Чи вистачає обладнання в дитячих лікарнях Закарпаття?

В операційній зі скальпелем в руках, але без електроенергії. Саме в такому скрутному становищі опинилися днями лікарі Ужгородського перинатального центру. Про те, що обладнання в лікарнях не вистачає, спеціалісти говорять, але не сподіваються, що ці проблеми скоро вирішать. Сьогодні їм певною мірою пощастило.

Чи вистачає обладнання в дитячих лікарнях Закарпаття?

Вісім годин без електроенергії. Для звичайної людини в побуті це нелегко, але як бути, коли на чверть доби без електроенергії залишається лікарня? Такий випадок днями стався в Ужгороді. До операційної з підозрою на гострий апендицит завезли маленьку дівчинку — і тут вимкнули світло. Запасна лінія струму чомусь не ввімкнулася, а генератора не те, що в цій лікарні, а навіть у обласній немає. Дівчинку вже й не оперували, лише за допомогою припасених свічок поставили крапельницю. Те, що пережила її мама, 38-річна Марія, важко описати. Тим більше, що подібних історій за ці 8 годин почула багато. Каже Марія:


«При цьому один із дитячих хірургів розповідав, як йому якось довелося 40 хвилин стояти зі скальпелем над дитиною з розрізаним животом і чекати, ввімкнуть чи ні світло…»


Обласна влада каже, ще кілька років тому в лікарнях, траплялося, навіть термометрів не вистачало. Останніми роками дитячі відділення почали відроджувати, торік в обласній дитячій лікарні відкрили відділення недоношених дітей, відновили дитячу реанімацію. Але проблем ще багато, каже начальник обласного управління охорони здоров"я Михайло Турянчик:


«Це ті речі, якими володіє Європа, ми цим не володіємо. Приміром, працює у нас гуманітарний комп"ютерний томограф, але він застарілий».


Головний лікар Закарпатської обласної дитячої лікарні Єлизавета Біров називає те, чим конче необхідно забезпечити закарпатських педіатрів:


«Конче необхідно нам мати кисневий концентратор для відділення реанімації новонароджених. На сьогодні забезпечення кисню отримуємо з балонів. Нам потрібна централізована подача, розводка. Це досить серйозні кошти. Починається її стартова ціна від 150 тисяч гривень.»


Сьогодні ж дитячі лікарі Закарпаття святкують: таке омріяне сучасне обладнання вони бодай частково, але отримають. Голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко привезла до Закарпаття апарат штучної вентиляції легенів, пересувний рентгенапарат, дитячі ліжечка та ще купу іншого обладнання загалом на мільйон гривень.

Надія Петрів, Радіо Свобода
21 вересня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:38
/ 1
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
/ 1
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
/ 2
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 6
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
» Всі новини