За рік ужгородська мерія підвищила індекс публічності від взагалі непублічного до низького

В Ужгороді сьогодні, 11 листопада, громадянська мережа ОПОРА презентувала результати всеукраїнського вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування.

За рік ужгородська мерія підвищила індекс публічності від взагалі непублічного до низького

Про проект та результати, що стосуються міста Ужгорода, розповів координатор проекту «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» в Закарпатській області Святослав Бабіля.

В обговоренні питань, що стосуються принципу публічної роботи міської ради, взяв участь і керуючий справами Ужгородського міськвиконкому Олександр Волосянський. 

Отже, за результатами вимірювання в 2014 році індекс публічності Ужгородської міської ради становить 43%. Таким чином, Ужгород ділить 17-19 місця з Полтавою і Житомиром серед 24 міст - учасників вимірювання. Порівняно з минулим роком, індекс публічності Ужгорода виріс майже на чверть, або на 11 відсотків в абсолютній величині, таким чином, змінивши рівень оцінки з “непублічного” до “з низьким рівнем публічності”.

В першу чергу покращили свою публічність виконавчі органи (з 30% до 47%) та депутати міської ради (з 27% до 40 %). Публічність міського голови практично не змінилася, індекс становить 42%, при 41% в 2013 році). Слід зазначити, що, на відміну від 2013 року, показники для даних суб’єктів практично однакові, тоді як в минулого року розрив між індексами депутатів міської ради та міського голови становив 14% (27% та 41% відповідно).

Для міського голови, виконавчих органів, депутатів міської ради, найбільш проблемним питанням залишається їх підзвітність. В публічному доступі відсутні звіти про роботу виконавчих органів, про реалізацію регуляторної політики, про роботу депутатських комісій, звіти про роботу депутатів, відсутня більшість звітів про виконання цільових програм тощо 

Індекс публічності міського голови складає 42 % і практично не змінився з 2013 року. Слід зазначити, що міський голова Ужгорода Віктор Погорелов, в лютому 2014 року був звільнений з посади за рішенням депутатів, а його обов’язки на момент проведення дослідження виконував секретар міської ради, Віктор Щадей. До позитивних аспектів публічності в.о міського голови можна віднести доступність на офіційному веб-сайті більшості основних програмних документів Ужгородської міської ради, розпоряджень міського голови, оприлюднення частини бюджетних документів. Найбільш проблемними є, в першу чергу, питання звітування міського голови, а також відсутність значної частини особистої інформації про міського голову, непублічність кадрової політики.

Індекс публічності виконавчих органів складає 47 %, і виріс, в порівнянні з 2013, на 17%. Так у вільному доступі є більшість інформації про виконавчі органи, та їх керівників, порівняно з минулим роком, значно покращилася ситуація з оприлюдненням проектів рішень та рішень виконавчого комітету, засідання виконавчого комітету є відкритими, і громадяни можуть бути присутніми на них, працює ЦНАП. Проблемним залишається питання звітування, закритість у земельних питаннях, відсутність інформації про перелік та вартість комунальних послуг та пільги для різних категорій громадян, якості роботи сайту міської ради, залучення громадськості до роботи виконавчих органів.

Індекс публічності депутатів міської ради також значно виріс, з 27% у 2013 році до 40% у 2014. В першу чергу, зростання відбулося завдяки оприлюдненню проектів рішень та рішень сесії міської ради, дотримання права громадян бути присутніми на пленарних засіданнях міської ради, публікації даних про результати особистого голосування на веб-сторінці ради, прийняті положення про громадські слухання та місцеву ініціативу, які впорядковують механізми впливу громади на роботу міської ради. Разом з тим, практично відсутня інформація про звітування депутатів міської ради та постійних депутатських комісій, відсутній графік звітування за 2013 рік, відсутня інформація про депутатські запити, протоколи засідання депутатських комісій, депутати не ініціюють громадських обговорень, повідомляють в ГМ ОПОРА.

 
11 листопада 2014р.

Теги: індекс публічності

НОВИНИ: Соціо

14:23
У Барвінку під Ужгородом волонтери будували вольєри для безпритульних тварин
13:48
Держстат порахував, скільки закарпатців користуються інтернетом і телебаченням
13:10
У мисливських угіддях Закарпаття триває облік чисельності диких тварин
01:53
Закарпатських реабілітологів навчатимуть на семінарі в Чехії
19:08
/ 13
Звільнено третього члена "лісової мафії" Мурги - директора ДП "Ужгородське ЛГ" Василя Кия (ДОКУМЕНТ)
16:39
/ 7
На Закарпаття приїде заступник міністра освіти і науки України
15:06
/ 2
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
16:46
/ 1
При в'їзді в Україну на Закарпатті у водія мікроавтобуса вилучили 180 л кокосового молока
16:32
Торік на ділянці Мукачівського прикордонного загону затримали 48 нелегалів і вилучили 33, 5 кг наркотиків
16:28
У Тячеві з вини нетверезого водія зіткнулися два ВАЗи
13:32
На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"
13:26
Ужгородський університет отримав у 2020 році збільшене на 21,9 млн грн фінансування
12:36
Зимовий карантин в Ужгороді жодним чином не позначиться на інтенсивності роботи учнів
10:38
/ 1
Як зміниться проєкт перспективного плану формування територій громад Закарпатської області
09:29
/ 1
В Ужгороді відбулося громадське вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні
09:21
В Ужгороді презентували видання відомих дослідників
03:24
/ 1
Основні загрози для тварин Закарпаття становлять вірус африканської чуми свиней, високопатогенний грип птиці та сказ
02:14
У Барбові на Мукачівщині селяни протестували проти бездоріжжя
01:30
/ 8
Вслід за Мургою, попри незгоду Рахівської РДА, звільнено директора ДП "Великобичківське ЛМГ" Юрія Сойму (ДОКУМЕНТ)
18:18
/ 8
Завдяки громадськості влада Ужгорода звернулася до правоохоронців через зрізані у Боздоському парку дерева
18:11
/ 3
У Берегові готуються до 17-го Міжнародного фестивалю вина
18:07
Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді
» Всі новини