Ужгородський фотограф увійшов до міжнародного рейтингу професійних фотожурналістів (ФОТО)

Відомий на Закарпатті фотограф Володимир Твердохліб вже втретє потрапляє до найбільшого і найпрестижнішого щорічного рейтингу в галузі фотожурналістики "World Press Photo".

Ужгородський фотограф увійшов до міжнародного рейтингу професійних фотожурналістів (ФОТО)

Таке оцінювання проводиться з 1955 року поважною незалежною організацією з однойменною назвою, яка знаходиться  в Амстердамі (Нідерланди). У цьогорічному 57-ому конкурсі взяло участь 5 754 фотожурналістів з  132 країн світу, які представили на розгляд журі 98 671 світлин. Ужгородець увійшов до "World Press Photo-2014" поряд з 33 українськими фотокореспондентами. 

Володимир Твердохліб розповів, що цього разу представив на конкурс світлини подій з Майдану. До того надсилав фото переважно соціальної тематики із Закарпаття. Одного разу випадково побачив виставку "World Press Foto" у Відні, а у виданому до неї каталозі знайшов своє прізвище. З України не більше 20 фотографів стають учасниками таким чином, хоча тисячі фотожурналістів надсилають свої роботи.

Конкурс проводиться в наступних категоріях: гарячі новини, події, люди в новинах, спорт, проблеми сучасності, повсякденне життя, портрети, мистецтво та розваги, природа. Цьогоріч у дев'яти номінаціях перемогу отримало 53 автори з 25 країн. Міжнародне журі обрало 143 найкращих репортажних світлин. Абсолютним переможцем став американський фотограф Джон Станмеєр із світлинами африканських мігрантів, які намагаються на узбережжі в місті Джібуті зловити найменший сигнал на своїх мобільних телефонах з сусіднього Сомалі.

Крім вибору Фотографії року, метою організації World Press Photo є підтримка професійної прес-фотографії на міжнародному рівні для того, щоб стимулювати зміни в фотожурналістиці, підтримати передачу знань, виявити високі професійні стандарти і сприяти вільному та необмеженому обміну інформацією.

Церемонія нагородження традиційно проходить в Амстердамі. Після конкурсу фотографії переможців представляють на виставках у 45 країнах світу. Щорічний каталог з фотографіями переможців та списками учасників публікується декількома мовами. Наразі виставка демонструється в Чехії.

"World Press Photo", починаючи з 1990 р., є однією з важливих осінніх культурних подій  Праги, адже експозицію традиційно доповнюють додатковими 12 фотографіями володаря Премії Праги. Як розповіла  організаторка празької виставки Міхаела Кіндлова, такого оцінювання в інших країнах не знайдете. Ця традиція закладена в 1990 року, коли  мером Праги був пан Коржан, який  також займався фотографією. І її надалі підримують, бо вважають, що це просто трохи інший погляд на фотографію. 

Цього року празького переможця обрав Голова Сенату Чеської республіки. Нагороду отримала Рена Еффенді з Латвії за фоторепортаж про працюючих фермерів з Трансільванських Альп (Румунія). Сюжети світлин уроженки радянського Баку (Азербайжан) дуже нагадують закарпатські краєвиди та традиції.

143 найкращих репортажних світлин будуть прикрашати стіни  ректорату Карлового університету в Празі (Carolin) до 5 жовтня.

 
 
 
 
 

Оксана Чужа для Закарпаття онлайн

24 вересня 2014р.

Теги: фотожурналіст, конкурс

Коментарі

Фотограф 08.12.2024 / 09:57:43


Хамство і апеляція до Адміністрації сайту. Можете повторити свій коментар з врахуванням цих порушень. Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Соціо

18:55
На Закарпатті судитимуть підприємицю за спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад 1 млн грн
17:18
Рятувальники розповіли деталі масштабної пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші Фото новина
15:58
На Закарпатті затримали чоловіків, які мали перетнути кордон за $53 тис. Фото новина
14:49
/ 5
Під час візиту Зеленського в Ужгород, місцеві вийшли на протест проти вітряків на Полонині Руна Фото новина
10:45
У Мукачеві стартували змагання з настільного тенісу серед воїнів Нацгвардії Фото новина
09:27
На Закарпатті стартував конкурс екодокументалістики на честь Героя Романа Жука Фото новина
18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
/ 2
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 4
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 2
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
12:30
68-річна закарпатка намагалася ввезти з Європи брендовий одяг на майже 500 тис грн Фото новина
11:34
В Ужгороді гонитва за Mini Cooper завершилася ДТП Фото новина
10:17
/ 1
Двом закарпатцям загрожує довічне ув'язнення за жорстоке вбивство киянина Фото новина
09:10
У румунських Карпатах врятували трьох українців Фото новина
22:46
Екоклуб у Ясіня завершив літо мандрівкою на Драгобрат Фото новина
» Всі новини