ВР дозволила конфісковувати майно Януковича і спонсорів тероризму

Депутати підтримали проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини.

Законопроект №4448-а змогли підтримати аж із четвертої спроби. Після дебатів і погроз оприлюднити прізвища тих, хто не голосує, укотре повернулися до голосування – і 235 депутатів підтримали його у першому читанні, а 253 депутати - у другому і в цілому.

Таким чином, зокрема, Верховна Рада дозволила заочне засудження і конфіскацію майна осіб, які перебувають у міжнародному розшуку за злочини проти України.

При цьому частина депутатів порівнювала це з голосуванням за "диктаторські закони" Віктора Януковича 16 січня, а інші наголошували, що цей закон дозволить притягнути Януковича і його поплічників до відповідальності, а також конфіскувати майно осіб, які підтримують тероризм.

Комітет законопроект підтримав, але з однією поправкою.

Віталій Журавський сказав: "При здійсненні заочного провадження особлива увага має бути звернена на права звинуваченого, адже тут є висока імовірність порушення його процесуальних прав. Частково це вирішується шляхом запровадження захисника в такому провадженні, а також тим, що таке провадження починається виключно за ухвалою слідчого судді, а не самостійно слідчим чи прокурором".

Міністр юстиції казав: "Цей закон дає закінчити десятки кримінальних справ проти колишніх високопосадовців: у першу чергу, Януковича, Арбузова, "Сім’ї" так званої – по яких на разі арештовані активи на десятки мільярдів гривень, але вони не можуть бути стягнені в бюджет, тому що необхідне рішення суду".

"Цей закон повністю відповідає європейським стандартам, він пройшов експертизу експертів Ради Європи… Ті, хто зараз за нього не голосують, дають можливість не повернути в бюджет ті кошти, які кралися в українських пенсіонерів, в українського бізнесу протягом останніх 4 років", - сказав він.

"Проголосуйте за цей закон. Він є зваженим, він стосується виключно корупційних злочинів, злочинів по тероризму і національної безпеці. Він фактично дає можливість українському правосуддю закінчити кримінальні справи і винести вироки по режиму Януковича", - заявив доповідач.

Спікер Олександр Турчинов підсумував: "Треба нам боротися за очищення країни, повертати вкрадений ресурс. Це принципова річ".

"Ті, хто не голосують, будуть надруковані в газеті "Голос України", регіональних виданнях, я також попрошу "Урядовий кур’єр" надрукувати ці прізвища", - пригрозив спікер, а потім пристав на пропозицію депутата Сергія Капліна також показувати ці прізвища "посіпак Януковича" рядком на телеканалі "Рада".

"Хто не голосує, прізвища великими літерами напишемо – і в чорну рамку, скрізь по країні напишемо", - сказав Турчинов.

Коли спершу законопроект не підтримали, він заявив, що ці люди "працюють на Януковича".

Валерій Мошенський заявив: "Зараз те, що відбувається – це зразкове повернення до 16 січня. Нам сьогодні знову нав'язують цей закон. Що в цьому законі можна зробити? Організувати "трійки" – і людина, будучи у відрядженні або на відпочинку, приїжджає й дізнається, що її арештували й вона уже засуджена. Народ не вибачить такого закону, це антидемократія".

"Що стосується Януковича – давайте окремий закон зробимо, і повернемо всю цю банду й будемо їх судити. І не треба пов'язувати... Перетворювати країну на 1933-й, в '37-й рік – не можна", - заявив він.

Турчинов сказав: "Закон пройшов експертизу і відповідає європейським стандартом. Він стосується не тих, хто у відрядженні, а тих, хто втік із країни і ховається від українського судочинства".

"Регіонал" Нестор Шуфрич теж заявив: "Це один із законів, які було прийнято 16 січня. Так что "вєрной дорогой идете, товарищи".

