Про це йдеться в резолюції Європарламенту, прийнятій в четвер.
Європарламент засудив Росію за “гібридну” війну проти України та закликав зробити все для мирного процесу. Про це йдеться у резолюції щодо ситуації в Україні та стану справ у відносинах з Росією, яку Європейський парламент ухвалив у четвер в Страсбурзі в рамках пленарного засідання ЄП.
ЄП „рішуче засудив Російську Федерацію за ведення неоголошеної „гібридної» війни проти України з використанням регулярних російських військ та підтримки незаконно озброєних угруповань”.
„Підкреслюється той факт, що ці дії російського керівництва становлять загрозу не тільки єдності та незалежності України, але й для всього європейського континенту; закликає Росію негайно вивести всі свої військові сили і засоби з України, припинити потоки бойовиків та зброї у східну Україну та покласти край прямій або опосередкованій підтримці дій сепаратистських сил на українській землі”, - йдеться в резолюції.
Разом з тим Європарламент підтвердив свою прихильність незалежності, суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України та її право зробити європейський вибір.
Європарламент нагадав, що міжнародне співтовариство не визнаватиме незаконну анексію Криму та Севастополя чи намагання створити квазі-республіки в Донбасі.
Крім того, Європарламент привітав рішення ЄС щодо заборони імпорту з Криму та засудити „примусову „паспортизацію” українських громадян у Криму, переслідування українців і кримських татар та загрози з боку самопроголошених лідерів на адресу кримських громадян, які висловили свою зацікавленість у голосуванні на майбутніх парламентських виборах.
Окрім того, в документі також визнається європейська перспектива України.
"(ЄП) підтверджує свою думку, що ця Угода (про асоціацію) не є остаточною метою у відносинах Україна-ЄС, і вказує, крім того, що відповідно до статті 49 Угоди про ЄС, Україна, як і будь-яка інша європейська країна, має європейську перспективу і може стати членом ЄС за умови, що дотримується принципів демократії, поважає основні свободи, права людини, права меншин і забезпечує верховенство права", - йдеться в документі.
Європейський парламент також закликає країни ЄС скасувати заплановані угоди з Росією в енергетичному секторі, зокрема будівництво газопроводу "Південний потік", наголошується в резолюції.
„(ЄП) закликає держави-члени скасувати заплановані угоди з Росією в енергетичному секторі, зокрема будівництво газопроводу Південний потік", - зазначається в документі.
Окрім того, Європейський парламент привітав рішення французького уряду зупинити доставку вертольотоносців Mistral і закликав усі держави-члени дотримуватися подібної лінії щодо експорту озброєнь та товарів подвійного призначення.
Водночас варто зазначити, що окремі досить жорсткі пропозиції не ввійшли до остаточного варіанту документу.