Реклама B3

Закарпатським ліквідаторам чорнобильської катастрофи вручили грамоти та путівки в санаторій (ВІДЕО)

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Закарпатській облдержадміністрації відбулася зустріч з тими, хто боровся із техногенною катастрофою та постраждав від "мирного атома".

Закарпатським ліквідаторам чорнобильської катастрофи вручили грамоти та путівки в санаторій (ВІДЕО)

Під головуванням керівника краю Василя Губаля представники обласних служб, відповідних громадських організацій та власне самі "чорнобильці" спілкувалися не так про саму трагедію, як про її наслідки та соціальний захист потерпілих.

Василь Іванович наголосив, що проблеми "чорнобильців" є для нього знайомими, адже має в родині людей, які постраждали внаслідок аварії. "Хотілося б, аби держава приділяла соціальному захисту, та, головне, медичному забезпеченню людей цієї категорії більшу увагу. Відомо, що в краї живуть близько п’яти тисяч "чорнобильців", а майже три сотні із них є інвалідами. Обласна влада прагне допомагати у вирішенні їх проблем, хоч і визнаю, що забезпечення далеке від належного" – сказав Василь Губаль.

Представники громадських організацій та медики, які опікуються "чорнобильцями", повідомили, що, на жаль, все частіше люди потребують лікування, у тому числі стаціонарного, й проблем додає, зокрема, подорожчання ліків. А також потребує уваги так званий "чорнобильський" шпиталь – медичний заклад в Ужгороді, де обслуговуються люди пільгової категорії. Керівник області, обговорюючи проблеми, сказав, що очікує документу від "чорнобильців" та їхніх представників із пропозиціями, які варто врахувати при формуванні бюджету на наступний рік, і це стосується так само і лікувального закладу. 

Відтак керівник краю вручив цінний подарунок Угрину Василю Павловичу, голові обласної спілки «Союз Чорнобиль України» у Закарпатській області та відзнаки – грамоти і подяки облдержадміністрації й обласної ради постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС та під час її ліквідації, представникам служб і організацій, які опікуються "чорнобильцями".

Грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:

Бронтерюка Петра Івановича, голову Асоціації «Чорнобиль» УМВС України в Закарпатській області, автора книг пам’яті  «Чорнобильський біль»; 

Павлика Івана Степановича, голову Асоціації «Чорнобиль» Хустського МВ УМВС України в Закарпатській області; 

Менджула Івана Степановича, голову Асоціації «Чорнобиль» Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області. 

А також нагороджено: Кучака Івана Миколайовича, Мигович Ганну Михайлівну, Герца Івана Івановича, Гладуна Василя Петровича, Сабо Йосипа Золтановича, Товчка Олексія Павловича, Секереша Василя Михайловича.

Грамоти обласної ради вручено: Сарканичу Михайлу Васильовичу, Стегурі Василю Георгійовичу, Куриловичу Миколі Івановичу, Климчуку Володимиру Григоровичу, Ковальчуку Миколі Григоровичу, Зайцю Миколі Миколайовичу, Поповичу Василю Васильовичу, Вербичу Володимиру Васильовичу, Озимку Михайлу Степановичу, Гавриляку Георгію Георгійовичу

А ще закарпатським ліквідаторам вперше за багато років вручили придбані за державні кошти путівки у санаторій Закарпаття, що на Свалявщині. Крім того, понад 40 таких путівок ліквідаторам 2 категорії мають вручити органи виконавчої влади на місцях.

Прес-служба Закарпатської ОДА

12 грудня 2014р.

Теги: чорнобильська катастрофа, ліквідатори

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

19:36
У Яківському на Мукачівщині попрощаються із полеглим військовослужбовцем Сергієм Сегедієм Фото новина
13:01
На Закарпатті розшукують ветерана, який понад два місяці не виходить на зв’язок Фото новина
11:15
В Ужгороді в дитсадку зафіксували випадок менінгококової інфекції Фото новина
23:09
/ 8
"Таємниці" річки Уж. Що краплина води може розповісти про забудову міста?
15:52
Прокуратура через суд зобов’язала Берегівську міськраду подбати про збереження історичних будівель шкіл Фото новина
23:34
/ 2
"Архів дотику": в Ужгороді покажуть історії відновлення через кераміку
16:14
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Сергієм Москалевичем Фото новина
14:48
На Рахівщині 46-річний чоловік поранився ножем під час «гри» Фото новина
13:56
На КПП «Тиса» у закарпатця знайшли шість упаковок речовини, схожої на канабіс Фото новина
18:06
Туристу з Вінниччини стало зле під час походу Свидовецьким хребтом Фото новина
17:14
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Сергієм Івановим Фото новина
10:07
На Мукачівщині в ДТП травмувався водій легкового автомобіля Фото новина
09:14
/ 2
Шестеро туристів застрягли під час спуску з Говерли Фото новина
17:11
На війні загинув 33-річний захисник із села Осій на Хустщині Юрій Черничко Фото новина
11:17
На Ужгородщині 1-річна дитина отримала колото-різану рану
16:38
На війні з росією поліг захисник із Жнятина на Мукачівщині Микола Грицу Фото новина
15:46
/ 1
На Закарпатті 23-річна жінка народила п’яту дитину просто вдома Фото новина
12:52
У замку Паланок у Мукачеві зварили «Леквар Перемоги» Фото новина
12:16
В Ужгороді відбулося спецпогашення марок на підтримку військовополонених Фото новина
11:13
/ 1
23-річна жінка на Великоберезнянщині народила четверту дитину до приїзду медиків
10:12
На війні з рф загинув 33-річний захисник із Великих Лазів на Ужгородщині Іван Коваль Фото новина
15:07
/ 11
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 3
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
» Всі новини