – успішному проведенні реформ. Звісно, це базові сільські, селищні і міські ради та громади, які їх обрали. Звісно, це громадські об’єднання та інтелектуальна еліта краю, які теж представляють спектр інтересів тих же громад. Так і визріло рішення про перетворення Форуму-заходу у – Форум - об’єднавчу інституцію і платформу. В результаті 12 грудня 2014 р. створено постійно діюче широке суспільне безлідерне регіональне об’єднання з горизонтальними зв’язками – Форум місцевого самоврядування і громадськості Закарпаття «Реформи – задля гідного життя». Більше про перебіг Форуму і про цілі і завдання та учасників нового інституційного об’єднання можна дізнатися з Резолюції Форуму та Звернення до центральних і регіональних органів влади (додаються і розміщені на сайт www.carpathia-journal.org)

Підготував співорганізатор Форуму Олег Лукша

16 грудня 2014р.

Теги: Форум, самоврядування, реформи

НОВИНИ: Соціо

14:23
У Барвінку під Ужгородом волонтери будували вольєри для безпритульних тварин
13:48
Держстат порахував, скільки закарпатців користуються інтернетом і телебаченням
13:10
У мисливських угіддях Закарпаття триває облік чисельності диких тварин
01:53
Закарпатських реабілітологів навчатимуть на семінарі в Чехії
19:08
/ 13
Звільнено третього члена "лісової мафії" Мурги - директора ДП "Ужгородське ЛГ" Василя Кия (ДОКУМЕНТ)
16:39
/ 7
На Закарпаття приїде заступник міністра освіти і науки України
15:06
/ 2
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
16:46
/ 1
При в'їзді в Україну на Закарпатті у водія мікроавтобуса вилучили 180 л кокосового молока
16:32
Торік на ділянці Мукачівського прикордонного загону затримали 48 нелегалів і вилучили 33, 5 кг наркотиків
16:28
У Тячеві з вини нетверезого водія зіткнулися два ВАЗи
13:32
На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"
13:26
Ужгородський університет отримав у 2020 році збільшене на 21,9 млн грн фінансування
12:36
Зимовий карантин в Ужгороді жодним чином не позначиться на інтенсивності роботи учнів
10:38
/ 1
Як зміниться проєкт перспективного плану формування територій громад Закарпатської області
09:29
/ 1
В Ужгороді відбулося громадське вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні
09:21
В Ужгороді презентували видання відомих дослідників
03:24
/ 1
Основні загрози для тварин Закарпаття становлять вірус африканської чуми свиней, високопатогенний грип птиці та сказ
02:14
У Барбові на Мукачівщині селяни протестували проти бездоріжжя
01:30
/ 8
Вслід за Мургою, попри незгоду Рахівської РДА, звільнено директора ДП "Великобичківське ЛМГ" Юрія Сойму (ДОКУМЕНТ)
18:18
/ 8
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 3
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
» Всі новини