Рятувальники Закарпаття сумніваються у законності нагородження Щербея «Знаком Пошани» ДСНС України

Святкування Дня Рятівника в Ужгороді, з огляду на війну, пройшло без надмірних урочистостей та зайвої помпезності, а апогеєм свята стало нагородження головного рятувальника Закарпаття – Мирослава Щербея. Майор служби цивільного захисту отримав "Знак Пошани" ДСНС України.

Рятувальники Закарпаття сумніваються у законності нагородження Щербея «Знаком Пошани» ДСНС України

Оскільки нагорода для цієї служби зовсім нова, нам стало цікаво, за що нагороджують найбільш почесною на сьогоднішній день відзнакою у системі колишнього МНС. Отож, хутко, до Інтернету, аби дізнатися, що такого вчинив начальник закарпатських рятувальників, що держава в особі Голови служби полковника Сергія Бочковського нагородила одного зі стовпів режиму Януковича на закарпатті.

Наказ «Про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій» з’явився посеред буремного січня 2014 року та був зареєстрований у Міністерстві юстиції України лютого 2014 року. А далі, далі, здається, трапилося якесь прикре непорозуміння.

Аби не бути голослівним, цитуємо: «п. 1.15. Нагрудним знаком "Знак Пошани" нагороджуються особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які успішно й сумлінно виконують службовий (трудовий) обов’язок, мають не менше 7 років вислуги (стажу роботи) у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій у календарному обчисленні, нагороджені Подякою, Грамотою і Почесною грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, за…»

Отож, три головні вимоги: успішне і сумлінне виконання службових обов’язків, 7 років стажу у календарному обчисленні у ДСНС та нагородження Подякою, Грамотою і Почесною грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Першу ми свідомо опустимо і не розглядатимо. Надто багато відомо про «успішність» і «сумлінність» Мирослава Щербея, аби знову до цього повертатися.

Інша вимога – бути послідовно нагородженим Подякою, Грамотою і Почесною грамотою Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Звісно, усіх цих відзнак у пана Щербея немає, але Голова служби має право нагороджувати службовця або атестованого працівника одразу Почесною грамотою, що автоматично відкриває йому шлях до отримання найвищої відзнаки ДСНС України. Пан Щербей отримав Почесну грамоту у 2007 році, одразу по тому як прийшов у систему МНС, пропрацювавши всього кілька місяців.

А от щодо третьої вимоги – якщо чітко дотримуватися вимог Наказу, то виникає проблема... Вона передбачає наявність 7 років календарного стажу у календарному обчисленні у ДСНС, тоді як у системі МНС майор Щербей почав працювати тільки у листопаді 2007 року, та і його служба не була безперервною. Загалом кандидатів на нагородження, згідно з процедурою, потрібно було розглядати на загальних зборах трудового колективу, де б кандидати на підставі подань мали б відсіюватися. Однак, чи то зборам не довели, що Мирослав Щербей має недостатній стаж у системі МНС, чи то самих зборів не проводили…

Тож в нас виникає закономірне запитання:  як сталося і яким чином головний рятувальник Закарпаття домігся такої високої нагороди? Бо якщо майор Щербей отримав нагороду незаконно, то цю ситуацію слід негайно виправити. Бо, ймовірно, йдеться про корупцію, зловживання службовим становищем та фальсифікацію документів на кшталт підробки протоколів загальних зборів колективу, які повинні розглядати кандидатури до нагородження.

Та й врешті-решт за що пан Щербей отримує цю нагороду? За вагомий внесок у справу попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, особисту мужність, самовідданість, високий професіоналізм та з нагоди Дня рятівника? Не смішіть… Особиста мужність або хоробрість? Виніс когось з полум’я, врятував з води, розмінував що-небудь? За високий професіоналізм? А де він знайшов своє застосування? Вагомий внесок? Хіба у владні кабінети аби отримати «Знак Пошани»…

Серед закарпатських рятувальників справді є люди які заслуговують на цю високу нагороду, але вони щодня ризикують своїм життям, даруючи життя іншим, а не перекладають папери на столі.

І насамкінець запитання до керівника ДСНС України полковника Сергія Бочковського: «Чи не могла б ви роз’яснити, за що саме отримав головний рятувальник Закарпаття «Знак Пошани», та чи не вбачаєте ви порушень при його нагородженні?» І друге. «Чи не здається Вам, пане Бочковський, що ось такими нагородженнями ви применшуєте вагу і знецінюєте цю нагороду, цим самим формуючи зневагу до такого поняття як «довіра до служби порятунку»»? 

24 вересня 2014р.

