В Ужгороді говорили про створення чеського дому та співпрацю в лісовій галузі (ФОТО, ВІДЕО)

З 29 по 30 жовтня 2014 року на Закарпатті з робочим візитом перебуває Міністр закордонних справ Чеської Республіки Любомір Заоралек. У рамках відвідин відбулася офіційна зустріч із керівництвом області, де пан міністр та делегація Чеської Республіки з головою Закарпатської обласної державної адміністрації Василем Губалем, головою обласної ради Іваном Балогою та іншими посадовцями краю обговорили перспективи співпраці.

В Ужгороді говорили про створення чеського дому та співпрацю в лісовій галузі (ФОТО, ВІДЕО)

Як наголосив, вітаючи гостя, Василь Губаль, закарпатська влада не лише декларує, а й гарантує у співпраці з іноземними партнерами прозорість і відвертість, краяни відкриті до взаємин у культурі, соціальній сфері і бізнесі. "Нам хотілося б, аби закарпатці мали більше роботи тут, на рідній землі, і запрошуємо чеський бізнес вкладати інвестиції у наш край, аби взаємовигідно працювати" – сказав голова ОДА. Він нагадав, що взаємини Закарпатської області із краєм Височина є прикладом контактів двох країн, а голова обласної ради наголосив, що кожного разу партнерство із чеськими друзями доводить, що слова не розходяться із ділом. Зокрема, свідченням цього є відкриття в Ужгороді чеського візового центру, яке відбудеться вже незабаром.

Любомір Заоралек зазначив, що Міністерство закордонних справ Чеської Республіки орієнтоване передовсім на гуманітарний напрямок – ідеться про підтримку проектів в освіті, культурній сфері. "Але наше суспільство має досвід і в реформаційних процесах, й ми готові ділитися ним із вами. До того ж, зараз у Чехії велика цікавість до України загалом і до Закарпаття зокрема. І ми можемо вам бути корисні й експертами, наприклад, у практичних кроках до децентралізації влади тощо" – акцентував чеський урядовець. Він додав, що відкриття Почесного консульства Чехії в Ужгороді допоможе також і контактам у підприємництві, й також зазначив, що чеська сторона включила в делегацію представників бізнесу, які займаються новими технологіями в енергозбереженні і опаленні.

Саме про проекти енергозбереження й енергозаміщення і вели мову перші особи краю. Голова облради Іван Балога акцентував, що Закарпаття зацікавлене у їх спільному здійсненні із закордонними партнерами й попросив допомоги у таких кроках, що дають відчутний ефект для регіону, й які зараз надзвичайно актуальні для України.

Голова ОДА Василь Губаль також висловив сподівання, що чеські експерти поділяться і досвідом з господарюванням у лісовій галузі, бо вона потребує реформ. Пан Заоралек поінформував, що чеська сторона чекатиме детальних пропозицій і він готовий представити ці побажання закарпатців уряду.

Говорили і про перспективи створення на Закарпатті Чеського дому, що став би місцем, де консолідовано відбувалася б робота щодо контактів місцевих громад. А також – про проект Вишеградської четвірки для УжНУ, у рамках якого європейці мають допомогти закладу облаштувати приміщення, де студенти навчаються іншими мовами та завершити переміщення бібліотеки.

Василь Губаль висловив ідею поєднати партнерство у лісовій галузі із розвитком туризму. І наголосив, що обласна влада допомагатиме тим представникам чеського бізнесу, які готові представляти себе на Закарпатті. Любомір Заоралек, дякуючи за теплий прийом і спілкування, акцентував: "Завдання щодо нашого партнерства зрозумілі, час викладати проекти на папері. Й відтак чекаємо на наступні зустрічі між представниками Чехії і Закарпаття".
Опісля розмови делегація Чеської Республіки і представники Закарпаття та Ужгорода відвідали пам’ятник особистості, яка пов'язує цю країну і наш регіон - Томашеві Гаррігу Масарику - й поклали до монумента квіти.

Прес-служба Закарпатської ОДА

30 жовтня 2014р.

Теги: чеський дім, лічова галузь, партнерство, обговорення

НОВИНИ: Соціо

10:56
Учень із Міжгірщини здобув золоту медаль на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
23:14
/ 13
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 6
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 6
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
» Всі новини