На Закарпатті з початку року на цукровий діабет захворіли понад 35 тис дорослих та 228 дітей

На початок 2014 року в Закарпатській області було зареєстровано 35 тис 248 пацієнтів дорослого віку та 228 дітей до 18 років. За минулий рік виявлено 3 тис 555 нових випадків цукрового діабету, в тому числі 27 серед дітей.

На Закарпатті з початку року на цукровий діабет захворіли понад 35 тис дорослих та 228 дітей

У групі ризику по цукровому діабету на даний час нараховується 285 тис. 300 осіб. За 9 місяців 2014 року в області вперше виявлено 2 тис. 582 дорослих з цукровим діабетом. Захворюваність по ЦД  становить 2,68 на 1 тис дорослого населення. Кількість хворих на цукровий діабет, що потребують інсулінотерапії становить 5 тис. 306 дорослих, і 228 дітей. Решта хворих на цукровий діабет знаходяться на цукрознижуючих таблетованих формах або дієтотерапії.        

На виконання заходів цільової Державної програми «Цукровий  діабет» на 2009-2013 років в області працює обласна програма «Цукровий та нецукровий діабет» 2009-2015 р., затверджена рішенням Закарпатської обласної ради.  

Всі інсулінозалежні хворі на 100% забезпечені інсулінами вітчизняного та іноземного виробництва, за рахунок централізованих закупівель УОЗ за кошти державної субвенції виділені на програму «Цукровий діабет». Хворі ЦД,  що знаходяться на катриджних формах інсуліну, як вітчизняного так і імпортного забезпечуються шприц - ручками за рахунок фірм виробників інсуліну. Всі діти, підлітки та вагітні на 100% забезпечені імпортними інсулінами, засобами самоконтролю та шприц-ручками. 

Цукрознижуючими таблетованими препаратами хворі на ЦД 2 типу забезпечуються частково, за рахунок обласного та районних бюджетів.   

Показник глікозильованого гемоглобіну є основним орієнтиром, що визначає степінь компенсації цукрового діабету, зниження якого дає можливість зменшити ризик виникнення ускладнень в десятки разів. Визначенням показника глікозильованого гемоглобіну, щороку охоплюється все більша кількість пацієнтів області, що в перспективі дає можливість підвищити ефективность лікування та продовження життя пацієнтів з цукровим діабетом.

З метою підвищення інформованості пацієнтів щодо основних правил життя пацієнтів, з цукровим діабетом в області продовжують працювати 3 «Школи діабету» для дорослого населення: на базі ЗОКЛ ім. А.Новака, Мукачівської  та Хустської ЦРЛ, та «Школа діабету» для дітей в ОДЛ м. Мукачево.

  

Прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області

13 листопада 2014р.

Теги: цукровий діабет, хворі

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини