Німець родом, який уже 6 років проживає в Україні, завітав до студентів із презентацією стипендіальної програми Німецької економіки, офіційним партнером якої в Україні є Торгово-промислова палата (ТППУ), й докладно розповів присутнім про умови стажування за кордоном.
Програма фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччини й надає студентам III курсу, бакалаврам, магістрам, аспірантам і випускникам (вікове обмеження – до 30 років), що закінчили ВНЗ (не пізніше, ніж за період 18 місяців із моменту отримання диплому), можливість пройти практику з фахової дисципліни на провідних німецьких підприємствах.
Цьогоріч Україні виділено 25 місць для стипендіатів. Ужгород – перше місто, до якого приїхав пан Мартін. Під час розмови зізнався, що покладає великі надії на студентів Ужгородського національного університету, адже вони мають неабиякий потенціал і перспективу. Крім того, вони мають скористатися суттєвою перевагою – це перший виш, з якого офіційний представник програми розпочав свій візит в Україну.
Стажування за кордоном – це й важливий досвід працевлаштування. Програмою передбачено виплату стипендії Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини. Компанії, на яких відбувається стажування, забезпечують компенсацію витрат на проживання, медичне страхування, а Комітет із східноєвропейських економічних відносин відповідає за візову підтримку та надання дозволу на працевлаштування.
Важливою перевагою програми є те, що її учасник після стажування має конкурентну перевагу щодо можливостей дальшого працевлаштування безпосередньо в Німеччині чи в іншій європейській державі або, що не менш перспективно, – у німецьких компаніях в Україні.
Орієнтовно на початку березня влаштують співбесіди в Києві, Харкові, Одесі, Львові. «Щоб успішно пройти співбесіду, вам треба бути обізнаними у сфері, в якій опановуєте фах чи працюєте, знати тонкощі майбутньої спеціальності», – зауважив пан Мартін.
Ближче до літа стануть відомі остаточні результати відбору: хто стане стипендіатом і поїде до Берліна. Там з практикантами проведуть семінари, ознайомлять з міністерствами, установами, підприємствами, а відтак направлять на стажування. Навчання триватиме чотири місяці – з 1 вересня наступного року до кінця грудня 2015 року, повідомляє Медіацентр УжНУ.