Теги: Щербей, Знак пошани, ДСНС

Коментарі

Щербей 28.09.2014 / 23:28:08
Тверизим ня не візьмете, тай мало хворий я уже, на лікарняному буду чекати поки все не втихне, може й лишать мене в покої бо я в мчсові хочу до кунця життя бухати та в теніс в ОРЗ бавити

АРЗ Йончі 26.09.2014 / 08:35:51
Уд Учора наш Мірко Щербей боїться що скоро Правий Сектор його прийде і буде забивати в мусорний бак і возити по територіі УМНС, тому наказав Сікорі всі баки мусорні увезти геть з територіі а ті котрі лишилися привязати ланцом і приварити

Богдан миколаєвич 25.09.2014 / 22:20:21
Думаю цей жополиз і пуцер януковича Щербей Гавнюк Гавнюкович є просто Х@ЛО ! І місто йому в мусорнлму ящику фірми "АВЕ"

Гецянин 25.09.2014 / 17:01:00
Коли я ще працював в МН С то я відів як Щербей бухав уд рана до рана і сикав і какав і ригав в кабінеті в себе а потім в трусах бігав по Болгарській з балтою і казав шо ун Верховинський Княз і цимбора Януковища і Ведмідчука Кум

ОРЗ 25.09.2014 / 15:16:17
А я пам'ятаю як нас Мирко Щербей з сікорою на антимайдан збирали біля ОДА, на підтримку партії регіонів, щей Крицький як та курка там пригав, мля та про яку люстрацію можна говорити їх одразу потрібно було під трибунал !!!!

Пожежник 25.09.2014 / 15:00:16
Про що може вестись бесіда, алкоголік , ґвалтівник , хабарник, неук, зрадник, чоловік який може підняти руку на жінку.... Можна ще багато перераховувати його " позитивних" рис, але і цього достатньо щоб не призначати людину на посаду, а цьому покидьку, щей нагороду дають, ганьба цій службі, і пану Бочковському, всіх під люстрацію, в тому числі і голову служби ДСНС раз він тримає та щей заохочує таких покидьків, в той час коли достойні сини Украіни гинуть на захисті нашої держави!!!!

Не розумно 25.09.2014 / 13:51:13
Бочковський нагороджує представника партії регіонів нагородою? Не надто розумно як для того, з кого люстрація і мала б початися. Та й Мирослав Васильович - сидів би собі тихенько і не рипався б, шоб не бачив ніхто. Не розумно...

Рятівник 25.09.2014 / 12:20:27
Чого це бидло ще на посаді. Хамло ,яке не вміє розмовляти, де очищення влади. Майор на посаді начальника управління-ха-ха. Коли "воно" піде зразу буде чисте повітря, бо після його перегару та "говна" важко працювати.

скунзя 25.09.2014 / 08:36:38
Видівйім вчора Мірка Щербея бухав у Адамчуковому "Цезарі" на Мукачівськуй , а пак обсикав і обблював всі клозети там , так святковав орден свуй! І Казав шо його сусід Медведчук вшитких удримбать за нього докус, а ун буде Гобернатором вшиткого Закарпаття навіки

за правду 25.09.2014 / 08:21:48
Можливо, його готують для надання допомоги в Донецькій та Луганській областях...Таким героям лиш там працювати...Подивимось, мабуть, "добровольцем" уже записався...

ДСНС 24.09.2014 / 22:29:20
Це не знак пошани, це дембельська медалька, таку у нас дають коли на заслужений відпочинок відправляють,хоча цей алкоголік крім копняка під зад, нічого не заслужив

Русин 24.09.2014 / 22:25:59
Бухаєме з кумом разом, а медальку дали тільки шлавкови, де справедливість?

Бодік Ількович 24.09.2014 / 22:00:32
Думаю що сись Хряк Верховинський і пуцер Медведчука, темний алкоголік не заслужив ниякого ордена

НОВИНИ: Соціо

18:12
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні прикордонником Ігорем Томіленком Фото новина
16:16
На Рахівщині рятувальники допомогли туристу, який травмувався під час сходження на Близницю Фото новина
12:35
У Мукачеві поліцейські розшукали двох дітей, які самостійно пішли з дому
09:23
Ужгородка зареєструвала петицію з вимогою переглянути прожитковий мінімум в Україні
09:02
У Румунії врятували чотирьох українців, які заблукали в горах Фото новина
18:14
На Закарпатті дружині загиблого офіцера Армена Петросяна вручили посмертні нагороди Фото новина
13:12
З Говерли евакуювали туристку, яка травмувалася під час спуску Фото новина
11:55
/ 1
На Чорногорі розпочалося цвітіння рододендрона Фото новина
10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
/ 1
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 2
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 12
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
» Всі новини