Соболєв відповів йому: "Коли це стосується боротьби з тероризмом, фінансування тероризму, а не боротьби зі своїми опонентами, – парламент буде ухвалювати рішення про те, що щоб Янукович і Ваші товариші притягалися до кримінальної відповідальності разом із Пшонками і Азаровими, незалежно ні від чого. Щоб вони зараз не отримували російське громадянство і далі тримали своє майно, фінансуючи терористів, а щоб наші правоохоронні органи отримали право таких осіб притягувати до кримінальної відповідальності".

"Саме на це і направлено законопроект: конфіскація майна всіх осіб, які підтримують тероризм, прямо фінансують терористичну діяльність", - додав він.

Ганна Герман теж казала: "Справді, ми за подібні закони голосували 16 січня – і я думаю, що сьогодні повинні проголосувати. Все, що вкрадено, має бути повернуто, незалежно від того, чи є та людина в Україні… Я б хотіла також нагадати про мільйони Лазаренка…".

А Олександр Мирний зі "Свободи" сказав, що закони подібні лише назвами, а суть і принципи – "абсолютно різні".

Шуфрич зрештою заявив: "Якщо ти нагадив і втік, то ти мусиш нести відповідальність… Я за цей закон вже замахався голосувати. Давайте будемо мужиками. Той, хто не голосує, хоче втекти з країни...".

Після цього назбиралися голоси на підтримку документа. Але Турчинов усе одно пообіцяв опублікувати імена тих, хто не голосував.

07 жовтня 2014р.

Теги: конфіскація, тероризм,

Коментарі

Закарпатець 2014-10-08 / 19:22:49
Усє правильно бо ко такий ТОТ Янукович ненормальне ЧМО убити мало паскуду.........

НОВИНИ: Різне

23:48
/ 3
Екзит-пол "112+NewsOne" повторив розстановку сил у новій Раді
23:46
ДО РАДИ ПРОХОДЯТЬ 5 ПАРТІЙ – НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКЗИТ-ПОЛ
09:08
На Донбасі почало діяти "хлібне перемир’я"
00:37
У Мінську домовилися припинити вогонь з 21 липня та пустити ОБСЄ в ОРДЛО
00:42
КС визнав конституційним закон про освіту
00:36
КС визнав конституційною декомунізацію
10:32
/ 1
В Україні набув чинності закон про мову
22:18
/ 3
Суд зняв арешт із понад 400 об'єктів нерухомості Коломойського
21:34
У Кабміні назвали некоректними заяви про зростання ціни на електроенергію для промисловості
15:56
/ 4
Більшість прохідних партій на догоду ЄС готові замінити чи й відмінити мораторій на експорт лісу-кругляка
15:45
/ 4
Посли країн G7 розкритикували ідеї Зеленського про нову люстрацію
12:04
/ 7
З'явився текст проекту Зеленського про масову люстрацію чиновників Порошенка
12:02
/ 3
У Зеленського сумніваються, чи підписувати новий виборчий кодекс з відкритими списками
11:58
Після запуску нового ринку ціни на електроенергію для промисловості зросли на 30%
11:49
Суд ЄС скасував санкції 2018 року проти Януковича та його команди
11:15
До 15 років в’язниці і примусова кастрація: Рада посилила покарання для педофілів
12:08
За один місяць 4,5 млн абонентів Київстар скористались літнім 4G безлімом
17:48
Підтримка вступу України до НАТО сягла історичного максимуму – опитування
17:19
Українці склали близько 80% нелегальних іноземних працівників у Чехії
09:01
Одеський суд повністю виправдав Труханова
16:11
Верховний Суд дозволив визначати зарплату українцям в іноземній валюті
11:23
/ 1
Київстар та месенджер Rakuten Viber запустили спільний сервіс
15:11
/ 4
NewsOne Медведчука скасував телеміст з телеканалом Кремля
13:45
/ 6
До Одеси доставили першу в історії України партію нафти із США
23:20
/ 4
Павло Петренко: Уряд Гройсмана підвищив розмір пенсій
» Всі новини