В ній підкреслювалося: «Закарпатська Україна (що носить, згідно з чехословацькою конституцією, назву Підкарпатська Русь), на підставі угоди від 10 вересня 1919 р., укладеної в Сен-Жермені, що ввійшла як автономна одиниця до кордонів Чехословацької республіки, возз'єднується згідно з бажанням, виявленим населенням Закарпатської України, і на підставі дружньої угоди обох Високих Договірних Сторін зі своєю одвічною батьківщиною — Україною і включається до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки».
Керівництво нової Чехословаччини вже на початку 1944 р. виказало намір встановити дипломатичні відносини з Радянською Україною. Проте дипломатичні відносини між Чехословаччиною і Україною так і не були тоді встановлені. Як тільки було укладено радянсько-чехословацьку угоду від 29 червня 1945 р. про передачу Закарпатської України «її одвічній матері — Україні», про встановлення дипломатичних відносин між УРСР і Чехословаччиною зразу ж забули.
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди взагалі відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.
29 червня 2006р.
Теги: