У супроводі головного лікаря закладу Єлизавети Біров гості оглянули приміщання лікарні, зокрема ознайомилися з роботою відділення недоношених новонароджених. Також пані Катерина провела коротку зустріч з медичним персоналом лікарні, а також завітала у палати, де поспілкувалася з маленькими пацієнтами та їхніми батьками.
Катерина Ющенко вручила Єлизаветі Біров сертифікат на отримання медичного обладнання - апарату штучної вентиляції легенів, пересувного рентгенологічного апарату з електронно-оптичним підсилювачем, УЗД-апарату, трьох інфузоматів, електронейроміографа та п’ятнадцяти дитячих ліжечок. Це обладнання вже встановлене у лікарні, його загальна вартість - понад 1 мільйон гривень. Окрім того, пані Катерина передала лікарні дитячі книжки та іграшки.
Також пані Катерина Ющенко і представники Фонду "Україна 3000" відвідали Реабілітаційний центр для дітей з ураженнями центральної нервової системи "Росинка". У Центрі гості ознайомилися з презентацією проекту Європейської Комісії з розробки та реалізації транскордонної програми медико-соціальної реабілітації дітей із національних меншин та соціально-незахищених верств. Проект присвячений впровадженню методики Петьо-терапії.
Після цього пані Катерина Ющенко взяла участь у засіданні Опікунської ради Закарпатської обласної дитячої лікарні.
Закарпатська обласна дитяча лікарня, яка є учасником програми "Від лікарні до лікарні" Фонду "Україна 3000", створена 1950 року на базі побудованого 1905 року дитячого притулку "Леленц". Лікарня складається з поліклініки, дитячої консультації міста Мукачевого, стаціонару та Центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи "Росинка". Загальні кількість ліжок - 417. Поліклініка розрахована на 480 відвідувань на зміну. Тут працюють понад 130 лікарів та 320 медичних сестер.
У лікарні налагоджена регулярна або одноразова співпраця з гуманітарними організаціями Австрії, Німеччини, США, Голландії, Франції, Чехії, Угорщини з питань ресурсного забезпечення (обладнання, медикаментів, інструментарію тощо), а також підготовки спеціалістів лікарні на базі вищих учбових закладів, у провідних клініках США, Голландії, Німеччини, Австрії, Угорщини.
У рамках програми "Від лікарні до лікарні" Закарпатська обласна дитяча лікарня протягом 2005-2006 років отримала від Фонду "Україна 3000" благодійну допомогу у вигляді медичного обладнання, медикаментів, книжок та іграшок на загальну суму 412 459 гривень.
Зокрема, у рамках спільної ашщ Фонду "Україна 3000" і компанії "Проктер енд Гембл Україна" у жовтні 2005 року лікарня отримала сучасний реанімобіль. Окрім того, у вересні 2006 року головний лікар закладу Єлизавета Біров за сприяння Фонду "Україна 3000" взяла участь у навчальному турі у закладах охорони здоров’я США.
Довідка.
Діяльність Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" у Закарпатській області відбувається по всіх напрямах.
Так, у рамках акції "Українське мистецтво - бібліотекам" бібліотеки Закарпатської області отримали від Фонду "Україна 3000" і Національного художнього музею України подарункові набори книжок. Один музейний працівник області є членом Українського центру розвитку музейної справи.
За програмою "Радість дитинства - вільні рухи" 64 дитини з діагнозом ДЦП з Закарпаття пройшли курс реабілітації у Міжнародній клініці відновного лікування в Трускавці. Загальна вартість путівок - 290 880 гривень. У базі даних програми наразі містяться відомості про 409 дітей з Закарпаття, хворих на ДЦП.
Окрім того, закарпатські установи, що надають послуги дітям з ДЦП, двічі ставали переможцями конкурсів грантів у рамках програми "Радість дитинства - вільні рухи". У рамках Першого конкурсу Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи "Росинка" отримав грант у розмірі 50 тисяч гривень на обладнання та ремонт приміщення басейну; за результатами Другого конкурсу грант на 25 830 гривень для облаштування сенсорної кімнати отримав Медико-соціальний реабілітаційний центр "Дорога життя" (м. Ужгород).
Троє молодих людей з Закарпаття області взяли участь у Першому Всеукраїнському конкурсі "Новітній інтелект України".