Про це у своєму Facebook заявив радник Президента України Юрій Луценко.
"На саміті НАТО було досягнуто домовленостей про допомогу західних військових радників і поставках сучасної зброї із США, Франції, Італії, Польщі, Норвегії", - написав Луценко.
Він підкреслив, що це дає можливість Україні не тільки побудувати армію нового зразка, але і незабаром приєднатися до НАТО.
"АТО виявила серед офіцерів, добровольців і волонтерів нових командирів і організаторів у військах. Це дає можливість не тільки будівництва Армії нового зразка, а й реального, немітингового приєднання до НАТО. Тому Асоціація з ЄС повинна бути доповнена чіткою перспективою членства, а з США укладена Угода про союз поза НАТО", - підкреслив Луценко.
У той же час, Норвегія не планує постачати озброєння в Україну. Про це 7 вересня заявили у прес-службі Міноборони Норвегії, пише норвезьке видання aftenposten.no.
"У Норвегії немає ніяких планів постачати зброю або техніку Україні", - зазначив представник прес-служби Ларса Йембле.
За його словами, заява радника президента України Юрія Луценка "напевне, непорозуміння".
"У нас є експортні правила, які не дозволяють нам відправляти озброєння будь-якій зі сторін у стані військового конфлікту", - пояснив представник Міноборони Норвегії..
Також Йембле зазначив, що представники Норвегії братимуть участь у спільних військових навчаннях, які відбудуться в Україні. За його словами, Норвегія брала участь у подібних навчаннях протягом багатьох років і "факт військового співробітництва між двома державами в цій області не є чимось новим".
В США, Італії та Польщі вже спростували плани надавати озброєння Україні, про що раніше заявив радник президента України Юрій Луценко.
Як повідомляє Reuters, відповідну заяву зробили чиновники в силових відомствах зазначених країн.
"Ця новина не відповідає дійсності. Італія, разом з іншими країнами ЄС та НАТО, готується пакет нелетальної військової допомоги для України, такої як бронежилети і шоломи", - заявив представник Міноборони Італії.
Разом з тим в США високопоставлений чиновник на умовах анонімності зазначив, що Сполучені Штати не пропонували Україні поставки "летального" озброєння.
У Франції представник Єлисейського палацу від коментарів відмовився.
Водночас представник Міноборони Польщі Яцек Соньта повідомив: "Там (на саміті НАТО) не було ніякої угоди щодо поставок озброєння з Польщі в Україну".