Керівництво Закарпаття просить допомоги Словаччини у створенні Вишеградської бібліотеки в УжНУ

Голова обласної ради Володимир Чубірко та голова обласної державної адміністрації Василь Губаль звернулися до Надзвичайного і Повноважного посла Словацької Республіки в Україні Юрая Сівачека щодо створення Вишеградської бібліотеки на базі УжНУ.

«Бібліотечний фонд УжНУ нараховує понад 950 тис. книг, з них 21 тис. – особливо цінні видання, що становлять історичну і культурну спадщину народів Угорщини, Словацької Республіки, Польщі, України та Чеської Республіки і потребують забезпечення відповідних умов зберігання цінних примірників друкованих видань відповідно до європейськихстандартів. На сьогодні книжковий фонд університетської бібліотеки розміщений у різних будівлях і в жодній із них немає належних умов для зберігання книг, особливо цінних. Основна частина фонду бібліотеки УжНУ зосереджена у приміщеннях першого та другого поверхів греко-католицької єпархії без відповідного бібліотечного обладнання. Відсутність у цих приміщеннях обігріву зумовлює високу вологість, порушення температурного режиму, а відтак умов для належного зберігання цінних видань тут немає, що призводить до псування бібліотечного фонду. 

Єдиним можливим варіантом для збереження книг бібліотеки УжНУ, зокрема, особливо цінних примірників, а також відновлення історичної справедливості шляхом повернення приміщень єпархії собору є перенесення бібліотечного фонду до університетського корпусу та створення на базі наукової бібліотеки УжНУ Вишеградської бібліотеки. 

Для потреб Вишеградської бібліотеки на третьому етапі планується здійснити роботи з облаштування книгосховищ площею до 2000 кв.м., зокрема, сховища для особливо цінних видань, із забезпеченням необхідних умов для їх зберігання згідно з вимогами чинного законодавства України та вимог Європейського Союзу, і книгосховищ для інших книг бібліотечного фонду, а також читальних залів, підсобних та інших приміщень необхідним технологічним устаткуванням, зокрема, обладнанням для зберігання фондів, обладнанням для оцифрування книг, комп’ютерним, телекомунікаційним та іншим офісним обладнанням, у тому числі, інтернет-зв’язком, й приладами для бібліотек.

Крім того, передбачається облаштування приміщень Вишеградської бібліотеки необхідними меблями. Термін реалізації: 6 місяців. Загальна вартість робіт третього етапу – 500 тис. євро. 

З метою імплементації інноваційного підходу до роботи Вишеградської бібліотеки та забезпечення доступу до фонду бібліотеки, у тому числі і до цінних видань, науковців, фахівців бібліотечної справи, студентів з країн Вишеградської четвірки передбачається започаткувати електронну бібліотеку. З цією метою планується облаштування серверної для зберігання та дистанційного доступу до інформації і закупівля необхідного обладнання для оцифрування, опрацювання інформації для потреб електронної бібліотеки.

З метою оперативного вирішення цієї проблеми просимо Вашого сприяння у виділенні коштів для реалізації зазначеного проекту з реконструкції приміщень корпусу Ужгородського національного університету для потреб Вишеградської бібліотеки», - йдеться у листі до посла.

Прес-служба облради

11 листопада 2014р.

Теги: керівництво, просить, допомога, Вишегрдаська, бібліотека

НОВИНИ: Соціо

00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 9
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
» Всі новини