Мукачівська гімназія серед 100 кращих в Україні

З усіх історично-архітектурних пам'яток Мукачева одне з видних місць посідає і будівля нинішньої гімназії на вулиці Королеви Єлизавети, збудована в 1904 році з ініціативи тодішнього мера Яноша Недецеї як сиротинець. Згодом у ній розміщувались військовий шпиталь, гуртожиток для слухачів торговельної академії.

А зі встановленням радянської влади - школа-інтернат для дітей-сиріт. У 1994 році рішенням міської ради заклад перейменовано в інтернат-гімназію, а з 2000-го - просто в гімназію. «Чим вона відрізняється від за-гальноосвітньої школи?» - запитую
в директора гімназії Віталія Якимчука. Але спочатку два слова про самого керманича. У 1998 році він, тоді ще вчитель праці ЗОШ № 7, переміг на міському та обласному конкурсах «Учитель року» й відтак увійшов до п'ятірки кращих учителів України, а нинішнього, 2007-го, став лауреатом рейтингу «100 кращих кер-івників освітніх закладів України».

-  До цього додайте, що в 2006 році Мука-чівська гімназія серед 22 тисяч шкіл держави увійшла до рейтингу «100 кращих шкіл Украї-ни». Коротко відповім на ваше запитання щодо відмінностей між ЗОШ і гімназією. Формально є тільки одна - при вступі потрібно складати іспити з ук-раїнської мови, математики, малювання, приймаємо гімна-зистів на конкурсній основі.

-  Знаю, що гімназія починається з 4 класу звичайної школи...

-  Ні, з 5-го. Однак рішенням міської ради запроваджено прогімназійну ланку - від 1 до 4 класу. Малята тут харчуються і мають обов'яз-ковий півторагодинний сон. - І вони автоматично
переходять відтак у 5-ий клас?

- Так, автоматично, але в разі, якщо дити-на набирає за підсумками навчального року 7 балів і вище. Якщо ж менше - складатиме вступні іспити до 5 класу на загальних підставах.

-  І чому ж гімназія так приваблює батьків, що всіма силами намагаються прилаштувати своїх діточок сюди?

- По-перше, навчання у нас проводиться на п'яти предметних кафедрах: гуманітарній, художньо-естетичній, природничо-математичній, іноземних мов та початкових класів. По-друге, високі вимоги як до викладачів, майже полови-на з яких має вищу кваліфікаційну категорію, так і до самих гімназистів. Саме тому ми утвер-дились на першому місці в міському рейтингу переможців різноманітних предметних міських та обласних і Всеукраїнських олімпіад, кон-курсів, фестивалів, спортивних змагань. Вихо-вані на принципах активної життєвої позиції, гімназисти постійно є учасниками всіх помітних масових заходів у місті. Щодо якості знань, то не без гордості скажу, що упродовж трьох ос-танніх років усі наші випускники 100-відсотко-во поступають до вищих навчальних закладів.

-  Пройшовся норидорами, подивився класні кімнати, кабінети і мушу сказати, що від тієї школи, яку запам'ятав із минулого, так би мовити, століття, залишилася тільки візерункова кахель-на грубка історичної цінності у Вашому кабінеті.

-  За сприяння міської влади протягом ос-танніх років зроблено дуже багато. Якщо істо-ричну цілісність будівлі ми ні на крихту не по-рушували, то внутрішні роботи виконали значні. У коридорах і класах стало набагато світліше, зведено спортивний комплекс із тенісними кор-тами, дренажною системою, рівних якому в об-ласті немає. Майже кожен клас забезпечений телевізором і комп'ютером. Оскільки наша гімназія гуманітарно-художнього напрямку, спо-рудили гончарну піч, є кабінети майстерні для занять макраме, вишивкою, різьбою по дереву, керамікою, зрештою, важко перерахувати всі напрями дитячої творчості, загляньте краще в наш музей.

І справді, не варто перелічувати всі жанри образотворчого мистецтва, в яких виконані на-прочуд майстерні роботи гімназистів, крім того, тут є й макети історичних пам'яток міста. До речі, точну копію (макет) Кольчинського заліз-ничного вокзалу відзначено першою премією на Міжнародній виставці у Празі. З побаченого зробив висновок: музей гімназії потрібно вклю-чати до екскурсійних маршрутів Мукачева. Наостанок не втримався:


- Віталію Серафимовичу, про гімназію мукачівці говорять як про елітний освітній заклад, мовляв, там вчаться тільки панські діти. Це правда?


- Чув, чув про такі розмови. Щодо елітності в доброму розумінні слова, не сперечаюся, ре-зультати говорять самі за себе. Але подібні умо-ви для навчання завдяки старанням міської вла-ди віднедавна створено і в інших школах міста. А щодо панських дітей, то скажу вам, що серед гімназистів є вихованці дитячих будинків сімей-ного типу, діти-сироти і напівсироти, з багатоді-тних родин, досить переглянути списки. Приймаємо всіх, хто успішно складе вступні іспити.

Записав Микола Корнета, "Старий Замок"Паланок"
11 вересня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини