Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, станом на початок жовтня виконані роботи з проходки тунелю на довжині 558 м.
Проходка, тобто вибірка гірської породи для створення штучної пустоти, – це найскладніший етап спорудження цього важливого об’єкту. На темпи виконання робіт впливає характер гірської породи, – пояснюють у Департаменті колії Укрзалізниці. Проходка тунелю не припинятиметься і взимку. Роботи із будівництва нового Бескидського тунелю, що почалися 29 жовтня 2013 року, планується закінчити у І кварталі 2017 року.
Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 60% транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи.
Новий тунель будується на відстані 30 метрів від існуючого, повідомляє Урядовий портал.
Довідка:
Згідно з основними техніко-економічними показниками проекту, довжина тунелю становитиме 1,765 км, ширина – 10,5 м, висота – 8,5 м.
Інженерна споруда пролягатиме на глибині 180 м від поверхні Бескидського хребта. Після закінчення проходки тунелю фахівцями ПрАт «БА Інтербудмонтаж Україна» залізничничники прокладуть колії, мережі зв’язку та електрифікують цю дільницю.
Новий тунель буде обладнано сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляцією, відеонаглядом, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійним моніторингом внутрішнього стану, засобами пожежної безпеки і системою антикорозійного захисту.